SEO copywriting: Vytváření obsahu, který Google miluje

SEO copywriting v moderní době je především o produkci působivého obsahu – tak dobrého, že se může propagovat sám. S vývojem vyhledávačů se vyplatí zůstat na vrcholu věcí, pokud jde o psaní kopií přátelských pro SEO.


Umění psaní pro vyhledávače je vždy ve stavu toku. Jednoho dne se něco, co fungovalo mnoho let, náhle už nedá.

Toto je odkaz na dobu, kdy Google přesunul své vyhledávací operace do SSL, což znamenalo, že Google Analytics již nemohla sledovat příchozí klíčová slova.

Bez klíčových slov již nebudete vědět, které fráze posílají návštěvníky na vaše příspěvky. V důsledku toho je mnohem těžší psát kopii, která obsahuje specifické fráze klíčových slov. Naštěstí mnoho značek převzalo to samé, aby poskytlo nástroje pro výzkum klíčových slov a návrhy.

SEO copywriting ale není jen o klíčových slovech. To je to, co je uvnitř příspěvků a článků, co dělá rozdíl. S představení RankBrain a stabilní růst pro Hlasové vyhledávání – vidíme pomalou, ale neochvějnou změnu ve způsobu, jakým vyhledávače interpretují psaný obsah.

A jediný způsob, jak držet krok, je přizpůsobit se.

Uživatel je nyní algoritmus

Google se vždy snažil zajistit, aby byl uvedený obsah specifický pro uživatele. V dřívějších dobách SEO, a dokonce i nedávno, před 3 až 4 roky, by člověk mohl učinit pokrok hraním mnoha algoritmů vyhledávače..

Technika společnosti Google pro porozumění chování uživatelů se nyní výrazně zlepšila. A na vašich stránkách dochází k velkému posunu – ten, který zvažuje chování uživatelů – jako hlavní hodnotící signál.

Algoritmus RankBrain chce vědět, zda uživatelé přistávají na stránkách, které poskytují potřebné odpovědi:

 • Je obsah těchto stránek psán formálním nebo bezstarostným tónem?
 • Odpovídá tato stránka na konkrétní otázku stručným formátem?
 • Jak dlouho uživatel utrácí na stránce před odjezdem?
 • Návštěvníci interagují s prvky mimo oblast obsahu?

Celkově se program RankBrain společnosti Google bude i nadále vyhledávat důvod, proč hodnotit své stránky výše.

jak Rankbrain fungujeJak RankBrain funguje? Fotografie: Mangools

Vracející se návštěvníci, důsledné zapojení, sociální signály, odpovědi na dlouhou dobu a výkon stránek – to vše přispívá ke zlepšenému hodnocení.

Otázkou je, jak to všechno ovlivní vás jako copywritera? Existuje něco konkrétně, co musíte udělat jinak, abyste dosáhli lepších výsledků SEO?

A odpověď zní, Ano. Můžeš optimalizujte svou kopii splňovat standardy RankBrain a dalších algoritmů vyhledávače.

# 1: How-to: Vybrané úryvky & Odpovědi

Vybrané úryvky a odpovědi byly již nějakou dobu. Myšlenka je jednoduchá. Google prohledá váš obsah podle jeho struktury a automaticky vytvoří doporučený úryvek, který může nastínit všechny nadpisy a podnadpisy. Obrázek nahoře je příkladem Vybrané úryvky v práci.

A místo toho, abyste si mysleli, že budete mít štěstí, abyste se dostali, budete mnohem lepší tím, že vynaložíte potřebné úsilí, aby vaše příspěvky byly přátelské k úryvkům a odpovědím..

Jaké jsou doporučené odpovědi?

jak mozkové buňky odumírají - google odpovídá

Doporučené odpovědi Google se stále více objevují na stránkách s výsledky vyhledávání. Natolik, že při vyhledávání pomocí mobilního zařízení rychle zapomenete, že máte zkušenosti s Googlem. Funguje to tak, že jakmile zobrazíte jednu odpověď, přidá se několik dalších odpovědí. A seznam stále roste.

Otázkou však je, jak se dostanete na úryvky odpovědí Google?

A řešení je poměrně snadné; musíte psát způsobem, který zní jako odpověď na rozdíl od používání prodejního žargonu.

Jednou z metod společnosti Google pro kontrolu struktury je také analýza stránek pro nadpisy, podnadpisy a další zvýrazněno úryvky a odstavce. To naznačuje, pro vyhledávače, že obsah má zásadní význam v daném kontextu.

Můžete použít nástroj jako SEMrush a sledujte, zda je váš obsah uveden v odpovědích.

# 2: Propracovat pomocí klíčových slov s dlouhým ocasem

V ideálním případě je každá jednotlivá stránka vašeho webu založena na myšlence konkrétního klíčového slova. Jak již bylo řečeno, většina podniků se zaměřuje na klíčová slova se suchou hlavou, na spoustu populárních frází, které mají vysoký objem vyhledávání, ale v příkladech v reálném světě mají malou míru prokliku.

Kromě toho je hodnocení klíčových slov s velkým objemem obtížné a častěji než ne je provoz na oplátku tenký bez velkého prodejního potenciálu.

Vstupte do světa SEO s dlouhým ocasem.

seo s dlouhým ocasemCo je to Long-Tail SEO? Fotografie: Huify

Cílem SEO s dlouhým ocasem je poskytnout odpovědi na otázky, které jdou nad rámec vašeho základního výběru klíčových slov.

Například, pokud se vaše firma týká „jógových rekvizit“, pak jak můžete rozšířit tuto klíčovou frázi a zahrnout další podrobnosti a informace?

Mohou „rekvizity“ pomoci s něčím jiným než zlepšením flexibility držení těla? Už jste měli lidi, aby nahlásili konkrétní případ použití, kdy rekvizita pomohla zlepšit jejich pohodu?

To vše jsou skutečné příklady, jak vylepšit svou kopii pomocí stručných klíčových slov s dlouhým ocasem. A pokud se snažíte přijít s dalšími klíčovými slovy s dlouhým ocasem, pak je automatické doplňování Google vždy skvělým místem pro začátek.

Vyhledávání klíčových slov Google s dlouhým ocasemPomocí funkce automatického doplňování Google můžete generovat nápady pro potenciální klíčová slova s ​​dlouhým ocasem.

Jakmile začnete vidět potenciální příležitosti pro klíčová slova s ​​dlouhým ocasem, začněte je přidávat do svých příspěvků. Vyplňte další obsah – nebo vytvořte zcela nový příspěvek – na základě vašich zjištění. Struktura dalších částí obsahu způsobem, který poskytuje důkladné odpovědi a srozumitelnost.

A když už mluvíme o hloubce, přináší nám to další kapitolu o tom, jak se stát lepším copywriterem SEO. Nebo alespoň někdo, kdo nepíše jen kvůli potěšení z algoritmu.

# 3: Být informativní nestačí

Viděli jste to. Je to všude. Základní kopie & vložit seznamy, které se cítí energické, jsou absolutním očima, na které je třeba se podívat, a téměř nikdy nesplňují příslib hodnoty.

Ve většině případů není nic špatného s poučením. Alespoň udržujete své obsahové úsilí naživu. A pokud to sami píšete, pak by neměly existovat žádné problémy.

Ale copywriting pro účely SEO není sotva informativní.

V jistém smyslu jsou dobří copywritery skutečnými válečníky světa SEO. Píše rozšířené příspěvky a články, vždy se snaží zahrnout nejnovější a nejlepší dostupné výzkumy. Vždy se snažíme poskytnout jen tolik obsahu, aby čtenáři nemuseli kliknout na jiný web.

délka příspěvku.001Jaká je optimální délka obsahu? Jak dlouho by měly být vaše příspěvky na blogu? Jaký je ideální počet slov pro SEO? To jsou otázky, které si mnozí budoucí blogéři a obchodníci kladou.

Během posledních čtyř let se průměrná délka blogového příspěvku zvýšila z 800, 1 000 na 1 200+ slov.

Je zřejmé, že obsah s dlouhými formami řídí provoz a generuje více potenciálních zákazníků. 10x obsah však není jen o vytváření dlouhých článků. Nepřecházejte s publikováním DLOUHÝCH článků na každé téma, které píšete. Vaším cílem je poskytnout vašemu publiku neuvěřitelný zážitek a naplnit jeho záměr. – Chintan Zalani

A to většinou souvisí s tím, že čtenáři chtějí najít všechny své odpovědi v jednom příspěvku. Jak ukazuje výše uvedený graf, delší příspěvky získají mnohem více organických relací než příspěvky s <600 slov.

Klíč s sebou: Pište delší kousky s lepším úmyslem. Kopejte hluboko do svého předmětu a podle toho naformátujte obsah.

# 4: Čtečky zapojte déle

Google trvá na tom, aby se čas strávený na stránce použil jako hodnotící faktor. A upřímně, dává to smysl.

Nechtěli byste, aby byl váš obsah hodnocen vysoko, protože je strukturován tak dobře, že poskytuje velkou hodnotu?

Přestože SEO jako praxe bude existovat i po celá desetiletí, Samotný SEO nemůže přimět uživatele, aby zůstali na vašich stránkách.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak zajistit, aby uživatelé zůstali déle.

 • Infografika. Infographic je spojením vizuálního výzkumu, které je smícháno s poutavou prezentací. Při pohledu na infographic lze snadno přidat 10–30 sekund celkového času stráveného na stránce na uživatele.
 • Citáty. Nebojte se citovat práci někoho jiného. Kombinujte osobní zkušenost se zkušenostmi ostatních, kteří pracují ve stejném oboru.
 • Seznamy. Přidání seznamu do obsahu umožňuje jeho skenování. Seznam také dělá mnohem lepší práci při vizuální prezentaci, než kdybyste psali jednotlivé věty.
 • Popisky. Popis se obvykle přidává, když chcete zdůraznit důležitou informaci. V dnešní době poskytují nejmodernější platformy pro publikování obsahu prostředky k vytvoření responzivních polí s popisky.

Pokud používáte WordPress, podívejte se Prospívá vede vytvořit vysoce převádějící a působivé obsahové pole.

 • Zvuk. Existuje mnoho služeb, které mohou převést článek do zvukového formátu. Pokud je vaše průměrná délka příspěvku 5 minut, pak si představte, co může udělat pro míru zapojení uživatelů, pokud vaši čtenáři začnou vaše příspěvky častěji poslouchat..

Upřímný a vysoce kvalitní obsah především podporuje delší zapojení.

Závěr: udělej svou část

Copywriting míří správným směrem pro rok 2019. Google je chytřejší, pokud jde o odměňování skvělého obsahu, a čtenáři jsou stále štědřejší ve sdílení obsahu, který pomáhá s jejich problémy.

Jako copywriter je vaším cílem udržovat konzistentnost a pokračovat v analýze výsledků všech příspěvků, které píšete. Jak již bylo řečeno, dejte nám vědět vaše myšlenky na copywriting SEO. Rádi bychom slyšeli, jaké metody používáte v aktuálním roce k maximalizaci expozice i zapojení vašeho obsahu.

TAGY:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector