10 dobrých tutoriálů pro začátečníky pro začátečníky

Dobrá zpráva: DevOps je žádán. Špatná zpráva: Stále používáte starší nástroje. Dobrá zpráva: Použijte Docker


V tomto článku, nejprve, budeme rozumět DevOps a poptávka DevOps v IT průmyslu jsou, a pak budeme diskutovat o důležitosti Docker ve světě DevOps, včetně některých z nejlepších tutoriálů dostupných online pro učení Docker.

Co je DevOps?

V podstatě v IT průmyslu se software vyvíjí technickým týmem a tento technický tým byl rozdělen mezi dva pod-týmy nazvané vývojář a operační tým. Úkolem vývojářského týmu je vyvíjet aplikaci pomocí kódů, jakmile je kódování hotovo, musí být předáno operačnímu týmu, jehož úkolem je nasazení aplikace na server..

Vypadá skvěle a tak jednoduše, správně?

Ale počkejte chvíli; není to tak jednoduché.

Oba týmy jsou obvykle v konfliktu s několika problémy, jako je návrh, testování, bezpečnost, závislost, nesoulad prostředí a mnoho dalších. Kvůli těmto problémům bylo mezi vývojářským týmem a operačním týmem spousta „sem a tam“. To byl hlavní problém, a to se muselo vyřešit, a to se vyřešilo pomocí koncepce DevOps.

Softwarový průmysl obvykle považuje DevOps za kombinaci vývojáře a provozu. DevOps je myšlenka, která funguje jako můstek mezi týmem vývoje softwaru a operačním týmem. Technik DevOps obvykle spolupracuje, integruje a komunikuje mezi vývojovým a provozním oddělením v organizaci. Hlavní úlohou DevOps je neustálé sledování a automatizace všech fází procesu vývoje softwaru. Podíváme-li se na životní cyklus DevOps, připomíná to symbol nekonečna (∞).

Je to nepřetržitý proces, který začíná Plánování, Kódování, Budova, Testování, Uvolnění, Nasazení, Provozní, a končí na Sledování. Tyto fáze životního cyklu se obvykle dosahují pomocí nástrojů DevOps. Git, Jenkins, Splunk, Nagios, Chef, Puppet, Ansible, Docker a Kubernetes jsou seznamem nejpopulárnějších nástrojů DevOps.

DevOps profesionál je v podstatě IT profesionál se zkušenostmi s nástroji DevOps, skriptováním, kódováním atd.

Poptávka v IT průmyslu

Po celém světě přístup DevOps pomohl společnostem hodně urychlit jejich vývojové procesy. Bylo zjištěno, že společnosti, které najaly profesionály DevOps, zaznamenaly masivní nárůst ve svém cyklu nasazení s menším nebo žádným selháním. Vzhledem k ohromujícímu růstu, a tedy i přijetí kultury DevOps, se předpovídalo, že do roku 2021 bude mít více než 50% fortune společností obrovskou poptávku po profesionálech DevOps.

Odvětví již zaznamenalo úžasný nárůst poptávky po inženýrech DevOps o 75% oproti minulému roku. Vzhledem k tomu, že pro tento profil je požadována nika, je část kompenzace pro tuto roli také atraktivní.

Podle statistik platů Glassdoor je průměrný roční plat inženýra DevOps v Indii kolem 6 066 445 GBP, v USA 99 604 USD, ve Velké Británii 45 679 GBP / rok a v Německu 58 211 EUR.

Klikněte zde znát průměrný roční plat DevOps ve vaší zemi. Plat je obvykle vyšší pro ty kandidáty, kteří mají bohaté znalosti nástrojů DevOps a někdy také záleží na vašich zkušenostech v oboru. Celkově vypadá kariérní a platová stránka inženýrů DevOps po celém světě velmi náročná.

DevOps Tools and Docker

V první části jsme se dozvěděli, že DevOps je koncept, který snižuje konflikty mezi vývojářem a operačním týmem, a to pomocí některých nástrojů DevOps, které obvykle používá technik DevOps. Každý nástroj DevOps řeší problém spojený s životním cyklem vývoje softwaru. Pokud přijmete problém neshod v životním prostředí, lze to vyřešit pomocí Dockera.

Nejprve probereme prohlášení o problému a poté podrobně projednáme řešení.

Problém

Vývojová skupina vyvinula a vytvořila aplikaci a byla odeslána k testování. Protože prostředí vývojových a testovacích strojů je odlišné, a aplikace tedy nefunguje. Tento problém se nazývá nesoulad prostředí. Nyní pojďme diskutovat o řešení.

Řešení

Existují dvě řešení tohoto problému, první je virtuální stroj a další a nejdůležitější je Docker. Problém s virtuálním strojem je však v tom, že vyžaduje mnoho prostředků. Levým je Docker, což je nejlepší řešení tohoto problému. Přečtěte si toto, abyste pochopili rozdíl mezi VM a Docker.

Jak se to vyřeší?

Dokovací stanice je lehký kontejner, který replikuje stejné prostředí ve více systémech. Nyní vývojáři vyvinou software uvnitř tohoto kontejneru a předají tento kontejner testovacímu týmu. Protože tento kontejner má stejné prostředí; aplikace tedy poběží bez problému a byl vyřešen problém nesouladu prostředí.

Docker je tedy nástroj, který se ukáže jako perfektní pro ekosystém DevOps.

Proč je důležité se Dockera naučit?

Primárním cílem doku je automatizovat proces nasazení aplikace tím, že na stejném počítači bude možné provozovat více kontejnerů. Docker vždy zaručuje, že pokud aplikace dobře funguje ve vývojovém prostředí, pak to bude fungovat také v pracovním a produkčním prostředí.

To pomáhá získat vyšší úroveň kontroly nad všemi úpravami, protože jsou vyráběny pomocí stejných kontejnerů Docker, a to zase pomáhá při dosahování vysoké produktivity, vysoké návratnosti investic a úspory nákladů.

Díky všem těmto výhodám společnosti přijaly dokovací stanici v pozoruhodné míře. Dosud bylo prostřednictvím Dockeru dodáno přes 35 milionů aplikací, nejen to, ale doposud bylo staženo přes 37 milionů aplikací Docker..

Každá společnost, která přijala kulturu DevOps, používá Docker k poskytování efektivní a rychlé aplikace svým zákazníkům, a proto společnosti, které hledají odborníky DevOps, musí hledat specialistu / profesionála Docker jako svůj klíčový požadavek v popisu práce..

Online platforma pro učení Dockera

Následující následky jsou některé z nejlepších dostupných zdrojů na webu. Jeden může vyzkoušet některou z nich na základě úrovně odbornosti. Sdílím odkazy textových i videonávodů, které jsou vhodné pro všechny typy uživatelů, tj. Začátečníky až mistrovskou úroveň.

Learning Video učení

Pro začátečníky

Docker pro absolutní začátečníky od Udemy

Tento kurz má nárok na začátečníky od instruktora Demetriuse Johnsona. Je to placený kurz na Udemy. Všechny přednášky tohoto kurzu jsou jednoduché a snadno pochopitelné. Kurz je dodáván s ukázkovým a kódovacím cvičením, které nám pomáhá cvičit Dockerovy příkazy a rychle se učit.

Z nuly na hrdinu

Tento kurz je volně k dispozici na Youtube nahráno uživatelem Edureka. Tento kurz je ideální pro začátečníky i profesionály, kteří chtějí zvládnout kontejnerizaci prostřednictvím Dockeru.

Crash Course

Kurz havarijního tutoriálu od Udemy

Ještě jeden zaplatil jeden z Udemy; Tento Chod začíná základními pojmy a postupně se ponoří do hloubky. Jak název kurzu odráží, ideální publikum by bylo začátečníky i profesionálové.

Začínáme

Začínáme s Dockerem je instruován Nigelem z Pluralsight. Tento tutoriál je ideální pro začátečníky; pomáhá při získávání solidního porozumění základům Dockera.

Hluboký ponor

Docker Deep Dive

Tento kurz je určen pro začátečníky i profesionály. Tento je také z Pluralsight s instruktorem Nigelem. Kurz přichází se spoustou praktických cvičení a cvičení. Na konci tohoto kurzu může být jeho kariéra posunuta na další úroveň.

Od začátečníků po pokročilé

Komplexní dokovací stanice: od začátečníků po pokročilé

Poslední v seznamu je Komplexní dokovací stanice: od začátečníků po pokročilé placený kurz Experfy. Jak samotný název odráží, ideální publikum by bylo začátečníkem i profesionálem. Začíná se základy a pokrývá všechny pokročilé funkce

�� Zdroje založené na textu

Docker pro vývojáře

Docker pro vývojáře od vzdělávacího

Docker pro vývojáře je placený kurz Arnaud Weil z Educative. Výukový program je určen především vývojářům, kteří mají předchozí znalosti v programovacích nebo skriptovacích jazycích, jako jsou .NET Core, Java, Node.JS, PHP nebo Python, JavaScript, atd. Začíná velmi nízkými podrobnostmi a dotýká se nejvyšší úrovně. aniž bychom se nechali ztratit v jakémkoli žargonu. Tento kurz má nárok na všechny úrovně čtenářů.

Pro absolutní začátečníky

Docker Tutorials od TutorialsPoint

Docker Tutorial pro absolutní začátečníky je další textová výuka od Tutorials Point. Je volně k dispozici a vysvětluje všechny aspekty služby Docker Container. Začíná také velmi jednoduchým způsobem, jako je instalace a konfigurace doků a postupně přechází k pokročilým tématům, jako je vytváření sítí a registrů.

Pro vývojáře Java

Výukový program Docker pro vývojáře Java od Java Code Geeks, je nejčtenější výuka mezi vývojáři Java. Napsal ji Andrey Redko, zkušený vývojář softwaru. S tímto tutoriálem se nám podaří uvést do provozu naši vlastní aplikaci založenou na Docker v minimálním čase. Přestože je to upřímně řečeno pro vývojáře jazyka Java, z tohoto tutoriálu mohou těžit všechny úrovně čtenářů.

Docker 101

Výukový program Docker od společnosti Docker Inc

Tento tutoriál pochází od samotného Dockera. Tento kurz je ideální pro začátečníky i profesionály. Jedná se o samoobslužný, praktický tutoriál, který zahrnuje základy pokročilých témat, jako je vytváření obrázků a vytváření sítí atd..

Závěr

Nakonec doufám, že nyní budete lépe rozumět tomu, proč jsou odborníci společnosti DevOps nezbytní pro společnosti, které chtějí své softwarové produkty uvádět na trh rychleji a spolehlivěji. Máte také docela dobrou představu o tom, proč je důležité Dockera naučit a kde se hodí do světa DevOps.

TAGY:

  • Přístavní dělník

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

    Комментарии закрыты.

    Adblock
    detector