DevOps Úvod pro začátečníky

DevOps se stal bzučivým slovem, což pro mnoho lidí znamená mnoho různých věcí.


Je náročné pochopit a definovat, co přesně DevOps je. A proto, pokud znáte základní koncepce DevOps, se kterými se většina lidí spojuje, a historie toho, jak se vyvinula, získáte ucelený pohled na to.

Původ DevOps

DevOps je dokonalým příkladem agilního vývoje softwaru. Myšlenka DevOps vycházela z potřeby držet krok se zvýšenou rychlostí softwaru a dosáhnout pomocí agilních metod. Obrovský pokrok v agilní kultuře a praktikách v posledním desetiletí odhalil požadavek holističtějšího přístupu ke konečnému životnímu cyklu dodávek softwaru.

Možná vás zajímá, jaký je agilní vývoj softwaru –

Agilní rozvoj je široký pojem, který definuje několik metod iteračního a inkrementálního vývoje softwaru. Mezi oblíbené agilní metody patří Scrum, Kanban, Scaled Agile Framework® (SAFe®), Lean Development a Extreme Programming (XP)..

Základní hodnoty a vize všech těchto agilních metodik jsou stejné, ale každá z nich má jedinečný přístup. Všechny tyto metodiky zahrnují iterace a nepřetržitou zpětnou vazbu k úspěšnému zdokonalování a poskytování škálovatelného softwaru. Všechny tyto metodiky zahrnují průběžné plánování, průběžné testování, kontinuální integraci a další nekonečné formy pro projekt i software.

Na rozdíl od konvenčních vodopádových procesů jsou tyto agilní metodiky lehké a přicházejí s přirozeně přizpůsobivou povahou. Jednou z nejlepších věcí na těchto agilních metodikách je to, že všichni se zaměřují na posílení postavení lidí, pokud jde o spolupráci a rychlé rozhodování společně.

Obrázek od Segue

Ideály DevOps provádějí rozsáhlou agilní vývojovou praxi, aby upřesnily pohyb změn softwaru prostřednictvím sestavení, ověření, nasazení a různých fází dodání. Umožňuje týmu s více funkcemi mít plné vlastnictví softwarového produktu od návrhu po výrobu.

Výzvy řešené společností DevOps

Proces nasazení Distribuované aplikace často vyžadují rozmístění binárních a konfiguračních souborů na více serverů. Při farmě serverů je to náročnější. Je obtížné zjistit, co, jak a kde nasadit. Zjevný výsledek?

Dlouhé čekání, až se artefakty dostanou do dalšího prostředí na cestě k životu, způsobuje zpoždění všeho, jako je testování, čas žít atd.

DevOps umožňuje software nebo vývojáři webu a IT operace k nasazení procesu v relaci spolupráce, která je zcela bez viny. Umožní nám to ověřit, co funguje, a pak ji přenést na další úroveň s automatizací k zavedení nepřetržitého vývoje. Vytváří také cesty pro častější rozvoj.

Cíle DevOps

Zlepšuje spolupráci mezi zúčastněnými stranami od plánování po dodání a implementuje automatizaci procesu doručení do:

 • Zvyšte frekvenci nasazení
 • Získejte rychlejší čas na uvedení konečného produktu na trh
 • Snižuje chybovost nových vydání
 • Zkracuje dobu mezi opravami
 • Vylepšuje mezitím pro účely obnovy

Společný scénář DevOps

Celý software přichází na místo setkání před zahájením nového softwarového projektu. Tým je složen z vývojářů, testerů, provozních a podpůrných profesionálů. Tým vytvoří plán na vytvoření plně funkčního softwaru, který je připraven k nasazení.

Každý den se zavádí nový kód, jakmile jej vývojáři dokončí. Automatizovaný testovací postup zajišťuje, zda je kód připraven k implementaci. Jakmile kód dostane zelený signál z procesu automatizace, je nasazen malému počtu uživatelů. Kód je sledován na krátkou dobu, aby se zajistilo, že nedochází k nepředvídaným problémům, a že je stabilní. Nový kód je poté nasazen zbývajícím uživatelům, jakmile konečné monitorování ukázalo, že je kód stabilní. Značná část kroků po plánování a vývoji se provádí bez zásahu člověka.

Různé fáze splatnosti DevOps

Existuje mnoho různých fází zralosti DevOps. Zde jsou klíčové fráze, které musíte znát.

Vývoj vodopádu

Před dobou nepřetržité integrace vývojové týmy psaly obrovské množství kódu a poté se týmy z různých týmů spojily pro uvolnění. Verze kódu byly tak odlišné, že vyžadovaly velké množství změn.

Provedení těchto počtů použitých změn trvá déle než několik měsíců. Tento proces nebyl produktivní.

Nepřetržitá integrace

Je to praxe integrace nově vyvinutého kódu s hlavním vydávaným kódem nejrychlejším způsobem. Pokud jde o uvolnění kódu, neustálý vývoj pomáhá ušetřit spoustu času.

DevOps tento termín nezavedl. Neustálá integrace je agilní inženýrská praxe vycházející z metodologie extrémního programování. DevOps přijal tuto praxi, protože pokud jde o úspěšné provedení nepřetržité integrace, je nutná automatizace. Neustálá integrace je často první cestou směrem k vyspělosti DevOps.

Neustálá integrace z pohledu DevOps zahrnuje kroky, jako je kontrola kódu, kompilace do použitelného kódu a provedení některých nezbytných ověřovacích testů. ‘

Nepřetržité dodání

Je to rozšíření nepřetržité integrace a také druhá fáze DevOps.

Kontinuální dodávka vám umožňuje přidat další automatizaci a testování. Aby nedošlo k rychlému sloučení kódu s hlavní linií kódu, ale aby byl kód téměř připraven k nasazení bez zásahu člověka.

Je to zvyk, jak udržet vaši kódovou základnu v téměř připraveném stavu.

Nepřetržité nasazení

Nepřetržité nasazení je pokročilý vývoj nepřetržitého doručování. Tato praxe nám umožňuje nasadit všechny cesty do výroby bez jakéhokoli lidského zásahu.

Tým, který pracuje na neustálém vývoji, nikdy nezavede žádný kód bez testování. Celý nově vytvořený kód prochází automatizovaným testováním před tím, než se dostane do fáze výroby. Kód je nasazen malému počtu uživatelů a existuje automatická zpětnovazební smyčka, která monitoruje kvalitu a použití před tím, než se kód dostane na další úroveň..

Existuje několik společností, jako jsou Netflix, Etsy, Amazon, Pinterest, Flicker, IMVU a Google atd., Které se neustále vyvíjejí..

Hodnota

DevOps se velmi zaměřuje na rozvoj spolupráce a zlepšení efektivity pomocí automatizace pomocí různých nástrojů DevOps. Chcete-li implementovat DevOps pro vaše softwarové řešení, musíte použít kombinaci kultury a nástrojů.

DevOps Culture

DevOps je zvláštní kultura, která pomáhá zlepšovat spolupráci, snižovat chaos, lépe řešit sdílené odpovědnosti, implementovat automatizaci, zlepšovat kvalitu, hodnotit zpětnou vazbu a zvyšovat automatizaci.

Agilní metody byly vždy nejlepším holistickým způsobem poskytování softwaru. Pokud jde o měření pokroku, agilní vývojový tým to dělá z hlediska pracovního softwaru. Agilní metoda kultury DevOps umožňuje vlastníkům produktů, vývojářům, testerům a lidem UX úzce spolupracovat se stejným cílem.

DevOps Tools

Zahrnuje nástroje pro správu konfigurace, testování a budování systémů, vývoj aplikací, řízení verzí a monitorování. Pokud jde o implementaci kontinuální integrace, nepřetržitého dodání a nepřetržitého nasazení, vyžadují různé nástroje a zároveň používají stejné nástroje. Při postupování dodavatelským řetězcem budete muset použít více nástrojů.

Seznamte se s některými oblíbenými nástroji a postupy.

Úložiště zdrojového kódu – to je místo, kde se vývojáři mohou nahlásit a změnit kód. Úložiště zdrojového kódu spravuje různé verze kódu, který je zkontrolován, aby bylo zajištěno, že vývojáři budou psát jeden přes druhý kód.

Git, Apache Subversion, IBM Rational, Artifactory, Nexus, Eclipse atd. Jsou některé z populárních nástrojů pro ukládání kódů..

Sestavte server: – build server je automatizační nástroj, který se používá ke kompilaci kódu v respiračním zdrojovém kódu do spustitelné kódové základny. Některé z vysoce používaných nástrojů build serveru jsou Jenkins, SonarQube, Artifactory.

Správa konfigurace – Loutka, šéfkuchař, možný, SaltStack, Run Deck atd. Pomáhá spravovat konfiguraci aplikace a infrastruktury, aby byla zachována konzistence napříč prostředími.

Virtuální infrastruktura – AWS, GCP, Azure je tři nejlepší poskytovatelé veřejných cloudů, kteří nabízejí téměř všechny služby v oblasti infrastruktury. Nabízejí API, které vám umožní poskytovat infrastrukturu a spravovat je jako kód.

Závěr

Doufám, že vám poskytne představu o DevOps a pokud vás to vzrušuje, můžete zkusit tuto online mistrovskou třídu chod.

Článek od Payal Goyala

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector