Čtyři věci, které byste měli vědět, když vytvoříte svůj výherní titulek

Četli jste někdy článek o monsterách, na kterém jste strávili hodiny po dokončení, a pomysleli jste si: „Bude to úžasný zdroj, který lidé budou rádi sdílet“?


Rychlý posun vpřed o šest měsíců a mnoho placených kampaní později zjistíte, že váš příspěvek na blogu nevykonával ani tak blízko očekávání.

V této fázi je zcela přirozené, aby lidé přemýšleli, zda se jejich publiku nelíbí obsah, a zapomněli, jak důležitou roli hraje úžasný titulek..

Titulky jsou někdy věcí, kterou čtenáři spíše sdílejí než článkem. S ohledem na to je docela těžké zveličovat, jak velkou roli hrají titulky.

Srdcem úspěšného titulek je emoce.

Pokud uvažujete „Proč emoce? Není to nadpis, který by odpovídal obsahu natolik, aby měl pozitivní dopad na čtenáře? “

Mít titulek v souladu s obsahem je pozitivní, ale fráze, které získají odpovědi od čtenářů, jsou mnohem lepší.

Je docela snadné si myslet, že mluvíme o návnadě na kliknutí, ale nejsme!

Podle emocionálních marketingových studií Advanced Marketing Institute, které sahají do 60. a 70. let, „emoční jazyk vytváří předvídatelnou odpověď, něco, co může být pro obchodníky výhodné“.

V tomto článku projdeme některé emoce, které bloggerové vyvolají, a ty, kterým by se za každou cenu měli vyhnout.

Psát senzační titulky, Zde jsou některé z věcí, které můžete udělat:

Přizpůsobte své fráze platformám

Sociální média jsou klíčem k tomu, aby každý příspěvek mohl být virový. Je důležité si uvědomit, že fráze, které fungují na Facebooku, nemusí fungovat na Twitteru a naopak.

Fráze, které vzbuzují zvědavost nebo pocit sounáležitosti, fungují dobře. (V závislosti na výklenku)

Podle studie Buzzsumo kde recenzovali 100m články na Facebooku, některé z nejvíce sdílených titulků obsahovaly následující fráze

 • Udělá tě
 • To je důvod, proč
 • Můžeme hádat
 • Jen v
 • Důvodem je

Horní věta „bude vás“ předčila ostatní o více než dvojnásobek. Proč jsou tak úspěšné? Je to spíš s tím, že vyvolali citovou reakci čtenáře. Což je nakonec to, co obchodníci jako my potřebujeme.

Podobně bylo ve stejné studii zjištěno, že se fráze líbí

 • Tohle je co
 • Poprvé
 • Zajímavosti
 • Udělá tě
 • Je nový

Na Twitteru bývají mimořádně výkonné. Takže je tu rozdíl?

Mechanika se může lišit, ale použitý základní princip je stejný. Přestože se věta „udělá z vás“ zdá jako jediná společnost, vše výše uvedené může vyvolat emoční reakci.

To je důvod, proč je nutné změnit vaše titulky, když sdílíte nebo najdete něco, co funguje na více platformách.

Buďte pozitivní spíše než negativní

Negativní titulky mají tendenci nedělat dobře. Toto je emoce, kterou musíte vyvarovat evokování bez ohledu na platformu.

Jak říká Neil Patel „Vědecké experimenty ukazují, že většina lidí předpovídá budoucí pozitivní události, na rozdíl od budoucích negativních událostí.“

Pokud o tom chcete další důkazy, můžete prozkoumat stránky na serveru Buzzfeed a na jiných obsahových serverech a sdílení, které jejich stránky obdrží. Je velmi vzácné na ně najít negativní emoční pocity.

Analýza titulků, které zaměstnávají vaši konkurenti, vás může naučit mnoho lekcí. Pokud se vám jejich titulky zdají být emocionálně ploché, je to příležitost pro vaše podnikání.

Pokud vykonávají dobrou práci, pak je to strategie, kterou můžete zkopírovat.

Ne všechno v podnikání je černé a bílé. Mohou existovat neutrální fráze, které nemají žádný pozitivní dopad na zapojení. Některé termíny jako:

 • Do budoucnosti
 • Jednoduchý způsob
 • Co je nového v
 • Povaha
 • Jak se pohybovat

Ukázalo se, že klesá, pokud jde o zapojení uživatelů do sociálních médií.

“Proč je třeba vytvořit komunitu před spuštěním” – Toto je nadpis, který jsme použili v příspěvku na internetu Setapp blog. Jak vidíte, snažili jsme se získat emoční odpověď od našich čtenářů a potřebovali jsme, aby byla genderově neutrální.

Silná slova jako „how to“ a „bottom line“ jsou obzvláště dobrá při vyvolání emocionální reakce čtenářů. Najdete je tady.

Facebook nedávno oznámil jejich úmysl snižovat počet příspěvků využívajících taktiku, jako je kliknutí na návnadu, což je další důvod pro obchodníky, aby se ujistili, že emocionální reakce, kterou vyvolávají, je v souladu s jejich obsahem bez přílišného nadsázení..

Využijte online nástroje

Zpočátku můžete využít EMV nástroje abyste změřili emocionální hodnotu vašeho nadpisu. Je důležité nespoléhat se na EMV skóre.

I když to může pomoci, účel vašeho článku, výklenek, ve kterém jste ve všech, hraje významnou roli při určování, jaký typ emocí vám dává lepší reakci.

Zde je příklad titulek, který má vysoké skóre v oblasti cestovního ruchu: „Letecké společnosti ztrácejí méně zavazadel. Tady je proč “.

Tento titulek je přesvědčivý, protože přitahuje intelektuální sféru člověka, která zase vzbuzuje zvědavost čtenáře.

Před zobrazením nadpisu, pokud vám bylo řečeno, že se chystáte podívat na článek o leteckých společnostech a zavazadlech. Určitě se nebudete mýlit, pokud předpokládáte, že článek obsahuje statistiky.

Výše uvedený příklad je dobrý, protože obsah i nadpis rezonují s intelektuální sférou emocí člověka.

Tato soudržnost také zajistí, že budou mít pozitivní zkušenost s příspěvkem, spíše než pocit, že jsou oběťmi návnad klikání.

Neignorujte ostatní prvky

Aspekty vyvážení slov, délka znaků také hrají významnou roli při určování úspěchu nadpisu. Ty se mohou lišit v různých platformách, jako je vyhledávání Google, Facebook, Twitter a podobně.

Tedy mít oddělené nadpisy pro případ, kdy syndikujete, spíše než použít základní nastavení, které sdílí jediný nadpis na všech vašich platformách sociálních médií, může jít dlouhou cestou a zajistit vám nejlepší výsledky..

SEO, zejména SEO na stránce má mezi mnoha uživateli rostoucí význam. Testování titulkových značek a H1 pomáhá testovat A / B při sdělování uživatelů a Googlu přesně, jaké je téma vašeho obsahu.

Tady je Doplněk Headline Optimizer které vám umožní rozdělit test vašich titulků (a různých dalších prvků), což vám může poskytnout konkrétní data o tom, který nadpis přitahuje více kliknutí.

Můžete se rozhodnout trvale používat titulek s lepším výkonem a pracovat na dalších testech. Je důležité si uvědomit, že různé varianty nadpisů musí být vystaveny přiměřenému množství dojmů, než skočíte na jakékoli závěry o jeho účinnosti.

Je docela běžné, že spisovatelům bylo řečeno, aby se svými čtenáři mluvili, když píšou. To může být dobrý postup při psaní titulků.

Ano, tyto body mohou být rozsáhlé, ale standardním prvkem je vaše ochota testovat. Vyzkoušejte různé titulky, znovu vložte některé ze svých starých článků na Twitteru nebo Facebooku a spusťte nové kampaně s různými titulky, abyste zjistili, která získává větší zapojení.

Určitě neexistuje žádný magický vzorec, díky kterému by se pošta stala virovou. Existuje mnoho frází, které můžeme použít, a emoce, které můžeme vyvolat, což zvyšuje naše šance na dosažení smysluplnějšího zapojení.

Zkuste začlenit testování A / B do svých postupů, abyste našli ty nejlepší fráze a emoce, které fungují ve vašem výklenku.

TAGY:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector