Jak zdobyć tytuł magistra i licencjata w dziedzinie technologii?

Tradycyjnie, światowej klasy stopnie uniwersyteckie były dostępne tylko dla studentów z głębokimi kieszeniami i możliwością poruszania się w pobliżu kampusu uniwersyteckiego i zamieszkania tam tak długo, jak trzeba było zdobyć stopień. Jeśli chcesz pracować, aby zapłacić za studia, musisz rozważyć stoliki w restauracji w okolicy.


Nigdy więcej.

Dzięki nowoczesnym platformom e-learningowym najlepsze uniwersytety z całego świata oferują stopnie internetowe, które kosztują ułamek ceny swoich odpowiedników w kampusie i są równie prestiżowe. Ci sami akredytowani profesorowie uczą online i na terenie kampusu, więc żaden potencjalny pracodawca nie będzie się śmiał sarkastycznie, czytając o CV uzyskanym w CV.

Zalety stopni online

Ktoś mógłby argumentować, że tradycyjne zajęcia offline lepiej promują pracę zespołową między uczniami, a bezpośrednia interakcja między wykładowcami a absolwentami jest ważnym elementem szkolnictwa wyższego. Ci, którzy utrzymają to, mogą mieć rację, jeśli rozważą tylko studia artystyczne lub inne obszary, w których obecność fizyczna może coś zmienić.

Ale w informatyce lub technologii informatycznej komunikacja osobista nie jest konieczna. Wręcz przeciwnie, niektóre przedmioty, takie jak przetwarzanie w chmurze, tworzenie oprogramowania lub formalne metody obliczeniowe, mogą skorzystać na dostarczaniu na interaktywnej platformie edukacyjnej. Studenci, którzy wybierają internetowe programy informatyczne, mogą korzystać z tej technologii na różne sposoby łącząc się z wykładowcami i innymi studentami, uzyskując głębsze doświadczenia edukacyjne.

Porozmawiajmy więc o zaletach stopni online:

 • Tańsze (dużo)
 • Elastyczny grafik
 • Ogólnoświatowy zasięg

Potrzeba więcej?

Rozważ swobodnie wybierając stopień naukowy jednej z najlepszych instytucji na świecie. Lub, jeśli masz już tytuł licencjata, zastanów się nad wyborem stopnia magistra, który podnieci twoją karierę. I twoja pensja.

Ale nie ma spaceru w parku

Ale nie bądź jeszcze zbyt podekscytowany.

Nie myśl, że nauka online oznacza relaks, podczas gdy wiedza wnika w magiczny sposób w twoją głowę. Studiowanie online wymaga dużego wysiłku, zwłaszcza w celu znalezienia właściwej równowagi między pracą, nauką, rodziną i osobistymi projektami.

Elastyczność planowania jest dużym plusem, ale musisz być bardzo zdyscyplinowany, aby poświęcić określoną liczbę godzin tygodniowo na studia online. Stopnie online mają taki sam czas trwania jak stopnie offline. Możesz skrócić ten czas, jeśli uczęszczasz na równoczesne kursy, ale to oznacza mniej czasu na pracę, odpoczynek lub przebywanie z rodziną.

I spać; nie zapominaj, że w końcu będziesz musiał spać.

Chociaż stopnie online są znacznie tańsze niż studia w kampusie, nadal kosztują znaczne kwoty, więc zanim zdecydujesz się na dyplom online, powinieneś rozważyć czas i pieniądze, które będziesz musiał na to wydać. Niektóre platformy edukacyjne oferują pomoc finansową, ale tylko wykwalifikowanym studentom.

Licencjat online z informatyki zazwyczaj wymaga czteroletniego zaangażowania studentów zapisanych na pełny etat. Większość stopni magisterskich można ukończyć w ciągu jednego roku w ramach programu przyspieszonego, chociaż niektóre mogą zająć dwa lub trzy lata.

Wszystkie stopnie magistra informatyki pozwalają na wzrost wynagrodzeń, ale te związane z największymi wzrostami to kierunki STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka).

Platformy do nauki online

Platformy takie jak Coursera, FutureLearn lub edX koncentrują ofertę wielu renomowanych uniwersytetów z różnych części świata. Różne kursy oferowane za pośrednictwem tych platform otwierają drzwi do zawodu informatyki lub pomagają zapewnić postęp osobom, które już pracują w branży IT.

Stopnie online oferowane przez najlepsze uniwersytety często kosztują nawet połowę kosztu równoważnego stopnia na terenie kampusu. Różnica kosztów, w połączeniu z możliwością pracy podczas nauki, zamieniają te stopnie w realne opcje w celu szybkiego zwrotu inwestycji.

Coursera

Coursera oferuje tytuł licencjata online w dziedzinie informatyki oraz pełen zakres magisterskich tytułów online obejmujących najbardziej poszukiwane dziedziny. Jego celem jest współpraca z najlepszymi uniwersytetami w celu opracowania niedrogich programów nauczania, dzięki którym stopnie są bardziej dostępne dla wszystkich.

Jako przykład, stopień na terenie kampusu kosztuje 52 000 USD, kosztuje tylko 22 000 USD w przypadku podjęcia online. Ten sam dyplom wydawany jest dla obu stopni.

Jeśli szukasz światowej klasy licencjata w dziedzinie technologii, Coursera sugeruje tytuł Bachelor of Science in Computer Science na University of London. Obejmuje najgorętsze współczesne tematy techniczne, takie jak uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, analiza danych, przetwarzanie fizyczne, Internet Rzeczy, rzeczywistość wirtualna itp..

Po uzyskaniu tytułu licencjata możesz uzyskać tytuł magistra w dziedzinie informatyki, inżynierii lub technologii informacyjnej, wybierając spośród następujących.

 • Uniwersytet Stanu Arizona,
 • Universidad de Los Andes
 • University of Illinois at Urbana-Champaign
 • University of Colorado Boulder
 • Inżynieria Penn
 • University of London

Stopnie online oferowane przez Coursera mają na celu pomóc uczniom w inwestowaniu w edukację, zwiększając ich potencjał zarobkowy po ukończeniu studiów. Platforma oferuje również pomoc finansową dla wykwalifikowanych studentów. Aby zmniejszyć ryzyko związane z zapisaniem się do programu długoterminowego, certyfikaty master-track, specjalizacje i kursy, które są częścią stopni, pozwalają od razu rozpocząć naukę, z swobodą postępów w harmonogramie.

Jeśli później zostaniesz przyjęty do pełnego programu, ukończone przez Ciebie kursy będą służyć Ci do nauki dyplomu.

FutureLearn

Aby uzyskać dyplom online w FutureLearn, najpierw musisz wybrać jeden z pełnego zakresu przedmiotów i poziomów, od świadectw magisterskich po pełne stopnie magisterskie. Następnie zaczynasz uczyć się elastycznie online, pracować za pomocą programów i zdobywać punkty na stopień, gdziekolwiek jesteś.

Aby pomóc w zajęciach, potrzebujesz smartfona, tabletu lub komputera i dostępu do Internetu. Aby zdać egzamin, musisz ukończyć zadania online lub przystąpić do egzaminów osobistych, które pozwolą ci uzyskać informacje zwrotne i wyrazić zrozumienie.

Po ukończeniu wszystkich programów i zdaniu wszystkich egzaminów uzyskasz stopień naukowy i uzyskasz uznaną na całym świecie kwalifikację. Uczenie się w Future Learn obejmuje oglądanie filmów, czytanie artykułów, przeprowadzanie testów i wykonywanie zadań online. Możesz dołączyć do dyskusji online i współpracować z rówieśnikami w wirtualnych grupach studyjnych, uzyskać opinie od ekspertów dydaktycznych oraz uzyskać pełny dostęp do biblioteki uniwersyteckiej, zasobów internetowych i wsparcia.

Uniwersytety, które obecnie oferują stopnie online na FutureLearn, obejmują:.

 • Uniwersytet Anglia Ruskin
 • Uniwersytet Coventry
 • Deakin University
 • Uniwersytet Murdoch
 • Otwarty Uniwersytet
 • University of Glasgow
 • University of Newcastle Australia.

W dziedzinie informatyki i informatyki FutureLearn oferuje ponad 70 kursów, które obejmują takie tematy, jak eksploracja danych, robotyka, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, fintech i wiele innych. Ceny studiów magisterskich wynoszą około 20 000 USD.

FutureLearn oferuje bezpłatne kursy próbne, które są częścią programów studiów, dzięki czemu możesz zrozumieć, jak to jest studiować online na studiach bez wydawania pieniędzy.

edX

Ta platforma oferuje niedrogie i elastyczne programy licencjackie o nazwie MicroBachelors, które kosztują średnio 166 USD za kredyt. Wiele firm pomaga w pokryciu kosztów edukacji kwalifikujących się pracowników, więc może to nawet przynieść niewielkie koszty lub wcale. Programy MicroBachelors pozwalają Ci rozpocząć naukę online i we własnym tempie, które są najbardziej odpowiednie dla Twojej kariery.

Za każdy zdobyty kredyt otrzymasz certyfikat, dzięki któremu możesz pochwalić się swoim osiągnięciem.

Stopnie magistra na edX kosztują od 10 000 $ do 25 000 $. Te same stopnie, uzyskane w kampusie, kosztują od 40 000 do 60 000 USD. Studiując online na edX, znajdziesz taki sam rygor, jak podczas studiów w kampusie, i nauczysz się poprzez sesje wideo na żywo, komunikację z innymi oraz pracę nad projektem.

Lista uniwersytetów, które współpracują z edX w zakresie nauczania stopni magisterskich, znajduje się poniżej.

 • Georgia Tech,
 • University of Texas at Austin,
 • Uniwersytet Indiana
 • Uniwersytet Purdue
 • Uniwersytet Stanu Arizona
 • Uniwersytet Bostoński.

Stopnie magisterskie obejmują bardzo ukierunkowane tematy, takie jak analityka biznesowa, systemy informacji geograficznej, informatyka w służbie zdrowia, statystyki, nauka danych i finanse.

Uniwersytet dla wszystkich

Shai Reshef, prezes University of the People, powiedział, że każdy, kto ma dyplom ukończenia szkoły średniej, może uczyć się w 100% przez Internet i uzyskać akredytowany przez USA stopień naukowy. „UoPeople zmienia szkolnictwo wyższe z przywileju dla kilku osób w podstawowe prawo, przystępne cenowo i dostępne dla wszystkich” – powiedział prezes Reshef w wykładzie TED.

Inicjatywy takie jak ta, wraz z niedrogimi opcjami tworzonymi przez internetowe platformy edukacyjne, radykalnie zmieniają krajobraz szkolnictwa wyższego. Dzisiaj firmy mogą znaleźć wykwalifikowanych specjalistów, których potrzebują gdziekolwiek, zamiast próbować złapać ostatnich absolwentów, gdy tylko przejdą przez bramy uniwersytetu, trzymając stopnie naukowe w rękach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector