Põhiliste domeenilaienditega tutvumine

Minu sisu toetavad lugejad selliste vingete inimeste poolt nagu sina. Mis tähendab, et ma võiksin teenida vahendustasu. Lisateavet leiate siit!


Domeeni laiendid
Domeenilaienditega tutvumine

Paljud meist käivad veebisaitidel (World Wide Web) ja tavaliselt sisestame lõpus lõpus .com, kõige tuntuma laienduse seal. Kuid ma olen kindel, et olete kohanud teisi, näiteks .org või .net, ja mõelnud, miks neid seal nii palju on. Noh, ma arvasin, et oleks tore teha ülevaade nende tähendusest, et teil oleks parem mõista, millal neid kõiki kasutada.

Suur juust – .KOM

Pole üllatav, et kõik tahavad .COM-i buumist maitsta. Kui teil on .COM-laiend, saate tõenäoliselt suurema liikluse. .COM laiend on kõige laialdasemalt tuntud. Isegi inimesed, kes pole Interneti-laienditega eriti kursis, saavad aru, mida .COM tähendab. Enamik inimesi maksab palju, kui teil on väljamõeldud .COM nimi, kuid mida see tegelikult tähendab? Laiend .COM tähistab tegelikult ärilist. Enamik ettevõtteid soovib .COM-i just sel põhjusel. See on osa teie veebis olekust ja üks parimaid viise, kuidas suunata inimesi otse teie saidile. Muidugi on ka alternatiive, kuid inimesed muudavad isegi oma ettevõtte nime, et omada head .COM-domeeni.

Väike juust – .NET

Üks .COM-i levinumaid alternatiive on .NET, mis tähistab võrku. Enamik Interneti-teenuse pakkujaid kasutab alternatiivina .NET-i. Samuti leiate palju veebimajutust ja Interneti-ettevõtteid, kes kasutavad ka .NET-i. .COM on siiski endiselt eelistatud, kuna see on kõige tuntum laiendus. Kui teil on aga mõni ettevõte, mis on otseselt seotud Interneti-teenusega, on .NET väärtuslik valik.

Lemmik alternatiiv – .ORG

Mõnel juhul on .ORG suurepärane laiendusviis, kui te ei saa .COM-i kasutada. Kui aga teie sait on mõeldud ettevõttele, tundub .ORG selline kahtlane. Selle põhjuseks on asjaolu, et .ORG on lühike organisatsioon. Enamik saite, mis kasutavad .ORG, on mõeldud mittetulundusühingutele ja kaubandusgruppidele, kuid see domeen võib töötada ka isiklike saitide, teabesaitide, klubide ja spordimeeskondade jaoks.

Autoriteetne allikas – .EDU

.EDU pikenduse saamiseks peate olema akrediteeritud haridusasutus. Seda seetõttu, et .EDU on piiratud domeeninimi. Muud laiendid, näiteks .COM, .NET, .ORG ja .BIZ, on sponsoreerimata ja piiramata domeeninimed, mis tähendab jagage seda rakendust et isegi kui olete mittetulundusühing, võite omada .ORG domeeninime. .EDU laiendiga pole see nii. Lisaks on .EDU mõeldud enamasti keskharidusjärgsetele õppeasutustele, näiteks kogukondade kolledžitele ja ülikoolidele. Enamikku .EDU saite peetakse autoriteetseteks ressurssideks.

Sellega pole midagi valesti – .BIZ

Kui enamus häid .COM-i domeeninimesid juba võetud on, arendati .BIZ välja veel ühe ärilaiendina ettevõtetele. Kuid see on seotud võltsitud või ebameeldivate veebisaitidega. Siiski leidub endiselt suurepäraseid .BIZ-i veebisaite, mis pakuvad õigustatud teenuseid ja tooteid, millele pole lisatud viirusi. Enamik inimesi külastab ikkagi teie veebisaiti, kui sellel on .BIZ-laiend, kuid ideaaljuhul on teil ettevõtte jaoks vaja .COM.

Ülem – .GOV

.GOV-laiendit kasutavad ainult Ameerika Ühendriikide valitsusüksused. Keegi ei saa .GOV-laiendit registreerida, kui nad ei kvalifitseeru USA valitsusüksuseks. .GOV-i peetakse ka autoriteetseks ressursiks ja üsna väärtuslikuks, mida tsiteerida kogu veebist leiduvate artiklite ja ajakirjade jaoks.

Mis see on – .MOBI

Enamikul ettevõtetest on .MOBI sait. See laiend on mõeldud spetsiaalselt nende saitide jaoks, mis on optimeeritud juurdepääsu saamiseks mobiilseadmetele. Kui nutitelefonid ei pääsenud veebibrauseritele ligi, oli teie ettevõttel teie saidile juurdepääsu saamiseks telefonide jaoks tingimata vaja .MOBI-laiendit. Kuid Internet on enamikul juhtudel ületanud vajaduse .MOBI järele. Kui teil on suur ettevõte, siis ei saaks haiget teha eraldi .MOBI-sait.

Lühike, armas ja live – .TV

Kuigi laiend võib olla .TV, on see tegelikult mõeldud iga meediumirikka või meelelahutussisu jaoks, mis sisaldab palju pilte, videoid ja reaalajas vooge. Enamik meelelahutus- ja muusikatööstuse ettevõtteid saab kasutada .TV laiendit ja on endiselt väga populaarsed. Tegelikult on peaaegu eelistatav, kui tegutsete selles ettevõttes .TV-laiendiga, mitte .COM, sest see tähendab, et pakute rohkem videoid ja reaalajas voogesitusi.

Mõtteid?

Kirjutanud Christopher Pontine ja Cynthia Adams
Kujutise krediit: ivanpw

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  latest articles
  Kuidas alustada blogi
  Kategooriat pole
  60
  Rakenduste (rakenduste) hostimise juhend
  Odav veebimajutus
  Kategooriat pole
  44
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector