11 Úžasných zdrojů pro iOS, díky nimž se stanete lepším vývojářem aplikací

Nemyslíte si, že se stalo výzvou upoutat pozornost mobilních uživatelů uprostřed přílivu aplikací na trh?


Jak čtvrtá čtvrtina z roku 2019 je 2,57 milionů aplikací pro Android a 1,84 milionů aplikací pro iOS. V roce 2018 činil celkový příjem ze stahování mobilních aplikací, reklamy a nákupů v aplikaci 365,2 miliard USD. V roce 2023 se očekává, že toto číslo dosáhne 935,2 $, což znamená značný skok téměř 2,7krát.

Ale vzhledem k tomu, jak penetrace mobilního internetu překročila polovina světové populace tyto statistiky vůbec nepřekvapují.

Spotřebitelé stále stahují mobilní aplikace, i když globální míra odinstalace po 30 dnech je 28%.

11-úžasné-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-statista

To ukazuje, že ačkoli jsou mobilní aplikace populární, nestačí je pouze spustit. Místo toho úspěch aplikace závisí na tom, jak dobře se vyvíjí, prodává a aktualizuje. V tomto článku se zaměříme na vývoj aplikací pro iOS.

Aplikace pro iOS si berou dort

Když už mluvíme o iOS, Apple Store je druhým nejvýznamnějším obchodem s mobilními aplikacemi na světě, který bude do konce roku 2020 zahrnovat 5 milionů aplikací – včetně iPhone a iPad – Kromě toho byl loni App Store Apple App # 1 v USA, sbírat 3X vyšší prodeje než Google Play.

11-úžasný-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-senzor-věž

Od té doby, co technický gigant otevřel dveře svého obchodu App Store, počet vývojářů z celého světa, kteří se snažili vydělat na této lukrativní příležitosti, se zvýšil.

Podle Payscale, Vývojáři iOS se zkušenostmi pěti let vydělávají v USA od roku 2020 v průměru 100 000 $. Zatímco ve Velké Británii mohou vydělat 36 000 GBP. V Indii je průměrná mzda čerstvější 6,56 000 INR.

Čísla jsou důkazem skutečnosti, že vývoj aplikací může vést k vysoce placeným příležitostem – kdekoli na světě. Takže, pokud jste vývojář, který chce začít s vývojem mobilní aplikace pro iOS nebo se sami zdokonalovat, tyto zdroje pro vývoj aplikací pro iOS nezklame.

Vývojář Apple

Digitální zdroj

Pokud se chcete rychle naučit lana vývoje iOS Vývojář je vhodný pro vás. Jak název napovídá, jedná se o digitální studijní zdroj nabízený samotným Apple. Učební obsah vývojáře se točí kolem vývoje iOS, Xcode, Swift, programovacích průvodců a prezentací.

11-úžasné-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-1

Můžete rychle proklikat odkazy a najít zdroje pod každou platformou Apple, jako jsou MacBook, iPhone, iPad, Apple Watch a Apple TV. Zdroj dále otevírá cesty k propojení s jinými vývojáři Apple a výměně znalostí.

iOS vývoj s Objective-C

Online výukový program

Toto je placené učení tutorial navržený Treehouse, platforma, která nabízí online technologické vzdělávání. iOS Development with Objective-C je systém sledování od začátku do konce, který vám umožňuje postupovat z jedné sekce do druhé a přidávat další učební zdroje, jak postupujete.

Výukový program zahrnuje menší kurzy Základy Objective-C, Objektově orientované Objective-C, Vývoj aplikací pro iPhone s Objective-C a další – každý několik hodin dlouhý. Výukový program vás také seznámí s jazykem a uživatelským rozhraním produktů Apple.

Lynda

Online výukový program

Lynda.com od LinkedIn je populární platforma pro online učení. Nabízí vyčerpávající seznam kurzů Vývoj aplikací pro iOS. Můžete si vybrat kteroukoli z nich – v závislosti na vaší odbornosti – a učit se svým tempem z snadno naučitelných videonahrávek.

Kromě vývoje, ladění a nasazování aplikací do Objective-C, prozkoumejte návrhové vzory, pokyny pro kódování a základní koncepty související s vývojem aplikací, jako je scénář, řadič zobrazení modelu a delegování..

11-úžasné-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-2

Některé kurzy Lynda.com navíc nabízejí kontrolní seznam pro úspěšné odeslání aplikace do App Store. Cena za každý kurz na platformě se liší, takže si můžete vybrat a vybrat ty, které se vám budou líbit.

Přetečení zásobníku

Online komunita

Nejedná se o výukový web, ale pokud jste jen začátečník, je to vynikající prostředek k učení vývoje aplikací pro iOS. Přetečení zásobníku funguje spíše jako Q & Komunita zaměřená na programování obecně a také vám umožňuje propojit se s ostatními vývojáři.

Můžete dokonce procházet řešení kódů a úryvky a řešit tak běžné problémy s programováním. Pokud máte konkrétní problém a nemůžete najít odpověď na některý z tutoriálů okamžitě, pak Stack Overflow je váš go-to web.

Vývoj aplikací pro iOS

Kurz Apple Podcast

Kurz videa zdarma navrhl Stanfordova škola inženýrství a je veden Paulem Hegartym. Dostupné pro prohlížení na Apple Podcasts, Kurz nabízí vývojářům, kteří chtějí začít od základů vytváření aplikací pro produkty Apple, obrovskou hodnotu.

11-úžasné-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-3

Naučíte se používat API a nástroje iPhone, včetně Interface Builder a Instruments a Xcode, spravovat paměť aplikací, navrhovat uživatelské rozhraní pomocí technologií více dotyků a vytvářet objektově orientovaný design pomocí vzorového kontroléru.

Kromě toho můžete snadno procházet videa a snímky přednášek a učit se svým vlastním tempem.

Výukový program Geeky Lemon Xcode

Kurz Apple Podcast

Geeky Lemon je vynikající placené zdroj naučit se vytvářet iPhone, iPad, iPod na Apple Watch a Apple TV. Výukové programy Xcode vás provedou každým krokem a naučí, jak snadné je kopírovat / vložit kódy.

Obsahují vše, co potřebujete vědět od vytváření projektů, nezbytného kódování, vizuálního vývoje a mnoho dalšího. Výukové programy jsou podrobné a snadno sledovatelné pomocí nejnovějších verzí Xcode v té době.

11-úžasné-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-4

Můžete prozkoumat jejich celou škálu kurzů tady.

Ray Wenderlich Blog

Online komunita

Tento blog je skupina více než 3 000 kvalitních online výukových programů, které pomáhají nováčkům rychle se učit vývoj iOS. Kurzy zaměřené na nejnáročnější témata související s iOS, vývojem aplikací a dalšími novými technologiemi jsou jasně vysvětleny.

Od videí a podcastů po psaný obsah – na blogu Ray Wenderlich je něco pro každého. Je zde také fórum pro studenty, aby diskutovali o vývoji iPhone, vyřešili jakékoli problémy, které mohou mít při vývoji aplikací, a aby se spojili s ostatními studenty a odborníky..

iOS 11 & Swift Developer Course

Kurz Udemy

Nezáleží na tom, jestli jste začátečník, programátor nebo vývojář, tento 34hodinový přísný program Kurz Udemy o vývoji aplikací pro iOS. Zahrnuje 250 online přednášek, jedná se o kompletní sadu nástrojů pro každého, kdo chce navrhovat aplikace, jako jsou iOS 11, ARKit, Depth Photo API a Swift 4.

11-úžasné-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-6

Kurz se dotýká základů Xcode9 a Swift 4 a poté pokračuje v házení světla na pokročilé funkce systému iOS a také vás naučí klonovat oblíbené interaktivní aplikace, jako jsou Instagram, Tinder, Uber a Snapchat..

Na konci každé přednášky je pro studenty výzva. Ať už jsou v kurzu učeny jakékoli silné strategie pro používání iOS 11, lze je rychle začlenit do skutečných projektů. Není třeba instalovat žádný placený software. Kódování je vyučováno na XCode9, který je zdarma.

Základy systému iOS 11

Kurz PluralSight

PluralSight, často nazývaný Netflix pro vývojáře softwaru, má více než 5000 kurzů vývoje aplikací pro iOS. Nazývá se jeden z nejpopulárnějších Základy systému iOS 11, což vás rozběhne a běží na Swift 4 a Xcode 9 k vytváření aplikací pro iOS 11 s přizpůsobivým uživatelským rozhraním.

Od správy projektů iOS a stavebních bloků pro aplikace až po pochopení možností navigace, kurz informuje o nejnovějších doporučených postupech v architektuře iOS. K kurzu se dostanete za 299 $.

Pokud se však zdráháte investovat předem, zaregistrujte se na 10denní zkušební verzi a sledujte 200 hodin obsahu zdarma.

Chybějící manuál

Brožura

Pokud jste zvládli platformu iOS a znáte Swift jako zadní stranu vaší ruky, tato kniha vám pomůže připravit aplikaci pro App Store. Ano, správné kódování je nezbytným prvkem pro vývoj aplikace. To však není ono.

11-úžasné-ios-zdroje-to-moci-dělat-vy-lepší-aplikace-vývojář-5

Před odesláním do obchodu App Store musíte porozumět značce a designu, cílové skupině a základům spuštění aplikace. Pokud s publikováním aplikace myslíš vážně, tato kniha vás naplní ve věcech, o kterých jste si nemysleli, že je potřebujete vědět.

Vzorky kakaa

Brožura

Publikováno v roce 2009, kniha stále má význam pro spoustu informací pro vývojáře iOS, zejména pro ty, kteří pracují na macOS. Cocoa Design Patterns však není knihou pro amatéry.

Začíná kapitolou vzoru Model-View-Controller a odtud zrychlí tempo. Neočekávejte, že bude naplněna každou jednotlivou technikou. Pokud ale máte nějaké zkušenosti s programováním iOS, tato kniha vám pomůže rozšířit své dovednosti způsobem, který jste si nepředstavovali.

Zabalení

Být schopen vyvinout aplikaci a nechat ji zveřejnit v obchodě Apple, je opravdu prospěšné. Nezáleží tedy na tom, zda jste začátečník nebo zkušený vývojář aplikací pro iOS. Pokud máte nápad a chcete jej proměnit ve skutečnost, vylepšte své dovednosti některým z těchto kurzů.

Navíc vaše technické znalosti vám vždy poskytnou konkurenční výhodu na trhu. Proto nedovolte této příležitosti jít a dál se učit. A pokud se nemůžete rozhodnout o kurzu, kontaktujte nás s odborným vývojářem aplikací pro iOS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

    Комментарии закрыты.

    Adblock
    detector