8 tipů pro lepší zabezpečení mobilních aplikací

Postupem času dochází k exponenciálnímu zvyšování využití mobilních aplikací. V současné době existuje více mobilních zařízení připojených k internetu, než jsou jednotlivci na Zemi.


Mobilní aplikace jsou obvykle přístupné prostřednictvím distributorů online aplikací, jako je Google Play Store, Apple App Store, Windows Store atd., A jsou hlavní formou poskytování obsahu a výdajů uživatelům mobilních telefonů v celé provincii. Organizace a globální společnosti také přijaly mobilní aplikace ke zvýšení produktivity zaměstnanců a zároveň se spojily s mladší, více propojenou pracovní silou.

Zabezpečení mobilních aplikací & Jeho potřeba

Většina lidí opravdu nemyslí na zabezpečení mobilních aplikací, když praktikuje svůj telefon, aby platila za cappuccino ve Starbucks, nebo sportovní poslední hru při zkrácení, nebo také při provádění online aktivit ve své mobilní bankovní aplikaci. Jako tvůrce aplikace by proto největší otázkou, kterou musíte vyřešit, než se rozhodnete publikovat aplikaci, by měla být – Jak mohu svou aplikaci chránit před škodlivým úmyslem?

Mobilní aplikace se stává dobrým prozkoumáním: je zde samotný programový kód, logika problému na zadním konci a na straně klienta, databáze, API, které přenášejí data mezi těmito dvěma, zařízením a jeho operačním systémem, a uživatele. Každý hraje důležitou roli v zabezpečení aplikace. Pro společnosti s mobilními aplikacemi v bažinovém a konkurenčním trhu může být cenným rozlišitelem vyzvednutí robustního zabezpečení.

Tvůrci aplikací mohou podniknout několik kroků, aby správně vyřešili problémy s bezpečností aplikací. Podívejte se na ně níže:

Jít pro bezpečnostní tým

8 kroků pro lepší zabezpečení mobilních aplikací

Pokud máte rádi zabezpečení vaší aplikace, je skvělým řešením integrovat tým zabezpečení od prvního období. Vyjasněte si, abyste vyčlenili dostatečné prostředky na zabezpečení. Začněte plánovat metody zabezpečení, které budete mít s přiřazeným týmem. Také každý den dochází k posunu v aplikaci nebo k podstatné revizi, kterou je třeba naplánovat, aby bylo jasné, že je třeba zvážit bezpečnostní tým, takže určí, co dělat, když dojde k nepředvídaným událostem..

Zajímat se o API

Rozhraní pro programování aplikací, nebo můžete říci API, je nezbytnou součástí vývoje backendu, který podporuje aplikace pro vzájemnou komunikaci. Ale protože jsou zjevně trvalé, mohou se jednat o bezpečnostní potíže. Zde jsou podrobné informace o tom, proč a jak zabezpečit API.

Buďte v bezpečí díky back-endu

Značná část back-end API předpokládá, že sotva aplikace, o které bylo hlášeno, že k ní má přístup, se s ní může dostat. Skutečnost, i když, je od ní daleko. Servery typu back-end by měly mít zavedeny bezpečnostní systémy pro ochranu před škodlivými útoky. Proto musíte zajistit, aby všechna rozhraní API byla ověřena na základě mobilní platformy, pro kterou očekáváte kódování, protože transportní procesy a ověřování API se mohou v různých platformách lišit.

Jděte na tokeny manipulace se sezeními

Token je „malé hardwarové zařízení řízené vlastními prostředky k autorizaci vstupu do systémového účtu.“ V současném světě aplikací vývojáři používají tokeny pro efektivnější zpracování uživatelských relací. Jednoduše můžete obrátit token.

Ověřování na vysoké úrovni musí být

Jak již bylo zmíněno výše, mnoho případů narušení bezpečnosti je důsledkem slabé autentizace. Proto se stává rozhodujícím pro silnější autentizaci. Ověřování se často týká hesel. Jako tvůrce aplikace je vaší povinností podporovat uživatele, aby se zajímali o hesla. Pro ilustraci si můžete vytvořit aplikaci tak, aby přijímala pouze silná alfanumerická hesla, která lze obnovit každé tři měsíce..

8 kroků pro lepší zabezpečení mobilních aplikací

Ověřování pomocí dvou faktorů je také skvělý nápad pro zabezpečení mobilní aplikace. Pokud vaše aplikace umožňuje dvoufaktorové ověřování, dříve bude uživatel vyzván k zadání kódu doručeného do jeho textů nebo e-mailu po přihlášení. Pokud mluvíme více o moderních metodách ověřování, pak zahrnuje biometriku, jako je například skenování sítnice a otisky prstů.

Spusťte nejlepší šifrovací nástroje a techniky

Úkolem číslo jedna pro silnější šifrování je výběr správy klíčů. Uložte klíče do bezpečných nádob. Nikdy je nedávejte lokálně na server.

Impose Access Policies

Chcete-li snížit povrch útoku aplikace, je třeba používat pouze zabezpečené knihovny a rámce. Aplikovaná aplikace by měla být v souladu se společnými zásadami implementovanými IT manažery organizace nebo Google Play a Apple App Store.

Testování programu

Je šokující, že mnoho vývojářů nekontroluje svůj kód. Je to nezbytná součást vývoje kodexu kvality. Proto je pouze část procesu zabezpečení aplikace vedena k vytvoření skvělé mobilní aplikace.

Aby byla zajištěna bezpečná aplikace, tým by měl pravidelně vyhodnocovat kód a analyzovat bezpečnostní mezery, které mohou nastat při narušení dat.

Závěr

Používání mobilních zařízení se často zvyšuje, když hackeři číhají, aby odcizili citlivé informace a ohrozili bezpečnost aplikace. Díky robustní strategii zabezpečení mobilních zařízení a špičkovému mobilnímu vývojáři, který dokáže rychle reagovat na hrozby a chyby, bude vaše aplikace bezpečnějším a spolehlivějším místem pro uživatele – a chrání jejich věrnost (a vaše pomůcky) pro budoucnost.

Tvůrci aplikací musí při vytváření svých mobilních aplikací přijmout rizika, která představují hrozby kybernetické bezpečnosti a narušení dat. Provedením výše uvedených metod zabezpečení mobilních aplikací budou moci zabezpečit aplikace i data uvnitř. Provedení těchto metod není náročné. Tvůrci aplikací a vývojáři vyžadují globální přístup k vývoji aplikací a měli by se vypořádat se všemi okolnostmi, které ovlivňují zabezpečení aplikací.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map