Zveřejňujete partnerské odkazy na svém blogu?

Když jste na svůj blog umístili svůj první přidružený odkaz, přemýšleli jste někdy, zda byste svým čtenářům měli říct o povaze odkazu? Mnoho bloggerů se zajímá, zda je to správné. Jiní mají pocit, že zveřejnění jejich přidruženého uspořádání by mohlo mít dopad na jejich příjmy.


Měli bychom nechat každý blogger, aby se rozhodl, co má dělat na základě svého vlastního střeva? Ukázalo se, že to není tak snadné. Pokračujte ve čtení a zjistěte, zda byste měli zveřejnit přidružené odkazy a jak.

přidružené odkazy na blogu

Potřebujete zveřejnit přidružené odkazy?

Pokud žijete ve Spojených státech, odpověď na tuto otázku je bezpochyby ANO. FTC stanovil pokyny, které upravují způsob zveřejňování potvrzení. V zásadě, kdykoli obdržíte bezplatný produkt ke kontrole, zahrnete do svého obsahu přidružený odkaz, napíšete sponzorovaný příspěvek nebo obdržíte jakýkoli jiný druh kompenzace, musíte uvést zveřejnění.

Pokyny FTC pro zveřejňování platí pro platformy blogů i sociální sítě. Pokud váš blog nebo účty sociálních médií obdrží stížnosti na vás, že se nebudete řídit těmito pokyny pro zveřejnění, mohli byste se dostat do potíží s FTC a předložit soudu.

Co když v USA nežijete?

FTC je americká organizace, takže pokud nežijete ve Spojených státech, jste mimo jejich jurisdikci. To však neznamená, že se nemáte čeho bát. Začněte tím, že si přečtete pokyny ve vaší oblasti týkající se zveřejňování údajů o schválení. Nemáte žádné pokyny týkající se tohoto problému? To opět neznamená, že vás tyto pokyny neovlivní.

Řekněme například, že vaše přidružené odkazy podporují společnost se sídlem v USA, ale sídlíte mimo USA Pokud máte dostatek stížností, může FTC jít za společností, kterou podporujete, protože inzerují prostřednictvím vašeho webu a reklamy nedodržují pokyny FTC.

Na chvíli se ani nezabýváme těmito pokyny. Zveřejnění přidružených odkazů může být stále dobrý nápad. Proč?

Pomáhá budovat důvěru s publikem.

Pokud máte zájem o budování důvěry, vyplatí se zveřejnění, zejména pokud je většina vašich publika ze Spojených států, kde se zveřejňování partnerských odkazů a sponzorství stává běžnějším a etičtějším. Pokud to uděláte správně, může se vaše publikum rozhodnout, že vás podpoří prostřednictvím těchto přidružených odkazů, což by zvýšilo váš příjem.

Jak zveřejňujete odkazy?

Nyní, když máte lepší představu, zda byste měli nebo měli zahrnout zveřejnění na svých účtech blogu a sociálních médií, pojďme se podívat, jak zveřejnit doporučení a sponzorství..

Přestože pokyny FTC nedávají univerzální přístup, naznačují několik věcí, které byste měli a neměli byste dělat.

Hlavní věc je, aby zveřejnění bylo jasné a nápadné.

Při zveřejňování informací „jasných a nápadných“ FTC v nich doporučuje .com Zveřejnění dokumentu že bloggové „zveřejňují informace co nejblíže spouštěcí žádosti“ a „berou v úvahu různá zařízení a platformy, které mohou spotřebitelé použít k prohlížení reklamy a jakéhokoli odpovídajícího zveřejnění“. Při hypertextovém odkazu na zveřejnění se doporučuje označit hypertextový odkaz a zviditelnit jej. Neměli byste nutit čtenáře, aby našli informace, ani byste jim neměli dovolit, aby provedli nákup, než uvidí zveřejnění.

Podívejme se na několik příkladů.

NE: Do příspěvku na blogu přidáte přidružený odkaz a na závěr uvedete zřeknutí se odpovědnosti, že příspěvek může obsahovat přidružené odkazy..

To by nebylo v souladu s pokyny FTC, zejména pokud existují hypertextové odkazy mezi přidruženým odkazem a zveřejněním, které by čtenáře mohly snadno rozptýlit dříve, než je zpřístupní. Není také jasné, které odkazy jsou přidruženými odkazy, a nezveřejnili jste zpřístupnění poblíž spouštěcího požadavku (přidružený odkaz)..

Ano: Do blogového příspěvku zahrnete prohlášení bezprostředně za přidruženým odkazem, například „Zveřejnění: Jedná se o přidružený odkaz, což znamená, že pokud navštívíte server example.com prostřednictvím tohoto odkazu a zakoupíte tento produkt, dostanu provizi. Nebojte se – cena je pro vás stále stejná! “

Je pravda, že existuje mnoho způsobů, jak vyjádřit své odhalení. Jde o to, že toto zveřejnění je umístěno hned vedle odkazu, aby si ho čtenáři neměli nechat ujít.

Ne: Ve svém blogovém příspěvku nasměrujete čtenáře, aby zkontrolovali vaši informační stránku a poté na ni odkazovali.

To obvykle nebude stačit. Musíte zveřejnit odkaz přímo ve svém blogovém příspěvku a ujasnit, které odkazy jsou sponzorovány.

Ano: Přímo po přidruženém odkazu uvedete: „Poznámka: Toto je přidružený odkaz, což znamená, že dostanu náhradu, pokud si zakoupíte produkt prostřednictvím tohoto odkazu. Další informace naleznete na mé stránce s informacemi. “

V takovém případě máte své zveřejnění blízko ke spouštěcímu nároku a vy jste si byli jisti povahou odkazu. Propojení na stránku s informacemi o vašem blogu je volitelné, ale můžete to udělat, pokud chcete zpracovat, aniž byste byli v příspěvku příliš znepokojení..

Ne: Do postranního panelu vložíte plošnou informaci, která doufá, že pokryje všechny případy přidružených odkazů na webu bez ohledu na to, na které stránce nebo blogu se čtenář nachází.

Tento příklad je bohužel v očích FTC stále ne. Nechtějí, aby vaše informace byly odděleny vaším spouštěcím termínem prostřednictvím nesouvisející grafiky nebo informací. Pokud návštěvníci vašeho webu čtou váš blog na mobilním zařízení, je postranní panel často oddělený od obsahu a je nepravděpodobné, že by jej viděl.

ANO: Zveřejníte přidružený odkaz a poté čtenáře nasměrujete k úplnému odhalení. Příklad: „Toto je přidružený odkaz, což znamená, že dostáváme náhradu za položky zakoupené prostřednictvím tohoto odkazu. Další informace naleznete v prohlášení o vyloučení odpovědnosti na postranním panelu. “

Jak uvádí FTC: „Pokud je nutné posouvat, používejte textové nebo vizuální podněty, abyste povzbudili spotřebitele, aby si prohlíželi zobrazení informací,“ takže je to přijatelný způsob, jak přivést čtenáře k vašemu odhalení..

Bonusový tip: Pokud sdílíte přidružené odkazy na Twitteru nebo Facebooku, můžete před zavedením produktu zajistit, aby čtenáři porozuměli povaze odkazu zahrnutím prohlášení, jako je „Reklama“, „Přidružený odkaz“, „Sponzorství“ nebo podobné zveřejnění..

Další příklady zveřejnění a informace o sdílení informací o schválení se čtenáři vašich blogů si přečtěte prostřednictvím Dokument FTC .com Zveřejňování.

Jaký je váš názor na zveřejnění partnerských odkazů? Děláte to? Myslíte si, že by měli mít bloggerové? Dejte nám vědět v sekci komentářů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map