Kuidas alustada blogi

Veebimajutus

Veebimajutus on veel üks oluline element ajaveebi loomiseks, kuid õnneks on see lihtne ja arusaadav ülesanne.


Veebimajutus on koht, kus teie ajaveeb elab. Veebimajutust on kolme tüüpi ja saate oma ulatust laiendada:

sobivaima domeeninime valimine

Tasuta hostimine.

Jagatud hostimine (soovitatav).

VPS-i hostimine.

Spetsiaalse serveri hostimine.

Kui plaanite saada oma niši autoriteediks, tasuta hostimine pole valik. Kuigi tasuta võõrustajad teevad teie sisu tehniliselt teie avalikkusele kättesaadavaks, löövad tasuta veebihostid teie ajaveebis inetuid reklaame. Veelgi enam, nad ei jaga reklaamitulu teiega. Tasuta hostimine on isegi juhuslike Interneti-kasutajate poolt hõlpsasti tuvastatav ja need kasutajad hindavad teie tööd esinemiste põhjal.

Õnneks pole järgmine järk-järgult sugugi kallis. Kui poes ringi käite, siis saate jagatud hostimine vähem kui 10 dollarit kuus või veelgi vähem. Jagatud hostimiskonto korral on teie sait serveris koos mitme teisega, kuid teie failid jäävad eraldi. Veelgi enam, teie hostiettevõte ei sunni teie külastajatele reklaame. Enamik pakkujaid pakub piiramatut kettaruumi (salvestusruum), failide ülekandmist (ribalaius), e-posti kontosid ja andmebaase.

Enamik blogijaid alustab jagatud hostimisega madala hinna ja mugavuse tõttu. Enamik virtuaalserveriteenuse pakkujaid pakub suurepärast ööpäevaringset tuge, tasuta domeeninime ja hõlpsat juurdepääsu blogi taustaprogrammidele ja andmebaasidele. Plus (ja jõuame selleni järgmiseni) pakub enamik pakkujaid WordPressi installimist ühe nupuvajutusega. Soovitame Bluehost.com. (kuidas registreeruda samm-sammult juhises Bluehost)

sinine vaim

Virtuaalne privaatserver või VPS-i hostimine, on samm edasi jagatud hostimise poole, kuna iga sait on üksteisest täiesti eraldatud. Võite omaenda saidi välja mõelda VPS-serveris, mis asub tema enda liivakastis. Teiste saitide pahavara ei saa teie oma mõjutada. Veelgi enam, VPS-serveritel on pühendatud ribalaius, mis tähendab, et saate oma saiti korraga teenindada rohkematele inimestele ja teie lehed laaditakse kiiremini, et neid alglaadida. Loomulikult töötab VPS-host teid rohkem kui tavalist jagatud hostimise kontot, kuid hea uudis on see, et te ei pea uuendama, kuni teie liiklus – ja loodetavasti teie kasum – seda õigustab.

Spetsiaalne hostimine on muidugi parim parimatest, kuid see on kaasas kalli hinnasildiga. Spetsiaalse hostimise korral asub teie sait oma serveris. See seadistamine on uskumatult turvaline ja lõõmav. See on ka äärmiselt kallis. Kui jõuate punktini, et saate päevas tuhandeid tabamusi ja teenite selle liikluse rahaliselt efektiivseks, võiksite kaaluda vahetamist.

Praegu – ajaveebiga alustades on teie parim valik jagatud veebimajutus. Kasvades on hea teada, et on olemas võimalusi selle suurendamiseks.

Nimeserverite muutmine (DNS)

Blogi toimimiseks peate ühendama oma veebi oma domeeninimega, vahetades nimeservereid (tuntud ka kui DNS). Kui soovite, ei pea te muretsema nimiserverite vahetamise pärast hankige domeeninimi ja veebimajutus samast kohast. Siis on see kõik teie eest hoolitsetud. Kui otsustate hankida näiteks domeeni godaddy.com domeeninime ja veebiaadressi bluehost.com veebimajutuse, peate muutma nimeservereid, kui te seda ei tee, siis teie ajaveeb ei tööta. Kuid ärge muretsege, seda pole keeruline teha.

Nimeserverite tõttu saate ajaveebi IP-aadressi tippimise asemel tippida oma veebibrauserisse domeeninime ja jõuda saidile. Kujutage ette, kui peaksite meelde jätma iga saidi IP-aadressi, mida soovite külastada. Kui rendite domeeni ja seadistate hostimise – domeeni ostmise mõte on tegelikult natuke eksitav – peate vahetama selle domeeniga seotud nimeserveri.

Vastasel juhul ei saa teie veebi teie saiti teenindada. Õnneks on seda üsna lihtne teha. Protsess erineb domeeniregistripidajate vahel, kuid üldiselt teeb see midagi sellist:

1. Logige sisse oma domeeni registripidajasse (nt GoDaddy.com) – videoõpetus siin), Namecheap.com – videoõpetus siin).

2. Valige "Domeeninimed."

3. Valige ripploendist domeeninimi, mida soovite redigeerida.

4. Klõpsake nuppu "Vabasta domeen" või samaväärne.

5. Valige "Muutke nimeservereid" valik.

6. Sisestage väljadele nimeserveri väärtused. Teie hostingu pakkuja annab teile registreerumisel need väärtused.

7. Klõpsake nuppu "Muutke nimeservereid" nuppu.

Pange tähele, et muudatuse jõustumiseks võib kuluda kuni 24 tundi.

TL; DR:

Jagatud hostimine on just hea, kui enamus uusi blogijaid oma ajaveebi loovad. Me soovitame Bluehost.com. Kindlasti tuleks ringi sirvida ja erinevaid veebihoste võrrelda. Üks oluline funktsioon, mis teie veebimajutajal peaks olema, on WordPressi ühe klõpsuga või automaatne installimine. Nüüd, kui teate, mida blogida, on teie domeeninimi ja hostimine sorteeritud (ja nimeserverite seadistamine). Järgmine samm on installima WordPress.

Ressursid:

Bluehost.com pakub tähtveebimajutust (hinna sees on TASUTA domeeninimi)

Jagatud veebimajutusettevõtete ülevaated – 10 dollarit kuus või vähem

Bluehost vs HostGator – visuaalne võrdlus

Kuidas muuta GoDaddy nimeiservereid

GreenGeeks.com on veel üks rikkalike ja taskukohaste veebimajutusteenuste pakkuja

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  latest articles
  Kuidas alustada blogi
  Kategooriat pole
  67
  Rakenduste (rakenduste) hostimise juhend
  Odav veebimajutus
  Kategooriat pole
  50
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector