10 Najlepszy program do tworzenia wideo i edytor dla systemu macOS i Windows

Niezależnie od tego, czy tworzysz krótki klip, czy długi, pełnowymiarowy film, wybór odpowiedniego oprogramowania może mieć ogromne znaczenie w końcowym wyniku.


Niezależnie od wymagań potrzebujesz czegoś, co jest szybkie, łatwe i wydajne jednocześnie. Chociaż dostępnych jest wiele programów wideo, nie każde z nich jest imponujące. Nie potrzebujesz czegoś, co wykonuje tylko połowę pracy i zmusza do pobrania innego oprogramowania, aby wykonać drugą połowę.

Na przykład niektóre dostępne oprogramowanie wideo pozwala tylko wycinać, przycinać i kompilować klipy. Nie chcesz tego „tylko”, ponieważ to nie wystarczy, aby stworzyć ładnie wyglądające filmy. Możesz także mieć możliwość dodawania filtrów, efektów specjalnych, napisów, ścieżek audio, przejść itp.

Istnieje również mnóstwo internetowych programów do tworzenia filmów, ale są one dobre, gdy masz minimalne wymagania. Solidne funkcje, łatwiejszy dostęp i potencjalnie oszczędność czasu to bez wątpienia oprogramowanie wideo.

Na szczęście znalezienie odpowiedniego twórcy wideo nie jest trudnym zadaniem, ponieważ wykonałem za Ciebie całą ciężką pracę. Zanim przejdziemy do listy, oto tylko niektóre z wielu powodów, dla których potrzebujesz dobrego oprogramowania do edycji wideo.

Ogromna możliwość

Zainstalowanie dobrego oprogramowania wideo na komputerze pozwala na edycję filmów w dowolny sposób. Możesz dodać efekty specjalne, przejścia, dźwięk i mnóstwo innych fajnych rzeczy. Możesz naprawić problemy z dźwiękiem, przyciąć sceny, a nawet edytować materiał z zielonego ekranu.

Istnieje również kilku twórców wideo, którzy mogą pomóc w współpracy i pracy nad całym filmem.

Obsługuje wysokie wymagania

Oprogramowanie do edycji wideo może sprostać wysokim wymaganiom, w tym sensie, że nawet jeśli chcesz edytować filmy, reklamy lub filmy marketingowe, możesz to zrobić z łatwością.

Chociaż są szanse, możesz chcieć tylko edytora wideo do prostych filmów z YouTube’a, a nie całego filmu, ale sama wiedza, że ​​oprogramowanie poradzi sobie z ciężką pracą, daje poczucie pewności, że nie musisz szukać innych edytorów wideo jeśli w ogóle Twoje wymagania wzrosną.

Oszczędność czasu

Ponieważ dobre oprogramowanie do edycji wideo z łatwością poradzi sobie z dużym obciążeniem, Twój komputer będzie miał mniej powodów do zmartwień i nie będzie opóźnień pomiędzy.

Nie ma nic bardziej irytującego niż częste opóźnienia. Przerywa przepływ pracy i marnuje dużo czasu i nikt tego nie chce. To kolejny powód, dla którego musisz wybrać dobre oprogramowanie wideo.

To powiedziawszy, czas wreszcie zanurzyć się na liście.

Filmora

Z limitem 100 warstw mediów, Wondershare Filmora wykracza poza podstawy edycji wideo. Pomoże Ci tworzyć filmy, które dostarczą Twoją wiadomość w bardzo szczegółowy i atrakcyjny sposób. Możesz edytować filmy z zielonego ekranu, dostosowywać kadrowanie, usuwać szum tła i cieszyć się wyraźną jakością dzięki pełnej obsłudze 4K.

Jest szybki i szybko eliminuje problemy z kamerą akcji, takie jak rybie oko i drgania aparatu. Jeśli masz ochotę na efekty takie jak zwolnione tempo i do tyłu, możesz też nimi grać.

Filmora jest dostępna zarówno dla systemu Windows, jak i Mac.

Movavi

Tworzenie profesjonalnych filmów za pomocą Movavi Video Editor jest tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie elementów. Możesz dodawać filtry, tytuły i stosować atrakcyjne przejścia. Jeśli twoje klipy są chwiejne, możesz to łatwo naprawić. Ma narzędzie na każdą potrzebę. Oto niektóre z najważniejszych funkcji:

 • Obrazek w obrazku
 • Przejście jednym kliknięciem dotyczy wszystkich sekcji
 • Przesuwaj i powiększaj
 • Inteligentna stabilizacja

To oprogramowanie ma już mnóstwo wbudowanych efektów i elementów, ale jeśli chcesz więcej, możesz udać się do ich sekcji sklepowej i pobrać nowe zaprojektowane przez profesjonalistów. Działa na obu systemach operacyjnych.

Camtasia

Obsługuje nagrywanie ekranu oraz edycję wideo, Camtasia jest łatwy w użyciu i jednym z najpopularniejszych na tej liście. Chociaż można go używać w dowolnym celu, muszę powiedzieć, że jeśli chcesz stworzyć samouczek lub filmy instruktażowe, to oprogramowanie może być tym, którego szukasz.

Możesz dodawać pliki audio, tytuły, adnotacje, objaśnienia, a nawet różne przejścia. Poza tym umożliwia także powiększanie i pomniejszanie oraz dodawanie animacji panoramy.

Najbardziej ekscytującą funkcją tego oprogramowania jest możliwość tworzenia quizów w obrębie filmu. Jest to świetne do maksymalizacji zaangażowania użytkowników i interaktywności. Nie zapomnij skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, aby korzystać ze wszystkich funkcji.

Adobe Premiere Pro

Wszystko, co pochodzi od Adobe, musi być świetne i Premiere Pro nie jest inaczej. Posiada funkcje, które mogą obsłużyć zaawansowane wymagania. W rzeczywistości możesz edytować swój film, treści telewizyjne i filmy internetowe bez szczypty gorąca.

Ich kreatywne narzędzia i możliwość integracji z różnymi innymi aplikacjami sprawiają, że jest to jedno z najbardziej elastycznych narzędzi na tej liście. Ma narzędzie AI o nazwie Adobe Sensei, które może pomóc Ci znacznie zaoszczędzić czas poprzez automatyzację wielu zadań.

Oprócz tego możesz edytować materiał w dowolnym formacie, niezależnie od tego, czy jest to 8K czy rzeczywistość wirtualna. Wspaniałą rzeczą jest to, że ma lekki przepływ pracy proxy i szybszy ProRes HDR, aby pomóc Ci pracować tak, jak chcesz.

Na koniec warto wspomnieć, że Premiere Pro jest wyposażony w Premiere Rush, która jest kolejną wszechstronną aplikacją, która działa na wszystkich urządzeniach, w tym na urządzeniach mobilnych.

Da Vinci

Bardzo zaawansowane oprogramowanie wideo z łatwym interfejsem, DaVinci Resolve 16 łączy edycję 8K, korekcję kolorów, postprodukcję audio i efekty wizualne w jednym narzędziu. Co ciekawe, jest to jedyne oprogramowanie na świecie, które to robi.

Możesz płynnie przeskakiwać między edycją, kolorem, dźwiękiem i efektami w jednej chwili, bez zakłócania przepływu pracy. Jest świetny dla ludzi takich jak ja, którzy lubią wielozadaniowość.

To rozwiązanie pozwala także współpracować z członkami zespołu i jednocześnie pracować nad tymi samymi projektami. Bez względu na to, czy jesteś osobą fizyczną czy firmą z dużą liczbą członków, DaVinci Resolve 16 nadaje się do tego wszystkiego, nawet w przypadku wysokich wymagań, takich jak filmy fabularne, reklamy itp..

Ma kilka naprawdę oszałamiających funkcji, które zdecydowanie chciałbyś sprawdzić. Możesz bezpłatnie pobrać oprogramowanie na komputery Mac, Windows i Linux.

PowerDirector

PowerDirector 365 to kolejne genialne oprogramowanie do edycji wideo, wyposażone w 200 potężnych narzędzi do edycji. Kiedy mówię „potężny”, możesz pomyśleć, że ciężko będzie nauczyć się korzystać z tego wszystkiego. Na szczęście tak nie jest. To oprogramowanie pozwala tworzyć profesjonalne filmy bez zmartwień. Ułatwia korzystanie z wszystkiego i wszystkiego w nim.

Mówiąc o funkcjach, możesz:

 • Dodaj niestandardowe kształty.
 • Dodaj kreatywne przejścia
 • Korzystaj z animacji i animowanych tytułów
 • Użyj maski odsłonięcia tytułu
 • Wideo w stosunku 1: 1 dla platform społecznościowych takich jak Instagram i Facebook
 • Edytuj materiał z zielonego ekranu
 • Uzyskaj dostęp do różnych szablonów
 • Twórz kolaże wideo

A lista jest długa. Z tego oprogramowania można korzystać w systemach Windows, Android i IOS.

iMovie

Użytkownicy Apple wiedzą, jak dobrze iMovie jest.

Jeśli masz komputer Mac lub dowolne urządzenie z systemem iOS, możesz korzystać z tego niesamowitego oprogramowania i bez trudu edytować filmy. Możesz tworzyć hollywoodzkie zwiastuny i fajne filmy, również w rozdzielczości 4K.

Po prostu wybierz swoje sceny, dodaj tytuły, audio i efekty, aby stworzyć profesjonalny film. iMovie nie ma najbardziej zaawansowanych funkcji, ale jest znany z łatwości użytkowania i uważam, że jest to ogromny czynnik.

Możesz dodawać filtry, edytować zielone klipy ekranowe, a nawet synchronizować je na wszystkich urządzeniach z iOS. Na przykład możesz przyciąć kilka części z iPhone’a, dodać efekty na iPadzie i zakończyć edycję na komputerze Mac. Chociaż nie jestem pewien, kto to robi, nadal jest to fajna funkcja dla wykonalności. ��

HitFilm Pro

Idealne zarówno do edycji, jak i efektów wizualnych, HitFilm Pro sprawia, że ​​jest to wygodne, ponieważ obie rzeczy są pod jednym rozwiązaniem. Jest wyposażony w potężny klucz chrominancji, narzędzia do tworzenia cząstek, tekstowe oraz największy na świecie zestaw narzędzi VFX.

Aby uczynić wszystko jeszcze lepszym, HitFilm Pro współpracuje ze znanymi ekspertami w celu zapewnienia śledzenia kamery 3D Foundry, profesjonalnych narzędzi do tytułowania BorisFX oraz obsługi wtyczek VideoCopilot. Dzięki tym wszystkim ekscytującym funkcjom masz płynny przepływ pracy i wszystko, czego potrzebujesz, aby zrealizować projekt do końca.

Możesz wypróbować funkcje, korzystając z ich bezpłatnej wersji demonstracyjnej. Bardzo polecam sprawdzenie tego, jeśli wymaga tego twoje wymaganie.

Magix

Praca na silniku INFUSION, Video Pro X jest szybki i wydajny, jeśli chodzi o edycję wideo. Możesz używać tego oprogramowania do małych i skomplikowanych projektów. W rzeczywistości ma intuicyjne narzędzia do precyzyjnej edycji, wybierania wieloformatowej osi czasu i korzystania z edycji wielu kamer w celu zapewnienia najlepszego przepływu pracy.

Dostajesz również mikser audio i sprzątacz w czasie rzeczywistym, co jest dość imponujące. Oprócz tego są to niektóre świetne funkcje:

 • Elastyczna obsługa torów
 • Gradacja kolorów
 • Tabele wyszukiwania
 • Efekty specjalne
 • Kluczowanie kolorem
 • HDR & Obsługa 4K
 • Stabilizacja wideo VEGAS
 • Osadzaj mapy podróży za pomocą MAGIX
 • Ponad 1500 szablonów

Obecnie możesz używać Video Pro X tylko w systemie Windows.

AVS Video Editor

Kolejny tylko dla systemu Windows, AVS Video Editor, jest pełen funkcji, które mogą zrobić wszystko, co tylko można sobie wyobrazić. Obsługuje wiele różnych formatów i rozdzielczości, a dzięki technologii „pamięci podręcznej wideo” możesz edytować filmy znacznie szybciej.

W skrócie, oto niektóre z głównych możliwości:

 • Przycinaj, wycinaj, dziel, łącz i obracaj.
 • Dodaj ponad 300 efektów.
 • Użyj kreatywnych przejść i nakładek.
 • Zintegruj dźwięk, tekst i napisy
 • Edytuj filmy 2K i 4K
 • Wykorzystaj taśmy VHS i treści DV / HDV
 • Popraw niestabilne nagrania
 • Dostosuj kolor wideo
 • Użyj efektu kluczowania kolorem, aby zmienić tło.

Pomijając to wszystko, AVS Video Editor jest dość łatwy w użyciu, mimo że posiada wiele zaawansowanych funkcji.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak ważne jest dobre oprogramowanie do edycji wideo, wystarczy wybrać odpowiedni z powyższej listy. Uważam, że wszystkie z nich są przyjazne dla początkujących i bez względu na to, ile masz wiedzy na temat edycji wideo, z łatwością znajdziesz sposób na obejście tych rozwiązań.

TAGI:

 • System operacyjny Mac

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map