12 aplikacji kontroli rodzicielskiej dla większego bezpieczeństwa

Dbaj o bezpieczeństwo dzieci w Internecie.


Technologia jest najlepszą rzeczą, jaką mamy dzisiaj. Mamy smartfona w kieszeni i możemy natychmiast połączyć się z prawie każdym. Możemy również grać w gry na tym urządzeniu, otrzymywać informacje o najnowszych wydarzeniach w kraju, klikać nasze zdjęcia i wysyłać je do znajomych i rodziny.

Dzieci są nawet zafascynowane technologią, ponieważ te rzeczy są dla nich zupełnie nowe.

Jako osoba dorosła zdajesz sobie sprawę, że technologia ma również aspekty negatywne. Ale twoje dzieci jeszcze tego nie wiedzą. Mogą być narażeni na treści nieodpowiednie dla wieku, nieświadomie padać ofiarą oszustw internetowych, a nawet uzyskiwać dostęp do brutalnych zdjęć, które mogą mieć wpływ na ich niewinne mózgi.

Co robisz w takiej sytuacji??

Jedną z opcji jest uniemożliwienie dzieciom dostępu do smartfona lub jakiejkolwiek innej technologii. Ale dzięki tej opcji odbierasz im wolność. Zobaczyliby też, że ich znajomi używają najnowszych telefonów, grają w najnowsze gry i prosili o to samo.

Tak więc, jeśli chcesz dać swoim dzieciom wystarczający dostęp do technologii, aby korzystały tylko z dobrych jej części, a złe, zostaw aplikacje na kontrolę rodzicielską. Aplikacje do kontroli rodzicielskiej to proste aplikacje na smartfony, które można zainstalować na urządzeniach. Te aplikacje ograniczyłyby określone treści, aby Twoje dzieci nie zostały na nie narażone.

Jeśli chcesz kontrolować całą sieć domową lub nie chcesz korzystać z aplikacji, możesz alternatywnie wypróbować rozwiązanie do filtrowania treści / DNS.

Qustodio

Qustodio jest opiekunem internetowym.

Qustodio

Prowadzi rejestr wszystkiego, co Twoje dziecko robi na swoim smartfonie. Działa również na Kindle w przypadku, gdy szukałeś takiej aplikacji. Co więcej, ta aplikacja ma wbudowany przycisk paniki, z którego dziecko może korzystać w przypadku, gdy znajduje się w sytuacji, w której potrzebuje twojej pomocy. Dlatego możesz to nazwać aplikacją podwójnego zastosowania.

FamiSafe

FamiSafe jest dość popularną aplikacją do kontroli rodzicielskiej, ponieważ umożliwia przeglądanie historii smartfona dziecka. Możesz sprawdzić, jakie strony odwiedzili i ile czasu spędzili na każdej z nich. Inną przydatną funkcją tej aplikacji jest to, że możesz ustawić czas, kiedy twoje dziecko będzie miało zakaz korzystania z telefonu.

Famisafe

Jeśli nie chcesz, aby Twoje dzieci korzystały z jego telefonu w godzinach nocnych, po prostu skonfiguruj go w aplikacji i gotowe.

Szczekać

Szczekać pozwoli ci monitorować aż 24 sieci społecznościowe bez dużej interwencji z twojej strony. Przez większość czasu rodzice martwią się, do jakiego rodzaju sieci społecznościowych mają dostęp ich dzieci. Aplikacja ma wbudowane algorytmy, które monitorują aktywność dziecka.

Szczekać

Aplikacja wysyła alerty, gdy próbują uzyskać dostęp do czegoś, czego nie powinni robić.

OurPact

OurPact odfiltrowuje treści, do których Twoje dziecko ma dostęp. Jeśli chcesz zablokować aplikację lub witrynę na telefonie swojego dziecka, możesz ją szybko skonfigurować. Ponadto ta aplikacja ma funkcję śledzenia lokalizacji, dzięki której będziesz na bieżąco informować o miejscu pobytu Twojego dziecka.

Nasz pakt

Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia limitu czasu na ekranie.

ESET

ESET to świetna aplikacja, gdy chcesz kontrolować, co Twoje dziecko ma w Internecie. Jako rodzic nie możesz uniemożliwić dziecku dostępu do Internetu. Możesz jednak uniemożliwić im dotarcie do nieodpowiednich ze względu na wiek stron internetowych.

eset

ESET ograniczy takie witryny, a Ty możesz również wysłać swoim dzieciom priorytetową wiadomość w przypadku zaobserwowania ryzykownej aktywności.

Norton Rodzina Premier

Norton to jedna aplikacja, którą można zainstalować na wielu urządzeniach w ramach jednej subskrypcji. Gdy zdobędziesz Norton, możesz być beztroski, niezależnie od tego, czy Twoje dziecko korzysta ze swojego smartfona, smartfona, tabletu, o którym czasami zapominasz w salonie, czy nawet na komputerze osobistym. Możesz skonfigurować kontrolę witryny na jednym urządzeniu, która byłaby współdzielona na wszystkich urządzeniach. Możesz także ustawić ostrzeżenia.

Norton

Jeśli nie chcesz całkowicie ograniczać, ale chcesz, aby Twoje dziecko nie spędzało zbyt wiele czasu na aplikacji / witrynie, ta aplikacja jest pomocna.

WebWatcher

WebWatcher ogląda wszystko, w tym połączenia, nawiązywane i odbierane, wysyłane i odbierane SMS-y, korzystanie z mediów społecznościowych, działania GPS i wiele innych. Nawet jeśli Twoje dziecko wysłało SMS-a i usunęło go, ta aplikacja mogłaby Cię o tym poinformować.

webwatcher

Możesz połączyć się z aplikacją zdalnie i otrzymywać powiadomienia o wykryciu ryzykownej aktywności.

NextDNS

Z około 28 lokalizacjami serwerów na całym świecie i mnóstwem entuzjastycznych recenzji, NextDNS może być opcją, której szukałeś bezpieczeństwa swojego dziecka. Zostało to zrobione z silną intencją ochrony twojego dziecka przed przypadkowym dostępem do treści dla dorosłych i innych szkodliwych źródeł.

W skrócie, oto, co robi dla ciebie NextDNS:

 • Blokuje witryny promujące pornografię, przemoc lub przekleństwa
 • Możliwość blokowania wybranych stron internetowych, takich jak Tinder lub Fortnite
 • Blokuje nieodpowiednie reklamy i szkodliwe, złośliwe źródła
 • Uniemożliwia ci dostęp do stron phishingowych
 • Szczegółowe raportowanie zachowań w Internecie

Ich plany cenowe zaczynają się od 0,99 USD miesięcznie po wyczerpaniu 300 000 zapytań DNS w ciągu miesiąca. Co oznacza, że ​​rozpoczęcie pracy jest całkowicie bezpłatne.

AdGuard

Zaufany przez takie firmy jak Forbes, USA Today i The Guardian, AdGuard jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym na świecie narzędziem do blokowania reklam. I nie mówię tylko, że ich cechy całkowicie przemawiają za tym. Zajmuje się twoimi nawykami surfowania po Internecie i chroni przed mnóstwem paskudnych przypadków.

Niektóre z najlepszych funkcji obejmują:

 • Ochrona przed atakami złośliwego oprogramowania i wyłudzaniem informacji
 • Blokuje na stałe reklamy takie jak wyskakujące okienka i banery
 • Chroni twoją prywatność, zabezpieczając twoje dane
 • Ogranicza dzieciom dostęp do nieodpowiednich źródeł
 • Ogranicza odwiedzanie witryn podejrzanych
 • Rozszerzenie Google Chrome dla bezpieczeństwa przeglądarki

Możesz pobrać oprogramowanie na Androida, IOS, Windows i Mac.

Czas ekranowy

Czas ekranowy może być twoim dobrym przyjacielem, jeśli martwisz się, że Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu na swoim smartfonie. Ta aplikacja nie tylko śledzi czas spędzany przez dziecko w każdej aplikacji osobno, ale także ma moc zatrzymania całej aktywności smartfona jednym ruchem.

czas ekranowy

Fantastyczną funkcją tej aplikacji jest to, że możesz ustawić zadanie dla swojego dziecka, a następnie nagrodzić go dodatkowym czasem na ekranie. Byłby to świetny sposób, aby ukończyć pracę domową bez rozpraszania uwagi, a następnie pozwolić mu rozegrać dodatkową rundę swojej ulubionej gry.

MinorMonitor

MinorMonitor ma wbudowane funkcje chroniące dziecko przed dostępem do nieprzyzwoitych treści. Jeśli nie masz dużo czasu, aby ręcznie rozważyć strony internetowe / aplikacje, do których twoje dziecko nie może uzyskać dostępu, możesz pobrać tę aplikację i pozwolić jej wykonać pracę.

minormonitor

MinorMonitor chroni również wszelkiego rodzaju cyberprzemoc.

Locategy

Locategy byłoby najlepszym rozwiązaniem, gdy potrzebujesz mechanizmu, który nie blokuje całkowicie niektórych aplikacji z telefonu Twojego dziecka, ale może kontrolować, jak długo mogą z niego korzystać. Na przykład nie chcesz, aby Twoje dziecko spędzało zbyt dużo czasu na Facebooku. Dzięki tej aplikacji możesz uzyskać dostęp do lokalizacji swojego dziecka w czasie rzeczywistym.

Locategy

Możesz także uzyskać dostęp do lokalizacji dziecka z ostatnich czterech dni. To sprawia, że ​​jest to doskonała aplikacja dla rodziców, którzy nie chcą codziennie sprawdzać aktywności swojego dziecka, ale chcieliby to robić co 3-4 dni.

Wniosek

Wybierając odpowiednią aplikację do kontroli rodzicielskiej, upewnij się, że dobrze ją rozumiesz. Niektóre aplikacje działają lepiej w wersjach witryn, podczas gdy inne działają lepiej na telefonach. Pamiętaj, w jaki sposób uzyskasz dostęp do elementów sterujących. Ponadto przechowuj dane logowania ukryte przed dziećmi. Możesz myśleć o nich jak o dzieciach, ale nastolatki są dziś mądre. Ponadto aktualizuj regularnie wybraną aplikację do kontroli rodzicielskiej, aby mieć świadomość najnowszych aktualizacji aplikacji.

Jeśli korzystasz z Androida, możesz również preferować użycie antywirusa dla dodatkowej ochrony.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector