9 mënyra për të shitur me blerje (rritni shitjet tuaja kudo) dhe mbizotëroni konkurrencën tuaj

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Mënyrat për të Shitur Me Shopify

Mund të emërtoni disa mënyra për të shitur me Shopify?

Ndoshta 1 ose 2 e drejtë?

ose

Ju mund të kruani kokën pak tani.

Për shkak se:

Me shumë mundësi që ju mund të keni lexuar ju mund të hapni një dyqan në internet me Shopify, për të cilin flas shumë

Por ju mund të mos e dini

Ata në të vërtetë kanë mënyra shtesë për të shitur me vete

Po sikur t’ju thoja që me Shopify mund të shisni

 • Messenger në Facebook
 • Krijoni një Buton Blej
 • Krijoni kunjat e blershëm në Pinterest

Vetëm për të përmendur disa

Unë dua të shkoj mbi secilën, duke përfshirë krijimin e një dyqani Shopify për t’i shpjeguar ato pak

dhe:

Pastaj ju tregojnë se si ju mund ta shfrytëzoni këtë për biznesin tuaj.

Real i shpejtë, këto janë 2 mënyrat tuaja më të njohura për të shitur me blerjen për të filluar.

2 rrugët më të lehta është ose të përdorni Shopify Lite me 9 dollarë mujorë, kështu që të keni qasje në Shitje në mediat sociale, personalisht, ose në një faqe në internet ekzistuese me Shopify Lite.

personalisht,

Unë do të rekomandoja Planet Themelore të Shopify me 29 dollarë kështu që ju keni të gjitha tiparet Shopify Lite por gjithashtu merrni një dyqan aktual të tregtisë elektronike.

Kjo pamje për përmbledh atë:

Një gjë e vogël për të shtuar, nëse e dini që do të keni nevojë për dyqan gjithashtu, plani themelor i Shopify është minimumi, mund t’ju duhet Shopify ose Advanced Shopify në varësi të nevojave tuaja.

Ndërtoni një dyqan online falasFilloni gjykimin tuaj falas 14 ditor me Planin Themelor të Shopify, ku shumica e lexuesve të mi fillojnë

Dyqani Online – Lehtësisht Pika e Fillimit # 1 me Shopify

Shopify Opsioni në dyqan online

Mënyra më e dukshme për të shitur me Shopify është përmes një dyqani në internet që e keni krijuar dhe rregulluar.

Për të filluar, ju do të shtoni produktet tuaja dhe pastaj zgjidhni një temë për dyqanin tuaj. Pasi të keni vendosur emrin e domain, do të duhet të shtoni informacionin e transportit dhe tarifat e taksave.

Vendosja e pagesave është thelbësore sepse ju lejon të merrni para për produktet dhe shërbimet që ju ofroni në dyqanin tuaj.

Përmes dyqanit tuaj online, ju jeni në gjendje të merrni kartat e kreditit që maksimizojnë potencialin e shitjes së vizitorëve të faqes suaj të internetit.

Mund të vendosni kanale të reja shitjesh në sekonda. Shtimi i produkteve dhe inventarit të pakufizuar do të thotë që biznesi juaj rritet me ju. Ndjekja e shitjeve dhe tendencave të rritjes, si dhe përmbushja e porosive është e lehtë.

Shopify ofron burime falas online të krijuara për të ndihmuar njerëzit në çdo fazë të udhëtimit të tyre të biznesit.

Disa nga gjërat e ofruara përfshijnë një krijues logo, udhëzues që adresojnë subjekte të rëndësishme të lidhura me biznesin dhe podcast.

Ekzistojnë gjithashtu histori suksesi dhe madje një enciklopedi biznesi që eksploron ide dhe terma të reja.

Një provë 14-ditore falas është në dispozicion për të gjithë përdoruesit e rinj. Nuk ka asnjë rrezik dhe nuk kërkohet kartë krediti. Kjo do të thotë që ju do të provoni gjithçka pa u angazhuar plotësisht në shërbim.

Ndërtoni një dyqan online falas

Bleni POS

Bleni opsione POS eCommerce

Shopify POS e bën atë në mënyrë që të shisni produkte dhe të pranoni pagesa në çdo pajisje. Nuk është e nevojshme të kopjoni të dhënat midis platformave sepse sistemi POS bën të gjitha azhurnimet për ju. Kjo përfshin inventarin, porositë dhe klientët.

Për të filluar, klientët tuaj mund të prekni një produkt për të filluar ndërtimin e një karroce. Atëherë ata do të jenë në gjendje të aplikojnë zbritje dhe taksa. Nëpërmjet POS të Shopify, klienti juaj mund të pranojë çdo formë pagese.

Konsumatorët pastaj pranojnë faturat e tyre përmes postës elektronike. Shtë një mënyrë jashtëzakonisht e thjeshtë për klientët që të mbajnë gjurmët e blerjeve sepse mund t’i regjistrojnë ato në një dosje dhe t’u referohen atyre sa herë që të jetë e nevojshme.

Disa nga format e pagesës të pranuara nga Shopify POS janë Apple Pay, Pagesa Android dhe kartat e kreditit. Një lexues i kartave të Shopify bën të mundur që ju të pranoni pagesa personalisht.

Provo Shopify POS

Pako me pakicë

Shitje me pakicë Shitje me pakicë

Paketa me pakicë e Shopify bën të mundur që ju të shesni në dyqan dhe të përdorni akoma të gjitha mjetet dhe veçoritë më të rëndësishme të kompanisë së tregtisë elektronike..

Për shembull, ju mund të pranoni pagesa, para të gatshme dhe kartat e dhuratave që rrisin mundësinë e njerëzve që bëjnë blerje me ju.

Ju jeni gjithashtu në gjendje të menaxhoni stafin tuaj më mirë se më parë me PIN individuale.

Kjo ju lejon të gjurmoni shitjet e tyre dhe regjistroni përdorimin më mirë se më parë. Ju gjithashtu keni integrimin e harduerit që ju ndihmon të shesni më shumë.

Ju merrni mbështetje për skanerin e barkodit, arkën dhe printerin e marrjes.

Kjo do të thotë më pak çështje me pajisjen tuaj sepse ju keni një mënyrë të veçantë për t’u marrë me këto artikuj.

Shopify ju lejon të blini pajisje individuale ose si një paketë, në mënyrë që të merrni pikërisht atë që ju nevojitet kur ju nevojitet.

Sistemet strehojnë iPad Air ½, iPad Pro 9.7 ″ ose iPad Mini. Një paketë përbëhet nga një Qëndrim iPad, një sirtar të parave të gatshme, një Printer Pranimi dhe një lexues letrash i cili lejon pagesa Tap, Chip dhe Swipe.

Ju jepet transporti falas dhe keni 30 ditë kohë për të kthyer pajisjen për një rimbursim të plotë.

Ju jeni në gjendje të pranoni të gjitha kartat e kredive kryesore përfshirë Visa, Mastercard, Discover dhe American Express për aq pak sa 2.4% + 0 cent pa tarifa të fshehura.

Ju jeni gjithashtu në gjendje të pranoni para, kredi, kartela dhuratash, Apple Pay dhe Android Pay.

Pagesat e pjesshme ose depozitat janë opsione të tjera për të cilat jeni në gjendje të llogaritni, si dhe ndarja e pagesës midis dy ose më shumë llojeve të pagesave në varësi të nevojave të klientit.

Mbikqyrja e fluksit ditor të parave për biznesin tuaj është e lehtë sepse jeni në gjendje të monitoroni me lehtësi rregullimet e arkës.

Paketa me pakicë është ideale për dyqanet me pakicë dhe njerëzit që shesin personalisht në ngjarje si konferenca, lojëra ose konventa.

Mbështetja hardware e palëve të treta është në dispozicion. Shopify ofron Dokumentacionin Mbështetës të këtyre pajisjeve hardware.

Numrat e modelit duhet të jenë një ndeshje e saktë, megjithatë, që ata të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë.

Shopify POS mund të përdoret në iPads të shumëfishta duke e bërë më të lehtë për të shitur më shumë dhe për të trajtuar më shpejt kërkesën e klientit.

Njerëzit nuk do të ngecin duke pritur në një arkëtar në një regjistër.

Ata do të jenë në gjendje të lëvizin përmes vijës shpejt sepse ju keni më shumë se një regjistër që funksionon në të njëjtën kohë.

Provo me pakicë Shopify

Blej butonin

Shtoni butonin Blej Tani Tani në Uebfaqen tuaj

Një buton Buyify Shop ju lejon të shtoni produkte të ngulitshëm në faqen tuaj të internetit. Kjo ju lejon të paraqisni produktet tuaja në mënyrën që dëshironi. Ju jeni gjithashtu në gjendje të ngulitni një shportë blerjeje.

Shtë një opsion miqësor me celularin që rrit përvojën e klientit. Ata klikojnë në butonin dhe janë në gjendje të shtojnë menjëherë produktet e tyre të preferuara në shportën e blerjeve.

Ju merrni paqen e mendjes duke e ditur që ky opsion mund të përfshijë ngjyrat me porosi që ju ndiheni që përputhen me temën tuaj të internetit dhe imazhin e kompanisë më së miri.

Zhvilluesit e uebit janë në gjendje të ndërtojnë një dyqan online me porosi falë JavaScript Blej SDK të Shopify.

Kjo do të thotë që përfshirja e librave të shikimit, përmbajtjes ose reklamave të sponsorizuara është një mundësi. Merrni trafikun që ju meritoni duke përcjellë me saktësi markën tuaj tek njerëzit që mendoni se do t’ju ndihmojë më së shumti.

Mijëra faqe në internet përdorin butonin Shopify Buy përfshirë kënetë & Mallow, Verërat Fabio Viviani, Synchro Genesis, and Contour.

Ju jeni në gjendje të shesni produkte të pakufizuar, të integroni porositë dhe transportin, të gjurmoni shitjet dhe trendet e rritjes, dhe madje të kuptoni taksat dhe monedhën globale. Klientët tuaj marrin një përvojë të sigurt të arka ku pranohen mbi 70+ porta pagese.

Karakteristikat kryesore me butonin blej tani

 • Vendosni produkte në faqen tuaj si WordPress
 • Vendos një shportë blerjeje
 • Përshtatni produktin në markën tuaj

Provoni butonin Blej Tani Kjo është përfshirë në planin e Shopify Lite dhe më lart

Pinterest kunjat e shitshme

Shitet ne Pinterest Me Shopify

Shopify partneritet me Pinterest për të lejuar klientët të blejnë produktet dhe shërbimet tuaja pa lënë aplikacionin Pinterest. Do send që u lidh nga dyqani juaj Shopify bëhet një Pin Buyable.

Në vend që ta lini aplikacionin të shkojë në faqen tuaj të internetit për të bërë një blerje, ata janë në gjendje të kontrollojnë nga telefoni ose tableti i tyre duke përdorur një kartë krediti ose Apple Pay.

Përparësitë e përdorimit të kësaj aplikacioni janë që ju lejon të njihni më mirë klientin duke ju lejuar të gjurmoni numrin e kunjave, ribotimeve dhe porosive që po merrni në baza ditore, javore dhe mujore. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përdorni Panelin e Kanalit të Pinterest për të hyrë në analitikë.

Kjo ju lejon të bëni tre gjëra. Së pari, ajo ndihmon në rritjen e markës sonë.

i dytë, kjo ndihmon në rritjen e audiencës tuaj. Së treti, ndihmon në rritjen e rrjetit tuaj.

Për shembull, ju jeni në gjendje të rritni markën tuaj duke i treguar tregimit tuaj mënyrën se si vetëm dini të bëni. Kjo u bën thirrje klientëve tuaj sepse po i ndihmoni ata të arrijnë një stil jetese të caktuar.

Sa më tërheqës të jenë kunjat tuaja, aq më shumë të ngjarë do të jenë për të blerë artikullin që tregon në ushqimin e tyre.

Tjetra, ju mund të zgjeroni mundësitë tuaja duke i bërë këmbët tuaja të ndashme. Kjo ju ndihmon të rritni audiencën tuaj në mënyrë eksponenciale. Sa më mirë të jetë kopja, aq më bindëse duken produktet dhe shërbimet tuaja.

Ju mund të futeni në marketing të influencerit duke gjetur Pinfluencers dhe blogerët e duhur për të punuar me markën tuaj. Ata do të krijojnë Borde të ftuar që tregojnë produktin ose shërbimin tuaj.

Popullariteti i tyre ndihmon biznesin tuaj të rritet duke tërhequr, edhe më shumë, klientë në atë që po ofroni.

Një pjesë e të qënit një klient Shopify është të kesh mundësinë të shesësh nëpër kanale të shumta siç është Pinterest.

Ju jeni në gjendje të krijoni një përvojë personale dhe autentike për ju dhe klientët tuaj duke ofruar ato që ju nevojiten në kanalin që ata kanë më shumë gjasa të vizitojnë. Pasi të kaloni kohë duke hulumtuar demografinë e synuar, nuk ka kuptim të shisni në hapësirën ku ata kalojnë kohën më të madhe brenda?

Disa veçori kryesore me kunjat e blera

 • Klientët tuaj mund të shikoni në Pinterest
 • Të gjitha produktet tuaja të varura nga dyqani juaj bëhen kunja të blera (Vlerë e madhe)
 • Matni me lehtësi fejimin

Provoni kunjat e blershëm

Dyqani në Facebook – Një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u shitur me Shopify

Shitet ne Facebook Me Shopify

Aplikacioni Facebook nga Shopify ju lejon të shesni produkte direkt në Facebook. Krijon gjithashtu një skedë Shop për faqen tuaj në Facebook.

Konsumatorët nuk kanë nevojë të lënë llogaritë e tyre në median sociale për të qenë në gjendje të blenë faqen tuaj të internetit. Ky është një avantazh i madh për ju sepse po takoni klientët tuaj atje ku ata janë tashmë.

Ju gjithashtu keni një platformë tjetër për shitjet tuaja. Sa më shumë ekspozim të merrni nëpër platforma, aq më mirë jeni në gjendje të përmbushni qëllimet tuaja të shitjes.

Facebook Shopify është i mbushur me karakteristika dhe shumë i thjeshtë për tu konfiguruar.

Designedshtë krijuar për t’ju kursyer kohë sepse automatikisht sinkronizon produkte të reja në dyqanin tuaj në Facebook. Kjo gjithashtu ju lejon të qëndroni në krye të inventarit dhe shitjeve të bëra përmes faqes së internetit të mediave sociale.

Krijimi i koleksioneve të produkteve që dëshironi të shfaqni, ndihmon në shtytjen e shitjeve dhe i bën njerëzit të interesuar për ato që keni për të ofruar.

Karakteristikat kryesore me Facebook Shop

 • Lërini klientët tuaj të shfletojnë me lehtësi produktet tuaja në Facebook
 • Projektuar për përdoruesit celular në mendje
 • Shikoni super lehtë

Provoni një dyqan në Facebook Kjo është përfshirë në planin e Shopify Lite dhe më lart

Messenger në Facebook

Shitet ne Facebook Messenger Me Shopify

Facebook Messenger ju lehtëson lidhjen me klientët tuaj menjëherë. Ata mund të shfletojnë dhe madje të blejnë produkte përmes aplikacionit të mesazheve personale.

