Jak zahájit opětovné spuštění vašeho webu bez ovlivnění SEO?

V dnešní době byl přechod na citlivý webový zážitek orientovaný na UX normou, protože webové stránky se neustále mění tak, aby vyhovovaly požadavkům spotřebitelů..


Opětovné spuštění vašeho webu nezahrnuje pouze návrhářský tým, ale měli byste si být vědomi svého architektura webu.

Při opakovaném spuštění si pamatujte, že váš web musí pokrýt mnoho aspektů – jinak riskujete ztrátu veškerého úsilí, které jste na web již investovali, před přepracováním.

Jako největší vyhledávací stroj na světě Google neustále aktualizuje své algoritmy, aby zúžil výsledky vyhledávání, aby svým uživatelům poskytoval jen to nejlepší.

Pryč jsou staré časy, kdy manipulace může skutečně získat hodnocení vašich webových stránek; v dnešní době společnost Google stanovila přísný seznam hodnotících faktorů, které musíte dodržovat, abyste svůj web zařadili mezi miliony dalších webů, které soupeří o místo na hlavní stránce.

V tomto článku vás seznámíme s tím, jak mít úspěšné opětovné spuštění vašeho webu bez toho, že by si zhoršoval své současné hodnocení.

Nejméně se chceme stát, že se váš web nezobrazuje pro organická vyhledávání, ani ztrácí veškerou autoritu, kterou jste získali v minulosti..

Zde jsou kroky, které musíte podniknout, abyste zajistili opětovné spuštění vašeho webu bez hrbolků, aniž byste tím poškodili jeho SEO:

Proveďte audit webu a naplánujte přesměrování 301

Je vhodné provést audit na místě před přesměrováním jedné stránky na druhou. Nemělo by být spěcháno a mělo by být důkladně naplánováno.

 • Pochopte své priority a proveďte audit webu, který je pro danou stránku nejvhodnější technikou. Někdy stačí použít kanonik namísto použití 301s.
 • Auditování vašeho webu je příležitostí ke kontrole každého koutu vašeho webu a ujistěte se, že vám neunikne žádná stránka, která přitahuje provoz nebo odkaz na váš web. Nechceme vytvářet opakování, které by narušilo architekturu webu.
 • Díky auditu můžete napravit předchozí chyby, přidat obsah na stránky s tenkým obsahem, abyste se vyhnuli dalším sankcím, a dokonce snížit pracovní vytížení procházením webem znovu a znovu.
 • Ujistěte se, že získáte spolehlivý nástroj plazení web, aby bylo možné pokrýt všechny stránky, a dokonce uspořádat architekturu webu do logičtější hierarchie.
 • Pozor na stránky s mnoha zpětnými odkazy – budete chtít zachovat spravedlnost zpětného odkazu správným určením přesměrování na příslušnou stránku.
 • U primárních vstupních stránek byste se měli ujistit, že tyto stránky mají nové vlastní stránky a jsou náležitě přesměrovány..
 • Při správě přesměrování doporučujeme připravit tabulku s uvedením adresy URL, která přesměruje na jinou.

Vyhněte se pokutám s roboty Meta

Nový web může být náchylný k duplicitnímu obsahu. Pokud provádíte zásadní přepracování, nechcete, aby byl váš obsah označen jako duplikát s vaším obsahem.

Jaké jsou věci, které můžete udělat, abyste se vyhnuli penalizaci? Berte na vědomí tyto kroky:

 • Chcete-li se vyhnout tomu, že budete označeni jako duplikát, použijte na webových stránkách vývoje značku noindex. Značka metadat noindex řekne robotům vyhledávače, že tyto stránky nejsou k procházení a neměly by být vyhledávacími nástroji indexovány. Tím zajistíte, že váš obsah nebude označen jako duplikát.
 • Na druhé straně, pro uživatele WordPress, můžete přejít do administračního panelu a jednoduše deklarovat celý dev web jako „noindex“.

Udělejte to v částech – práce na každé podstránce

Provádění opakovaného spuštění, především pokud pracujete na rozsáhlém webu s větším obsahem nebo na webu s elektronickým obchodem, bude velkým úkolem zvládnout.

Tendence spočívá v tom, že vám některé části webu mohou uniknout, proto doporučujeme sestavit tabulku, která web rozdělí podle subdomény nebo kategorií stránek..

Tímto způsobem nedojde ke konfliktu, pokud jde o přesměrování URL ze starých na nové. Jakmile nastavíte přesměrování, nechte Google nejprve procházet váš web, než budete pokračovat s další dávkou.

Nyní, když jste nastavili přesměrování, proveďte další procházení webu a zkontrolujte, zda jsou výsledky shodné s prováděcím plánem.

Nezapomeňte aktualizovat svůj soubor Sitemap

Nyní, když jste správně provedli přesměrování, nezapomeňte aktualizovat svůj soubor Sitemap. Doporučujeme vám vytvořit soubor Sitemap pro různé typy obsahu na vašem webu. Díky tomu bude vaše webová stránka dostatečně strukturována.

Po přidání nových adres URL a odstranění starých adres URL v souboru Sitemap se ujistěte, že jste soubor Sitemap správně nastavili pomocí souboru robots.txt, Search Console Google nebo jiných nástrojů pro webmastery, které používáte ke správě svého webu..

Nezapomeňte odstranit starý soubor Sitemap, který máte, ať už v Search Console nebo v backendu.

Samotné odebrání souboru Sitemap z Search Console nezpůsobí, že bude pro Google „nedostupný“ – měli byste upravit soubor robots.txt a zahrnout také aktualizovanou verzi souboru Sitemap..

Využijte předplatné e-mailem

Na druhou stranu, před odebráním svého webu pro značku Under-Construction byste měli využít příležitosti ke sbírání e-mailů, abyste oslovili své potenciální klienty, přestože jste svůj web vypnuli.

Jakmile spustíte svůj web, je čas výbuch e-mail svým stávajícím předplatitelům a novým předplatitelům, abyste je informovali o opětovném spuštění vašeho webu.

Elektronický obchod mohou těžit z dosahu e-mailu, protože to může z jejich strany obnovit zájem kupujícího. Pokud máte nějaké výhody, jako je uvítací slevový kupón se slevou, je na čase vytěžit maximum.

Na druhé straně je lepší vytvořit novou nabídku, z níž mohou lidé těžit. Chcete-li přilákat svůj cílový trh, zvažte poslání exkluzivního přístupu nebo oprávnění k některému ze svých prémiových obsahů.

Kusy obsahu, jako jsou noviny, brožury, podváděné listy a videa, mohou nalákat staré i nové zákazníky na váš web..

Připojte své účty sociálních médií

Jakmile znovu spustíte svůj web, použijte každý kanál sociálních médií, který musíte oznámit znovu. V případě potřeby využijte příležitosti k aktualizaci adresy svého webu.

Vraťte se ke svým příspěvkům a zkontrolujte, které příspěvky se nejvíce týkají. Ujistěte se, že tyto příspěvky budou upraveny a vloženy do nového odkazu, aby nedošlo ke 404s. Toto je vaše šance využít váš nový web prostřednictvím sociálních médií.

Pomůže to nejen zlepšit provoz na vašich stránkách, ale také vytvoří vaši značku online.

Opětovné spuštění webu pomáhá zlepšit uživatelský dojem. Lze tedy očekávat povědomí o značce a její udržení.

Opětovné spuštění vašeho webu by však nemělo být považováno za obnovení vašeho úsilí, ale mělo by se s ním zacházet jako s pokračováním a velkým odrazovým můstkem k většímu zájmu ze strany vybraného publika..

Zajistěte, aby veškerá vaše marketingová úsilí – ať už SEO nebo sociální – nebyla ztracena kvůli neúspěšnému a neřízenému spuštění..

TAGY:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector