Čas vložit klíčového hráče – Devops

Pokud se použije správně, v dynamicky se měnícím tržním scénáři se DevOps může ukázat jako docela užitečný nástroj a proces.


Tento termín, který vznikl jako bzučení, se stal legitimním kurzem rozvoje infrastruktury.

Od začátku internetu se poptávka po datových centrech a IT organizacích do značné míry zvyšuje. Od této chvíle se nejvyšší prioritou stalo vyhnout se všem činnostem, které představují riziko pro tyto vznikající systémy a související obchodní služby. Jednoduše řečeno, jakýkoli útok by nikdy neměl snížit systém!

Dříve tradiční IT oddělení zahrnovala metodiky, které byly notoricky SLOW a zdánlivě nereagovaly. Dokonce i velké organizace trvalo roky a desítky milionů dolarů, aby dodaly na trh nový nebo také aktualizovaný software. Zpočátku bylo vše naplánováno na konečnou úroveň detailů a opakováno pokaždé, když došlo k úpravě strategie během celého procesu. Výsledkem je, že konkrétní projekty se nikdy nemohly vzlétnout z fáze plánování.

Dnes s rychlostí trhu a inovací nejsou tyto tradiční modely pouze udržitelné nebo konkurenceschopné.

Se zavedením systému DevOps se zdá, že pomalé a nereagující IT oddělení je zcela vyloučeno. Jeho hlavní předností je nulová vada, žádná prostoje. Zkrátka pro vývoj a provoz softwaru, přístup DevOps nyní umožňuje obchodním lídrům po celém světě rychle využívat tržních příležitostí a rychle reagovat na potřeby zákazníků.

Kromě toho, když se zapojíte do požadavků vašich koncových zákazníků na sociálních médiích a mobilních aplikacích, znamená to, že podniky musí poskytovat inovativní řešení, aby na trhu zvítězily. Neustálým nasloucháním zpětné vazby od zákazníků, analýzou dat a předvídáním tržních posunů můžete poskytnout přesvědčivý zážitek.

K tomu potřebujete úzkou spolupráci mezi obchodem, IT a provozem, zkrátka DevOps!

Nyní jste někdy zažili situaci, kdy nový systém funguje dobře při testování přijímání uživatelem, ale pokud byl spuštěn; ukazuje špatný výsledek?

Určitě jste to udělali!

Začlenění prostředí DevOps, které obhajuje vývoj a testování, umožňující oběma týmům pečlivě sledovat, jak nová aplikace ovlivní celkové prostředí a odpovídajícím způsobem reagovat.

Výpadky jsou něco, co si dnes žádná IT společnost nemůže dovolit. Přístup DevOps automatizuje procesy umožňující nasazení do výroby s minimálními nebo žádnými prostoji. Pracujte celý den a celou noc se snem o vytváření nových služeb, okamžitý zásah není žert. Než to skutečně vzlétne, vyžaduje to určité úpravy a doladění. Což znamená, že každá oblast vašeho podnikání potřebuje přístup k odezvě zákazníků, pokud jde o prodej, dodávky, vývoj a provoz.

Většina organizací monitoruje provozní výkonnost produkčního prostředí, ale s aplikací DevOps se chování a výkon aplikace automaticky testují před spuštěním.

„Vždyzelené“ výhody DevOps

Pokud mě požádáte, abych omezil cíle DevOps na jeden jedinečný účel; Řekl bych automatizaci. Bez ohledu na to, v jakém oboru jste, v následujících letech budete čelit nějaké automatizaci. DevOps bude i nadále růst:

 • Více zákazníků a firem se spoléhá na cloudový software – výdaje na soukromé i veřejné mraky se výrazně zvýšily. Od jejich vzniku a těchto faktorů stále roste. Software hostovaný cloudem vyžaduje rychlé a pohotové nasazení. To je nutí, aby drželi krok s potřebami spotřebitelů a podniků, aniž by přerušili služby. A to je důvod, proč používání cloudu ze strany uživatelů stále roste, bude s ním pravděpodobně stoupat i poptávka po DevOps.
 • Podniky usilují o vyšší efektivitu – Implementace DevOps má prokazatelné, působivé výsledky. Zavádění kódu se stává rychlejším než kdykoli předtím, a to i bez větších chyb – to vše díky novým automatizovaným standardům. Pokud přidání jedné pozice do společnosti může zvýšit produktivitu pomocí dvouciferných čísel, která společnost by při této příležitosti neskočila?
 • Zvyšuje se technická soutěž – s čím dál více společností zavádí postupy DevOps, je pro jejich konkurenty ještě důležitější zavádět podobné (nebo nejlépe lepší) praktiky. A nejlepší na tom je, že tento rohatkový efekt pravděpodobně donekonečna posune poptávku vpřed.

Změnit, všichni potřebujeme

Přežít a prosperovat v tomto novém světě, rozvíjet kultura kontinuálního testování napříč naší funkcí se kompliment a podpora širší kultury kontinuálního doručování stala nutností. V dnešním scénáři musíme podporovat přístup spolupráce a řešení společných problémů.

To by mělo přinést to, co jsme již dlouho hledali – zapojení hned od začátku. Širší kultura, která se obvykle používá v tomto moderním světě doručování, klade důraz na zkoušení nových přístupů a nástrojů a vyřazování těch věcí, které nepracují / nepřidávají hodnotu. Něco, co nám může pomoci při testování, je také inovativnější. Můžeme a snad bychom měli být pohodlnější při experimentování s novými technikami a způsoby práce ve snaze o zlepšení kvality.

Noví spojenci

S příchodem DevOps se zdá, že celá řada příležitostí v oblasti provozu funguje těsněji. Sdílíme cíle ochrany výroby a zákazníka před špatnou kvalitou a následnými výpadky. Často jsou oblasti, kterých se operační tým zajímá, a chtějí, aby byly pečlivě sledovány, oblasti, na které bychom měli zaměřit i naši kvalitní čočku. Na druhou stranu, instrumentace a nástroje, které používáme při testování, mohou být také přínosem pro naše provozní kolegy.

Proměna

Bylo navrženo, že to, co je nutné k dodání řešení. Za prvé, mají svou specializaci, možná ve vývoji nebo s větší pravděpodobností v naší automatizaci případových testů, průzkumných testech nebo správě testovacích dat, ale za druhé, musí mít požadované celkové zaměření na doručení. To znamená, že budeme mít příležitost rozvíjet nové dovednosti, stát se více technickými, pokud máme schopnost / touhu, ale určitě se přiblížit k ostatním funkcím.

To je prozatím vše!

Autor Bio:

Kibo Hutchinson pracuje jako technologický analytik ve společnosti Tatvasoft UK. Má velký zájem o učení nejnovějších postupů ve vývoji, takže tráví většinu času na internetu procházením jedinečných témat a technologických trendů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector