IX Web Hosting Recenze: Ceny, plány, hodnocení a další!

Dokud 1991 – víte, v temných dobách – internet lze použít pouze pro vzdělávání a výzkum. Školy a výzkumné instituce využívaly dedikované servery, takže nebylo třeba webhostingu třetích stran.


Dnes se však vše, co se změnilo, nabízí širokou škálu služeb a produktů. S tolika možnostmi, ze kterých si můžete vybrat, však může být obtížné odlišit seriózní hráče od těch, kteří nebyli vytrvalí.

Jedna dlouhodobá společnost je zkrátka – která začala v roce 1999 s server v obývacím pokoji na Středozápadě. Od té doby se rozrostla na hosting téměř ze svého datového centra o rozloze 11 000 čtverečních stop v Columbusu v Ohiu. Jak říká jejich web, tento zavedený rekord a trvalý růst znamenají, že nejedná se o žádnou operaci „fly-by-night“, která bude brzy pryč..

V roce 2015 však společnost Endurance International Group (EIG), která má portfolio 60 webhostingových služeb, včetně Bluehost, HostGator a Site5. To vedlo zákazníky k obavám, že společnost bude zrušena, a jejich účty byly přeneseny na jednoho z dalších poskytovatelů hostingu EIG. Přesto i dva roky po tomto oznámení bylo všechno na IX.

To se změnilo v lednu 2018, kdy IX informovala své zákazníky, že budou migrováni. Kde teď stojí? Měli byste stále zvážit IX za hostingové služby? Jak se IX srovnává s webem5?

V této recenzi se budeme zabývat všemi těmito základnami a dalšími.

Jak funguje IX Web Hosting?

logo webhostingu

IX nabízí služby jako webhosting, virtuální privátní servery (VPS) a registrace domén. Mezi dostupné doplňky patří certifikáty SSL (Secure Sockets Layer) (SSL), účty obchodníků a webová stránka stěhovací služba, zabezpečení SiteLock a software pro vytváření webových stránek.

K dispozici je také dobře vyvinutá znalostní báze pro uživatele, včetně nejčastějších dotazů, článků a videí. Zákaznická podpora je nabízena prostřednictvím e-mailu a chatu. Náklady na sdílený webový hosting v systému Linux a Windows se pohybují od 3,95 do 7,95 $ za měsíc, Linux VPS od 54,95 do 89,95 $ za měsíc a Windows VPS od 69,95 do 104,95 $ za měsíc.

Uptime je klíčem pro každou webhostingovou službu – konec konců, pokud váš web nefunguje, na ničem jiném nezáleží – a IX to učinil prioritou. IX vlastní své vlastní datové centrum úrovně 3 (N + 1) místo sdílení jednoho, a propouštění zabudované do systému úrovně 3 znamenají, že zdroje napájení jsou vyvážené, aby se zabránilo přehřátí, a v případě výpadku energie existují dva průmyslové generátory dodávat nepřetržitý provozní výkon. Sídlo společnosti se nachází také v datovém centru.

Bezpečnost je podle odhadů také vysokou prioritou Cvičeníjeden web je každý rok hacknut a IX používá SiteLock k ochraně svých webů. Jsou k dispozici monitorovací služby, které vás okamžitě upozorní, pokud se některá z vašich webových adres objeví v černých seznamech od společností Google, McAfee nebo Norton..

Služby zjišťování každý den kontrolují přes 12 milionů webových stránek a souborů hostovaných na IX, zda neobsahují viry a jiný malware. Li Škodlivý kód je identifikováno, služby pro obnovení automaticky opraví kód webové stránky, aby zabránily infikování počítačů návštěvníků.

Unikátní funkce IX Web Hosting

Web hosting stránky

Klíčové slovo, které se používá při popisu hostingových služeb IX, je „neomezené“. I jejich základní plán sdíleného hostování 3,95 $ měsíčně zahrnuje neomezené úložiště, neomezenou šířku pásma, neomezené hostované domény a neomezené e-mailové účty..

Databáze MySQL a MSSQL jsou zdarma spolu s redundantní sítí a směrováním. Navíc, doplňkové produkty a služby IX dále rozšiřují možnosti uživatele.

Příkladem je systém obchodních účtů IX, který je k dispozici zákazníkům z USA. Jedná se o dobře integrovaný procesor kreditních karet, který funguje nejen pro internetový prodej a aukce, ale lze jej také použít pro telefonické a poštovní objednávky. Neexistují žádné poplatky za aplikaci a nastavení je rychlé a snadné jako rozhraní pro programování aplikací (API) využívá bezplatný virtuální terminál. Funguje se všemi hlavními programy nákupního košíku a transakční poplatky začínají již na 1,15%.

Tvůrce webových stránek IX je také výkonný a snadno použitelný pro každého, kdo se nechce zabývat maticemi a šrouby kódování. Existuje spousta šablon, z nichž si můžete vybrat – můžete dokonce vytvářet vlastní stránky na Facebooku – a její nástroje a widgety drag and drop vám umožňují přizpůsobit vzhled vašeho webu tak, aby vyhovoval vašim potřebám.

Svůj web můžete kdykoli upravit optimalizováno pro vyhledávače a šablony jsou připraveny pro mobilní zařízení pro snadné prohlížení na chytrých telefonech a jiných mobilních zařízeních. Cena za to vše je jen 5 $ měsíčně.

Ceny

Existují dva plány hostování: sdílené (Linux a Windows) a VPS (X4 a X8 Linux a Windows).

Jak bylo uvedeno výše, sdílené plány přicházejí s neomezeným úložištěm a šířkou pásma. Oba plány hostingu zahrnují neomezené hostované domény. Každý sdílený plán také obsahuje alespoň jednu bezplatnou doménu. (Další domény lze zakoupit za 12,95 $.)

