Možný úvod pro začátečníky

Slyšeli jste o možném, ale nevíte, co to je? Nedělejte si starosti, budete vědět o Ansible v příštích 5 minutách.


Co je možné?

Možný je otevřený zdrojový nástroj DevOps, který může podnikům pomoci při správě konfigurace, nasazení, zajišťování atd. Nasazení je snadné; využívá SSH ke komunikaci mezi servery. To používá k popisu automatizačních úloh přehlídku a hrací kniha používá velmi jednoduchý jazyk YAML.

Možné poskytuje spolehlivost, konzistenci a škálovatelnost vaší IT infrastruktury. Pomocí automatických konfigurací databází, úložišť, sítí a bran firewall můžete automatizovat. Zajišťuje, že všechny potřebné balíčky a veškerý další software jsou na serveru konzistentní pro spuštění aplikace.

Vezměme si příklad; máte ladicí verzi aplikace, která je postavena na Visual C ++. Nyní, pokud chcete spustit tuto aplikaci v počítači, byste museli splnit některé předpoklady, jako jsou knihovny DLL knihovny Microsoft Visual C ++, a v počítači byste potřebovali vizuální C ++. To je část, kde Ansible zajistí, že všechny tyto základní balíčky a veškerý software jsou nainstalovány ve vašem počítači, aby vaše aplikace mohla běžet hladce ve všech prostředích, ať už jde o testovací nebo produkční prostředí.

Obsahuje také všechna historická data vaší aplikace, takže pokud se chcete kdykoli vrátit k předchozí verzi nebo ji chcete upgradovat, můžete to snadno udělat.

Pojďme se podívat na některé z následujících funkcí.

Bez agentů – Což znamená, že neexistuje žádný software ani agent, který by spravoval uzel, jako jiné řešení, jako je loutka a šéfkuchař.

Krajta – Postaveno na vrcholu pythonu, který je rychlý a je jedním z robustních programovacích jazyků v dnešním světě.

SSH – Velmi jednoduchý protokol pro ověření sítě bez hesla, který je bezpečný. Vaší zodpovědností je tedy kopírovat tento klíč klientovi

Architektura push – Přitlačte na ně potřebné konfigurace, klienti. Jediné, co musíte udělat, je zapsat si tyto konfigurace (playbook) a poslat je všechny najednou do uzlů. Uvidíte, jak mocné může být, aby se změnily tisíce serverů během několika minut.

Založit – minimální požadavek a konfigurace potřebné k tomu, aby fungovaly.

Možná architektura

ansible architektura - co je ansible

Začněme s Veřejný / soukromý cloud což je Linuxový server. Může také sloužit jako úložiště pro všechny instalace a konfigurace IT.

Výše uvedená architektura má spoustu hostitel stroje, ke kterým se připojuje ansible server a tlačí přehrávací knihy přes SSH.

Má to automatická automatika pomocí kterého mohou uživatelé přímo spouštět přehrávací knihu, která je nasazena na hostitelích. Ve stroji s automatickou automatizací je více komponent. První je a hostitelský inventář. Je to seznam všech IP adres všech hostitelů.

Další jsou moduly. Možné přichází se stovkami vestavěných modulů a moduly jsou ty kusy kódu, které se provedou při spuštění přehrávací knihy. Přehrávač obsahuje hry, hra obsahuje různé úkoly a úloha zahrnuje moduly.

Když spustíte přehrávací knížku, budou na hostitelích spuštěny moduly, které v nich obsahují akci. Když tedy spustíte knihu, tyto akce se odehrají na hostitelských počítačích. Můžete si také vytvořit své vlastní moduly. Vše, co musíte udělat, je napsat několik řádků kódu a učinit z něj modul, a můžete jej spustit kdykoli budete chtít.

Pak má architektura přehlídky. Příručky zde vlastně definují váš pracovní postup, protože bez ohledu na to, jaké úkoly píšete do příručky, bude spuštěn ve stejném pořadí, v jakém jste je napsali. Pokud jste například napsali, že nejprve instalujete balíček a poté začnete, bude to stejné. Playbooky jsou velmi jednoduché na psaní YAML kódu. YAML kód je velmi jednoduchý jazyk pro serializaci dat; je to skoro jako angličtina.

Další, v architektuře jsou pluginy. Pluginy jsou speciální druhy modulů. Tyto pluginy jsou spuštěny před provedením modulu v uzlech. Pluginy jsou spouštěny na hlavním kontrolním stroji pro účely protokolování. Máte pluginy pro zpětné volání, protože vám to umožňuje připojit se k různým ansible událostem pro účely zobrazení a protokolování. Moduly mezipaměti se používají k uchování mezipaměti faktů, aby se zabránilo nákladným operacím shromažďování faktů. Možné jsou také akční moduly plug-in, které jsou front-end moduly, a mohou provádět úkoly na kontrolním počítači před voláním modulů samotných.

Architektura obsahuje pluginy pro připojení. Ke spojení s hostitelskými počítači není vždy nutné používat SSH; můžete také použít zásuvný modul pro připojení. Například ansible vám poskytuje zásuvný modul pro připojení kontejnerových doků a pomocí tohoto připojovacího plug-inu se můžete snadno připojit ke všem svým kontejnerům Docker a ihned začít konfigurovat.

To bylo všechno o architektuře. Dále vám řeknu, jak přesně to funguje.

Jak to funguje??

jak dobře funguje

Možné práce připojením k uzlům a vytlačením malých programů zvaných jako ansible moduly. Pravděpodobně pak tyto moduly ve výchozím nastavení spustí přes SSH a po dokončení je odeberou.

Možným řídícím uzlem je řídící uzel, který řídí celé provádění Příručky. Je to uzel, ze kterého spouštíte instalaci, a soubor inventáře obsahuje seznam hostitele, na kterém je třeba moduly spouštět. Uzel správy vytvoří připojení ssh a poté provede moduly na hostitelských počítačích a nainstaluje produkt. Po instalaci odebere moduly. Tak to funguje.

Dále by vás mohlo zajímat, jak nainstalovat a nakonfigurovat možnost.

Jak nainstalovat a nakonfigurovat možné na Ubuntu?

Závěr

Doufám, že nyní máte představu o Ansible, jak začít. Je možné změnit hru, jak spravujete infrastrukturu, a pokud jste Sysadmin nebo vývojář, můžete si to vyzkoušet praktický výcvik pro zdokonalení dovedností.

TAGY:

  • Možné

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

    Комментарии закрыты.

    Adblock
    detector