Ndjekja e porosive dhe azhurnimet e transportit vijnë përmes Messenger.

Ju gjithashtu mund të mbani shënimet e të gjitha komunikimeve të ndryshme që keni në një fije, gjithashtu. Kjo e bën më të lehtë referimin në pyetje ose sugjerime të ofruara nga klientët tuaj.

Ju jeni në gjendje të lehtësoni shqetësimet e tyre për blerjen e produkteve dhe shërbimeve nga ju, sepse do të jeni në gjendje të flisni me ta një nga një.

Karakteristikat kryesore në lidhje me të dërguarin Shopify

 • Bleni menjëherë përmes të dërguarit
 • Jepni informacion të thjeshtë për porositjen e produkteve menjëherë përmes të dërguarit
 • Lidhuni menjëherë me klientët tuaj

Provoni të dërguarin në Facebook Kjo është përfshirë në planin e Shopify Lite dhe më lart

Shitet Në Amazon

Ndër përfitimet e shumta të shitjes përmes faqes tuaj të Shopify përmes Amazon është se ju mund të krijoni oferta për artikujt që tashmë ekzistojnë në çdo kategori direkt nga Shopify.

Nuk kërkon që ju të hidheni nga një faqe në tjetrën në përpjekje për të renditur gjithçka në mënyrë të efektshme.

Disa tipare kryesore:

 • Sinkronizoni produktet tuaja nga Shopify në Amazon brenda pak minutash
 • Menaxhoni me lehtësi inventarin

Shitet ne Amazon Me Shopify Kjo është përfshirë në planin e Shopify Lite dhe më lart

Ndërmarrja – Shopify Plus

Faqja Kryesore e Tregtisë e Tregtisë

Shopify Plus ofron “Ndërmarrje softuer elektronik të tregtisë pa dhimbje koke”. Shtë perfekt për tregtarët me shitje me vëllim të lartë dhe që po shohin potencialin e rritjes në një mënyrë të prekshme.

Platforma cloud e Shopify mund të trajtojë pesë shitje në sekondë.

Kjo ju lejon të përfitoni nga shitjet e pakufizuara, vizitorët dhe produktet. Ju jeni gjithashtu në gjendje të merrni mbështetje 24/7.

Në atë mënyrë, nëse hasni një problem ose keni një pyetje, do të keni mundësi të adresoni menjëherë.

Ju mund të bisedoni me një guru Shopify Plus ose të plotësoni formularin në internet duke kërkuar një telefonatë. Kjo lejon që ekipi t’ju ndihmojë sa më shpejt të jetë e mundur.

Ju jeni në gjendje të merrni rezolutën që ju duhet për të drejtuar biznesin tuaj në mënyrë të efektshme për shkak të mbështetjes së klientit që merrni si një klient Shopify Plus.

Lexoni Shqyrtimin My Shopify Plus

Përfundim në mënyrat që mund të shesësh me blerje

Vetëm për të rimarrë

9 mënyrat për të shitur me Shopify:

 • Dyqan online
 • Bleni POS
 • Pako me pakicë
 • Blej butonin
 • Pinterest Pin Bler
 • Dyqani në Facebook
 • Messenger në Facebook
 • Amazona
 • Ndërmarrje

Kush do të mendonte se kishte kaq shumë mënyra për të përdorur Shopify për të rritur markën dhe biznesin tuaj.

Do gjë këtu është vetëm një mjet shtesë për të rritur me të vërtetë shitjet tuaja dhe për të ofruar tifozëve dhe klientëve tuaj mijëra dyqane.

Gjëja e shkëlqyeshme është kjo që të gjitha mund të shfaqen dhe u zhvilluan sot.

dhe:

Ndërsa keni nevojë për më shumë ju mund të përmirësoheni në planin tjetër pasi i përshtatet nevojave tuaja.

Keni ndonjë pyetje, ose cilat janë mendimet tuaja?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector