12 nejlepších PDF softwaru a online služeb pro úpravy, převod a další

Od svého založení před 25 lety jsou PDF stále jedním z hlavních typů dokumentů, které používáme.


Ať už si prohlížíte daňový formulář, smlouvu nebo dokonce malý list, pravděpodobně to bude ve formátu PDF. S tím, jak bylo řečeno, jsou také časy, kdy musíme dokument upravit nebo dokonce podepsat.

Když prohlížíte smlouvu nebo daňový formulář, jak je uvedeno výše, budete pravděpodobně muset vyplnit své údaje a nechat digitální podpis na dně. A řekněme z nějakého důvodu, že také chcete převést PDF zpět do souboru DOC. Jak to děláš?

Může to znít velmi snadno a je to opravdu tak, ale ne mnoho lidí ví, jak to udělat.

Existují software a online služby, které to dokáží. Doporučuji však použít první. Tady je důvod.

Chrání soukromí

Veškerá práce prováděná pomocí softwaru PDF v počítači zůstává mezi vámi a počítačem. Nezáleží na tom, zda se jedná o školní aktivitu nebo o smlouvu na 10 milionů, soukromí zůstane nedotčeno. Na druhou stranu nemusí být online služby PDF nejspolehlivějším zdrojem pro odesílání citlivých dokumentů.

Nikdy nevíte, co se skrývá za systémem, a nad tím nemáte žádnou kontrolu.

Žádné šance na únik dat

Data zadaná do softwaru PDF zůstávají v systému a mimo něj se nemohou šířit. I když očekávám, že online služby budou stejné, není tomu tak pokaždé a na každém webu.

Nejste si plně vědomi toho, jak jsou vaše data ukládána nebo zpracovávána. Hackeři jsou jednou hrozbou, ale existují i ​​další obavy, jako je krádež identity a podvody.

Chtěl bych také zmínit, že pokud jste podepsali a dohodli se na smlouvě o mlčenlivosti se společností, nemáte absolutně dovoleno nahrávat žádný z těchto dokumentů do těchto online služeb PDF.

Dostupnost 24/7

Může to vypadat jako velká věc, ale je důležité si uvědomit, že je nutné pohodlí. S nainstalovaným softwarem v počítači / notebooku nepotřebujete k jeho spuštění aktivní připojení k internetu. Lze to provést offline.

Existují také doslova žádné šance, že by došlo k jeho poškození nebo údržbě, pokud si to nepřejete úmyslně aktualizovat. Na požádání je k dispozici 24/7.

Kdy je tedy v pořádku používat online editor PDF? Věřím, že pokud váš dokument není důvěrný. Pokud upravujete PDF, které je snadno dostupné na internetu, můžete použít online editory PDF. Jinak se u soukromých dokumentů doporučuje použití softwaru.

Zde jsou nejlepší zdroje pro obě tyto možnosti, počínaje softwarem.

Movavi

Super flexibilní a snadno použitelné, Movavi PDF Editor vám umožní postarat se o jakékoli úkoly související s PDF, aniž by došlo k ohrožení soukromí a zabezpečení. Můžete vytvářet informační tabulky a grafy, používat předem vytvořenou knihovnu šablon k vytváření dokumentů a kombinovat soubory z jiného softwaru, aby se vše dalo dohromady.

Můžete prohlížet, vytvářet a upravovat soubory PDF. Nejen to, ale také je můžete převést do jiného formátu nebo převést do jiného formátu do formátu PDF. Tento software je k dispozici pro Windows i Mac.

Prvek PDF

K dispozici pro Windows, Mac, Android a IOS, Prvek Wondershare PDF je velmi jednoduchý, ale efektivní software, který poskytuje skvělou funkčnost. Umožňuje prohlížet a dokonce vytvářet soubory PDF od nuly. Pokud již PDF máte, můžete jej upravovat, převádět a přidávat k němu komentáře.

Působivé je, že můžete vytvářet formuláře, shromažďovat jeho data a exportovat je do tabulky. Případně můžete také kombinovat více formulářů a analyzovat data.

Acrobat Pro

Nepochybně jedna z nejpopulárnějších možností v tomto seznamu, Adobe Acrobat Pro, je tu už docela dlouho a je stále široce upřednostňován. Toto řešení má příliš mnoho funkcí k prozkoumání. Kromě tradičních funkcí, které již obsahuje, můžete:

 • Nastavení hesel a oprávnění
 • Přidejte bohatá média
 • Porovnejte dva různé soubory PDF
 • Úpravy dat v naskenovaných tabulkách
 • Otočit stránky v PDF
 • Spolupracujte a sledujte pokrok
 • Synchronizujte svůj podpis
 • Označte důležité soubory PDF hvězdičkou
 • Sbírejte více podpisů

Program Adobe Acrobat Pro můžete používat se systémy Windows, Mac, Android a IOS.

Soda PDF

Se spoustou funkcí „out of the box“, Soda PDF je skvělé pro profesionály, kteří dávají přednost elegantnímu a modernímu rozhraní. V rámci jednoho řešení můžete sloučit dokumenty do jednoho, převést jiné formáty do PDF a naopak. Zde je několik dalších možností, které stojí za zmínku:

 • Úpravy obsahu PDF
 • Vytvářejte vlastní formuláře
 • Soubory poznámek
 • Vložení elektronického podpisu
 • Ke čtení PDF ve 3D dimenzi použijte jedinečnou technologii převrácení stránky
 • Transformujte naskenované dokumenty a obrázky do upravitelných PDF

Soda PDF můžete integrovat do aplikací třetích stran, jako jsou Disk Google, OneDrive a Dropbox. Aktuálně je verze softwaru k dispozici pouze pro Windows.

PDFExpert

Můžete vyplňovat formuláře PDF, podepisovat smlouvy, upravovat obsah a přidávat odkazy PDFExpert by PDFPro. Je známá svou rychlostí blesku, čistým rozhraním a funkcemi plnými energie. Ve skutečnosti můžete dokonce číst cokoli do formátu PDF a označovat, když je čtete.

Existuje spousta funkcí, jako je schopnost otáčet stránky, kombinovat PDF a extrahovat PDF. Je kompatibilní s Windows a Mac a můžete začít zdarma.

Nitro Pro

Nitro Pro má schopnost zvýšit vaši produktivitu a zároveň vám pomůže se všemi úkoly souvisejícími s PDF. Má rozhraní identické s Microsoft Office, takže asi bude snadná cesta k pochopení funkčnosti.

Dokumenty můžete chránit pomocí 256bitového šifrování a integrovat se s množstvím aplikací třetích stran. Pokud chcete, můžete také omezit některé akce spolupráce, jako je úpravy a kopírování bez vašeho souhlasu.

Kromě toho můžete dávkově vytvářet soubory PDF a uspořádat jednotlivé stránky podle svých představ. Od nynějška je Nitro Pro k dispozici pouze uživatelům Windows.

PDFExpert

Velmi vizuálně atraktivní editor PDF, PDFExpert, je další skvělá možnost, kterou je třeba zvážit. Název je docela podobný názvu uvedenému v tomto článku, ale pokud jde o funkčnost, oba jsou odlišné.

Začněte výběrem vhodného rozvržení zobrazení pro vaše pohodlí a poté pokračujte ve čtení, komentování a úpravách souborů PDF. Umožňuje také měnit text a obrázky. Vyplňování formulářů a podepisování jsou pouhými schopnostmi tohoto řešení.

Můžete si vybrat různá nastavení čtení, jako je Den, Noc nebo Sépie. Vše je k dispozici zdarma a můžete si jej stáhnout pro Mac, iPhone a iPad.

Nyní se podívejme na online služby PDF.

PDFEscape

Za prvé, mezi online službami, PDFEscape umožňuje provádět různé úkoly zdarma a přímo z vašeho prohlížeče. Můžeš:

 • Zobrazit PDF
 • Upravit
 • Opatřit poznámkami
 • Vyplňte formuláře
 • Vytvářejte základní formuláře
 • Chraňte dokumenty heslem
 • Sdílejte online

Jejich online řešení je ve srovnání s jejich stahovatelným softwarem pro Windows trochu omezené. Můžete to také zkontrolovat a získat přístup k dalším funkcím.

SmallPDF

Služba PDF typu vše v jednom, SmallPDF je naprosto opakem jejich jména. Má velké množství funkcí, které určitě nelze považovat za „malé“. Věřím, že to je důvod, proč je to placený nástroj. Chcete-li jmenovat jen některé funkce, můžete:

 • Komprimujte PDF
 • Převést PDF
 • Vložte čísla stránek
 • Odstranit určité stránky
 • Rozdělte se na části
 • Podepsat digitálně
 • Chraňte pomocí hesla a také zašifrujte

Díky jejich 14denní zkušební verzi máte přístup ke všem funkcím a vyzkoušejte je zdarma.

PDFBuddy

S nadšenými recenzemi napříč sociálními médii, PDFBuddy umožňuje snadno upravovat a podepisovat dokumenty. Je zabezpečeno šifrováním AES-256 bitů a má aktivní SSL, takže vaše soubory jsou zcela chráněny. Pro bezplatný plán můžete upravovat až 3 soubory PDF / měsíc. Pokud je váš požadavek vyšší, můžete jednoduše upgradovat na prémiový plán.

Mají spoustu tutoriálů o konkrétních tématech, jako je editace a podepisování PDF, a je to docela elegantní. Pokud se cítíte ztraceni v jakékoli fázi, můžete si od nich půjčit pomoc.

Sejda PDF Editor

Můžete nahrát soubory do Sejda PDF Editor pomocí drag and drop, cloudového úložiště třetích stran nebo dokonce přímých odkazů. Všechny vaše soubory zůstanou soukromé a automaticky se odstraní po 2 hodinách. Můžete provádět vše, co vám běžný editor PDF umožňuje, včetně podepisování, přidávání médií a vyplňování formulářů. Můžete také zablokovat určité důvěrné části PDF, což příjemce nemusí vidět.

Můžete začít s jejich plánem navždy zdarma, který má malá omezení, jako je maximální velikost souboru 50 MB a pouze tři úkoly za hodinu. Je zřejmé, že chcete-li zrušit omezení a získat přístup k dalším funkcím, znáte cvičení. ��

DeftPDF

V neposlední řadě, DeftPDF vám mohou bezplatně upravovat, vyplňovat a podepisovat soubory PDF. Má pěkné hodnocení 4,3 / 5 hvězdiček na základě 156 hlasů na jejich domovské stránce, což je určitě dobré číslo. Můžete začít tím, že nahrajete své soubory, pak přistupujete k mnoha editačním nástrojům, oblastem bezbarvých, a dokonce můžete vyhledávat určitá slova / fráze pomocí jejich & nahradit “.

Až dokončíte práci s PDF, můžete ji uložit do počítače, exportovat do vámi preferovaného cloudového úložiště nebo odeslat e-mailem.

Závěr

Bez ohledu na to, zda k úpravě PDF používáte software nebo některou z on-line služeb, můžete si být jisti, že práci zvládnete snadno. To vše se snižuje podle vašich požadavků a citlivosti vašeho dokumentu.

Software je vhodný pro soukromé soubory, zatímco online řešení je v pořádku pro veřejné a „každodenní“ soubory, které nemají důvěrnost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map