Všechny plány VPS jsou dodávány se dvěma vyhrazenými adresami internetového protokolu (IP). Ceny níže jsou za měsíc.

Sdílený hosting

Linux:

 • Expert (3,95 $): Až 2 vyhrazené adresy IP a 1 bezplatná doména
 • Business Plus (7,95 $): Až 3 vyhrazené adresy IP a 2 bezplatné domény
 • Unlimited Pro (7,95 $): Až 15 vyhrazených adres IP a 3 volné domény

Okna:

 • Business Plus (4,50 $): 3 bezplatné adresy IP a 2 bezplatné domény
 • Unlimited Pro (9,95 $): 15 bezplatných adres IP a 3 volné domény

VPS Hosting

Linux:

 • X4 (54,95 $): 4x procesorová jádra, 768 MB RAM, přenos dat 1500 GB, úložiště 50 GB, ovládací panel cPanel nebo Plesk
 • X8 (89,95 $): 8x procesorová jádra, 2048 MB RAM, přenos dat 2 000 GB, úložiště 100 GB, ovládací panel cPanel nebo Plesk

Okna:

 • X4 (69,95 $): 4x procesorová jádra, 768 MB RAM, přenos dat 1500 GB, úložiště 50 GB, ovládací panel Plesk 10
 • X8 (104,95 $): 8x procesorová jádra, 2048 MB RAM, přenos dat 2 000 GB, úložiště 100 GB, ovládací panel Plesk 10

Chceš zkušební jízdu? Můžete vyzkoušet jakýkoli z plánů IX zdarma po dobu sedmi dnů, a dokonce i po zakoupení jednoho máte další třicetidenní záruku vrácení peněz.

Co si lidé myslí o IX?

různí lidé myslí

Existují dvě nedávné myšlenky o IX: před a po lednu 2018 oznámení o migraci na Site5.

Když mluvíme o produktech a službách IX, měli uživatelé celkově smíšené pocity. Pro některé byly technické problémy a prostoje minimální, ceny byly konkurenceschopné a podpůrný personál byl obeznámený a nápomocný. Důraz IX na optimalizaci vyhledávačů (SEO) byl také vnímán jako plus.

Pro ostatní uživatele však „neomezený“ úložný prostor v praxi to tak vždy nefungovalo a prostoje byly častější než 99,9% garantovaná doba provozu. Navíc neexistuje žádná jasná politika týkající se frekvence zálohování dat a není k dispozici žádný dedikovaný serverový plán.

Poté, co byla oznámena migrace na server Site5, uživatelé nahlásili zákaznický servis telefonicky a skončili a jsou k dispozici pouze prostřednictvím e-mailu nebo vstupenky na podporu. Navíc od začátku roku 2018.

Přesun stovek tisíc účtů a souvisejících dat je vždy pomalý a problematický a některé Cvičeníprostoje dne nebo více nebo dokonce ztráta dat na webu.

Co si myslíme

muž a žena myšlení

Vzhledem k přechodu na web5 je klíčové to, jak se jeho produkty a služby shodují s IX.

Společnost Site5 získala také společnost EIG v roce 2015. Stejně jako IX nabízí sdílený hosting a plány VPS, ale navíc poskytuje hostování distributorům a provádí noční zálohování dat. Site5 používá operační systém Linux, zatímco IX používá Linux i Windows. (Zdá se, že web5 na rozdíl od IX nepodporuje technologii ASP.NET.). Sdílené hostingové plány Likeite5 poskytují neomezenou šířku pásma a úložiště. Jeho dva dražší plány také podporují neomezený počet webových stránek, ale základní plán je dodáván pouze s jedním.

Tři plány Site5 na sdílený webhosting jsou dražší než IX a dokonce i se slevou na roční předplatné se pohybují od 8,95 do 14,95 $ za měsíc. Hosting VPS je o něco více než výše IX. Na rozdíl od IX nejsou poskytovány žádné volné domény.

Jak tedy budou vyřešeny rozdíly mezi IX a Site5?

Jednoduchá odpověď zní: Kdo ví?

Je znepokojující, že web IX neznamená, že zákazníci a služby jsou přesunuty na web5.

Pouze při pokusu o provedení nákupu máte možnost přihlásit se pomocí svého účtu IX nebo zaregistrovat nový účet na webu5. Na webu 5 také nejsou k dispozici žádné informace o migraci IX. Účty sociálních médií Site5 také neposkytují žádnou pomoc. Její stránka na Facebooku nebyla aktualizována od srpna 2016 a její účet Twitter od srpna 2017.

Upřímně řečeno, hodíte kostkami po přihlášení pomocí IX Web Hosting. I když má zavedené výsledky, vlastní datové centrum, vysoce konkurenceschopné ceny a robustní možnosti webhostingu, situace je pro většinu lidí ve vzduchu trochu zavázaná k tomu, aby se zavázala dodržovat i měsíční plán.

Nakonec může být rozhodnutí o migraci vašich stránek z jednoho poskytovatele na jiného skličujícím úkolem i podle vašeho vlastního plánu. Vzhledem k obrovskému rozsahu 500 000 webů a dat IX, které se přesunou, možná budete chtít počkat, až se usadí prach, než riskujete své vlastní weby, data a zákazníky..

A opět, v závislosti na tom, jak jsou zákaznické smlouvy společnosti IX po dokončení migrace sladěny se serverem5, můžete se jen ocitnout s velkým množstvím.

Chcete se podívat na 500 nejlepších webhostingových společností? Vezměte a podívejte se na seznam dozvědět se více.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector