9 najlepszych narzędzi do monitorowania rzeczywistych użytkowników w celu poprawy komfortu użytkowania

Aby uzyskać zdjęcie RUM (Real User Monitoring), wyobraź sobie, że Twoja witryna to farma mrówek, a użytkownicy to mrówki. RUM oczyszcza ściany twojej farmy, pozwalając ci zobaczyć dokładnie, skąd pochodzą użytkownicy, co robią, jakie mają problemy i jak długo zajmuje im interakcja z Twoją witryną.


Krótko mówiąc, RUM daje wyobrażenie o tym, jakie doświadczenie użytkownika oferuje Twoja witryna.

Jest to technika testowania oparta na rzeczywistych interakcjach użytkownika. RUM monitoruje rzeczywistych użytkowników i przechwytuje dane dotyczące wydajności w celu kształtowania kluczowych wskaźników, takich jak ścieżki transakcji, czas reakcji i czasy ładowania strony. Narzędzia testowe analizują doświadczenia użytkowników w czasie rzeczywistym, obserwując ich interakcje ze stroną internetową lub aplikacją.

Dlaczego RUM jest ważny?

Zastanówmy się ponownie nad hodowlą mrówek: lubisz obserwować swoje mrówki, więc dołożysz wszelkich starań, aby były wygodne. Odwiedzający twoją stronę również powinni czuć się komfortowo podczas swojego pobytu. Ale w przeciwieństwie do mrówek na farmie, mogą łatwo odejść, jeśli nie będą się dobrze bawić. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak się czują, aby umożliwić im jak najdłuższe poruszanie się po stronach.

RUM pobiera dane o rzeczywistych użytkownikach wchodzących w interakcje z Twoją witryną, w przeciwieństwie do syntetycznych technik monitorowania, które wykorzystują zautomatyzowane narzędzia lub roboty, które naśladują działania użytkownika w zaplanowany sposób i uzyskują wyniki na podstawie tych działań. Oba podejścia dają różne poglądy na temat zachowania witryny, więc aby lepiej zrozumieć problemy wpływające na komfort użytkownika, idealne narzędzia i techniki powinny łączyć monitorowanie rzeczywistego użytkownika z syntetycznym, aby pokazać pełny obraz.

Uptrends

Aby wdrożyć Uptrends RUM, wystarczy skopiować i wkleić fragment kodu na swoich stronach internetowych. Gdy to zrobisz, skrypt Uptrends rozpocznie zbieranie danych o doświadczeniach użytkowników. Dane te zawierają serię pulpitów nawigacyjnych RUM, do których można uzyskać natychmiastowy dostęp, aby sprawdzić kluczowe dane, takie jak użycie strony, wydajność w poszczególnych krajach, użycie przeglądarki i inne.

Rozwiązanie monitorujące Uptrends łączy dane rzeczywistych użytkowników z wynikami syntetycznych testów monitorowania wykonywanych przez ich oprogramowanie. Syntetyczny monitoring Uptrends łączy się z jedną z 209 lokalizacji na całym świecie do Twojej witryny w określonych odstępach czasu, wykonując interakcje i zbierając dane o wynikach. Połączone wyniki dają pełny obraz ogólnego stanu i wydajności Twojej witryny.

Możesz zobaczyć skuteczność swojej witryny z perspektywy użytkowników i uzyskać wgląd w profilowanie tych użytkowników za pomocą narzędzi do analityki internetowej, takich jak Google Analytics. Dane stają się widoczne na pulpicie nawigacyjnym w ciągu kilku minut, co pozwala zobaczyć pełny obraz, zbierając dane ze wszystkich wyświetleń strony.

Bumerang

Zaimplementowane jako biblioteka JavaScript, Bumerang RUM mierzy czasy ładowania strony, wskaźniki wydajności i ogólną charakterystykę przeglądania przez użytkowników. Aby skonfigurować narzędzie, wystarczy umieścić bibliotekę na swoich stronach i wywołać metodę init. Po zainstalowaniu biblioteki dane RUM zaczynają przepływać na serwer w celu dalszej analizy.

Aby uniknąć „efektu obserwatora” (wpływ na wyniki eksperymentu po prostu obserwując go), celem Boomeranga jest uruchomienie bez dodawania czasu ładowania stron. Jego skrypty można ładować w sposób asynchroniczny, więc nawet jeśli plik boomerang.js jest niedostępny, skrypty nie opóźnią ładowania strony.

Boomerang jest oprogramowaniem typu open source, więc nie ma żadnych opłat do zapłaty. Wystarczy pobrać go z repozytorium GitHub, zainstalować zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami i rozpocząć monitorowanie użytkowników. Zachęcamy do przyczynienia się do rozwoju Boomerang, dodawania wtyczek i dostosowywania go do różnych potrzeb. Ma rozbudowaną architekturę wtyczek i jest w stanie współpracować z tradycyjnymi, klasycznymi stronami internetowymi oraz nowoczesnymi, w tym aplikacjami jednostronicowymi.

Catchpoint

Idealne rozwiązanie do monitorowania nie powinno pozostawiać niezauważonego martwego pola.

Właśnie to Catchpoint Rozwiązanie do monitorowania dla użytkownika końcowego jest obiecujące. Po zmieszaniu środowisk heterogenicznych, takich jak chmury, urządzenia mobilne i Internet przedmiotów, punkty awarii zaczynają się mnożyć. Tymczasem użytkownicy końcowi oczekują szybkiego czasu ładowania strony na zawsze dostępnych urządzeniach i potrzebujesz pełnego wglądu w perspektywę użytkowników, aby poprawić ich wrażenia i szybko rozwiązać problemy.

Nie tylko gromadzi dane i wyświetla je w pulpitach nawigacyjnych. Tworzy system alarmowy, który wysyła ostrzeżenia kontekstowe, gdy wydajność spadnie z oczekiwanych poziomów. Pulpity nawigacyjne są oparte na algorytmach, co oznacza, że ​​pokazują, skąd pochodzą problemy. Pokazują także dane historyczne i niezagregowane, więc nie przegapisz ważnych szczegółów.

Po wprowadzeniu zmian w aplikacji zmiany te nie zawsze skutkują lepszym czasem reakcji lub większą niezawodnością. Monitorowanie Catchpoint pomaga modelować i sprawdzać wydajność podczas przeprowadzania testów a / b nowych wydań, wyświetlając szczegółowe informacje o poziomie żądań dla stron odwiedzanych przez prawdziwych użytkowników.

Raygun

Użytkownicy cenią swój czas bardziej niż kiedykolwiek: 40% z nich opuści witrynę po 3 sekundach oczekiwania na załadowanie strony. Musisz więc zapewnić im szybkie doświadczenie, odkrywając i usuwając napotkane wąskie gardła. Aby to zrobić, Raygun oferuje przydatne dane z prawdziwych sesji użytkowników, co pozwala zdiagnozować, dlaczego mogą mieć złe doświadczenia.

Może pomóc poprawić wrażenia użytkowników, zwiększyć sprzedaż i zwiększyć wydajność frontonu.

Raygun pozwala wyraźnie zobaczyć, kto korzysta z Twojej aplikacji i jakie konkretne problemy napotykają. Pozwala zobaczyć sesję każdego użytkownika, identyfikować problematyczne obszary i ich możliwe rozwiązania. Narzędzie wykrywa również automatycznie problemy z wydajnością interfejsu, które mogą powodować frustrujące czasy ładowania. Śledząc ścieżki, którymi użytkownicy poruszali się po Twojej stronie, możesz przeanalizować, gdzie napotkali błędy, gdzie załadowanie stron zajęło zbyt dużo lub gdzie po prostu porzucili sesję.

Pingdom

Pingdom ujednolicona, holistyczna platforma RUM monitoruje działania użytkowników, aby wykluczyć zgadywanie i rozpocząć podejmowanie decyzji na podstawie rzeczywistych danych odwiedzających. Aby rozpocząć monitorowanie za pomocą narzędzia Pingdom, wystarczy dodać mały fragment kodu JavaScript do swoich stron, co nie powoduje niewielkiego obciążenia wydajności.

Natychmiast zaczniesz sprawdzać, jak dane twojego odwiedzającego korelują z platformami, krajami i przeglądarkami, bez względu na to, czy są to zaledwie kilkanaście czy więcej niż milion.

Możesz wprowadzić adres URL, z którego chcesz, aby Pingdom zbierał dane i oczekiwane parametry satysfakcji. Kompleksowe opcje wizualizacji pozwolą zrozumieć, w jaki sposób zmiany w wydajności mogą wpłynąć na wrażenia użytkowników. W ten sposób będziesz w stanie podjąć działania na czas, zanim wpłynie to na Twoją firmę.

Niezależnie od tego, czy Twoja witryna ma jedną, czy tysiąc stron, dzięki Pingdom RUM możesz analizować, w jaki sposób użytkownicy postrzegają każdą z nich. Funkcja grupowania stron RUM oferuje zagregowane dane pokazujące dane dotyczące skuteczności dla podobnych stron.

Plany cenowe zaczynają się od około 42 USD miesięcznie dla standardowych funkcji i skalują się do 228 USD miesięcznie dla profesjonalnego zestawu funkcji. Opłata ta obejmuje nie tylko RUM, ale także monitorowanie serwera, alarmowanie i monitorowanie transakcji, między innymi korzyściami.

Rapidspike

Lekki, dostosowany skrypt RUM to wszystko, czego potrzebujesz do skonfigurowania Monitorowanie RUM Rapidspike. Ten skrypt jest obsługiwany przez bezpieczne połączenie, więc nie musisz się martwić generowaniem luk. Po zainstalowaniu monitor RUM rozpocznie zbieranie natężenia ruchu i prędkości ładowania strony od użytkowników, identyfikując położenie geograficzne, przeglądarkę i używane urządzenie.

Rejestrując dane na żywo od rzeczywistych użytkowników, będziesz w stanie identyfikować problemy z wydajnością w czasie rzeczywistym i optymalizować potencjał witryny bez względu na lokalizację użytkownika lub technologię.

Zestaw wykresów i tabel pozwala analizować istotne wskaźniki ruchu, które pokazują dokładne dane dotyczące wydajności. Liczby te pokazują czasy pobierania użytkowników w podziale na czasy pobierania sieci, serwera i przeglądarki, informując, gdzie należy rozwiązać problemy z opóźnieniami i wyeliminować wąskie gardła. Wyniki są określone dla każdej strony, aby pomóc w dogłębnej analizie każdej ze stron w Twojej witrynie.

Elastyczny

Jeśli już korzystasz z metryk systemu w Elasticsearch, możesz je rozszerzyć do metryk aplikacji za pomocą Elastyczny narzędzie APM typu open source (monitorowanie wydajności aplikacji).

APM ma szerszy zakres niż RUM, ponieważ ma na celu zwiększenie dostępności aplikacji i ograniczenie przestojów poprzez identyfikację wąskich gardeł. Dedykowany interfejs użytkownika Elastic pozwala łatwo wykonać tę pracę i skoncentrować się na rozwiązywaniu problematycznych zmian na poziomie kodu. W rezultacie, oprócz poprawy wydajności aplikacji i wygody użytkowników, zyskujesz ulepszony i bardziej wydajny kod źródłowy oraz skrócony cykl programowania, testowania i wdrażania.

Dzięki zastosowaniu śledzenia rozproszonego Elastic pozwala łączyć transakcje razem, aby zrozumieć, w jaki sposób Twoje usługi w pełni współdziałają. Pozwala na wizualizację połączeń serwisowych między nimi, wykrywanie problemów z opóźnieniami i identyfikację komponentów, które należy zoptymalizować. Dane dotyczące wydajności zbierane za pomocą narzędzi Elastic APM są wysyłane do Elasticsearch w celu wizualizacji ich za pomocą wstępnie skonfigurowanych pulpitów nawigacyjnych Kibana.

Elastic korzysta z funkcji uczenia maszynowego w celu proaktywnego wykrywania nieprawidłowych czasów reakcji. Alerty wysyłane e-mailem lub Slackiem informują Cię na bieżąco o skuteczności Twojego kodu, bez konieczności ciągłego patrzenia na panele kontrolne. Aby rozpocząć korzystanie z Elastic APM, musisz zarejestrować się w Elastic Cloud i skonfigurować serwer APM, wykonując kilka prostych kroków. Plany cenowe pozwalają płacić za potrzebne zasoby i wdrażać je tak, jak chcesz.

SpeedCurve

SpeedCurve dodaje wiele wymiarów porównawczych do gromadzonych danych o użytkownikach. Na przykład pozwala zobaczyć, którzy z twoich konkurentów są szybsi od Ciebie podczas udostępniania treści, i porównuje dane syntetyczne z RUM, aby pokazać Ci pełny obraz. Dzięki powiązaniu wydajności sieci z doświadczeniem użytkownika, wykresy zaangażowania pozwalają zrozumieć wpływ spowolnienia strony na współczynnik odrzuceń witryny.

Narzędzie jest łatwe w konfiguracji i generuje świetne wizualizacje, takie jak filmy wideo i paski filmowe, których możesz użyć, aby udowodnić swoją rację swoim kolegom z drużyny. Możesz śledzić dowolne dane, w tym współczynniki konwersji i wielkość koszyka oraz wyniki testów A / B. Aby uzyskać szczegółowy widok czasów ładowania strony, SpeedCurve pozwala zmierzyć szybkość renderowania poszczególnych elementów strony, informując Cię dokładnie, kiedy wyświetlana jest najważniejsza treść.

Współpracując z Google Lighthouse i PageSpeed ​​Insights, SpeedCurve oferuje listę reguł wydajności, które możesz zaznaczyć, aby poprawić wrażenia użytkowników. Interfejsu API SpeedCurve Deploy można używać jako części procesu ciągłej integracji i automatycznie śledzić wpływ zmian kodu między kolejnymi wdrożeniami.

Sematext

Sematext Dane RUM zapewniają pełne widoki wodospadu zasobów, wskazując zasoby spowalniające twoje strony. Dla każdego zdarzenia wczytywania strony możesz zobaczyć czas spędzony, różnicując ile spędził w zapleczu i ile w interfejsie.

Wszystkie zasoby są profilowane, w tym obrazy, czcionki, pliki JavaScript i arkusze stylów. Możesz przechodzić do szczegółów według adresu URL, typu przeglądarki, geolokalizacji, systemu operacyjnego i innych.

Aplikacje jednostronicowe są obsługiwane przez Sematext RUM, niezależnie od używanego frameworka: React, Ember.js, Angular, Vue.js itp. Dostajesz monitorowanie aplikacji sieci Web dla wszystkich uruchomionych żądań HTTP i zasobów, identyfikując wąskie gardła wydajności w celu zapewnienia najwyższego użytkownika zadowolenie.

Sematext monitoruje Twój wynik Apdex, standardowy indeks, który mierzy wydajność aplikacji i satysfakcję użytkownika. Definiując czasy progowe dla odpowiedzi wczytywania strony, żądań HTTP i indywidualnych transakcji na stronie, możesz analizować wynik Apdex swojej aplikacji lub witryny w celu wykrycia, co może na nią wpływać. Możesz sortować strony o najniższym lub najwyższym wyniku satysfakcji, aby zobaczyć, dlaczego działają tak dobrze lub tak źle.

Możesz zacząć od bezpłatnego. Jeśli chcesz monitorować większy wolumen i dostęp do funkcji premium, takich jak powiadomienia e-mail, wykrywanie anomalii, nieograniczone zapisane zapytania itp., Musisz wybrać plany Standard lub Pro, które kosztują odpowiednio 19 USD i 89 USD miesięcznie.

Wniosek

Różnica między mrowiskiem a farmą mrówek polega na tym, że nie widać, co dzieje się w mrowisku; widać tylko wchodzące i wychodzące mrówki. Nie pozwól, aby Twoja witryna była mrowiskiem. Zamień się w farmę mrówek, dodając monitorowanie RUM; odpowiednik krystalicznie czystych ścian, które dają pełny obraz tego, co dzieje się w środku. I wykorzystaj tę wiedzę, aby zapewnić swoim mrówkom – przepraszam, użytkowników – przyjemne i bogate doświadczenie.

TAGI:

  • Monitorowanie

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map