Jak provést důkladný audit SEO na vašem webu

Aby bylo zajištěno, že všechny SEO metody v praxi fungují, musíte provést důkladný audit SEO svého webu.


Budete mít možnost zjistit, které metody a strategie přinášejí návštěvnost a umožňují vám oslovit cílové publikum a které nikoli, abyste je mohli vylepšit nebo se zaměřit na nové.

Podle John Masterson, který pracuje jako specialista na SEO SuperiorPapers,  Zde je to, co musíte zkontrolovat, abyste provedli důkladný audit SEO vašeho webu:

Struktura webu

 1. Vytvořte soubor XML Sitemap

Existence souboru Sitemap XML umožňuje vyhledávačům určit, které adresy URL jsou na vašem webu, aby je mohly rychleji procházet. Potřebujete také soubory Sitemap, abyste se ujistili, že váš web je považován za původní zdroj obsahu v případě, že jej někdo zkopíruje nebo odkazuje na něj, aby jej společnost Google nezpochybnila..

Můžete použít nástroje jako generátor souborů Sitemap nebo Free XML Sitemap Validator pro automatické vygenerování vašeho souboru Sitemap.

 1. Upravit soubor robots.txt

Soubor robots.txt je potřebný k tomu, aby sdělil pavoukům vyhledávače, které stránky by měly při procházení vašeho webu vzít v úvahu.

Úpravou obsahu souboru můžete zabránit prolézacím modulům v duplicitním indexování obsahu nebo zajistit, aby neprolézaly jednotlivé stránky vašeho webu, které chcete zachovat soukromé a mimo SERP. Znovu si můžete vytvořit svůj soubor robots.txt ručně nebo automaticky; je to na tobě.

 1. Zkontrolujte přesměrování

Pomocí příkazu přesměrování 301 informujete vyhledávací nástroje o tom, že stránka již není k dispozici, a přesměrujete je na novou adresu. V důsledku toho odstraní starou adresu URL ze svého indexu a zapamatují si novou.

To vám také umožní sledovat provoz, který vaše stránka 404 přijímá. Můžete implementovat přesměrování 301 pomocí Kontrola přesměrování.

Struktura stránky

 1. Název a popis meta

Váš název není stejný jako nadpis vašeho článku. Název by měl mít délku mezi 55 a 65 znaky (včetně mezer), protože to je, kolik se bude zobrazovat uvnitř SERP.

Váš popis metadat by neměl být delší než 160 znaků (protože k zobrazení se používá kontejner o velikosti 600 pixelů), protože všechny další znaky budou oříznuty. Je důležité zahrnout cílové klíčové slovo do obou. Můžete zobrazit náhled, jak budou vypadat uvnitř výsledků SEO Mofo.

 1. Alt Tag

V dnešní době je nutné mít na svém webu relevantní a vysoce kvalitní obrázky. Nezapomeňte však do svých obrázků zahrnout alternativní značky a názvy, které jsou relevantní a popisné. Zkontrolujte, zda máte značky titulů obrázku Obrázek Alt Test.

 1. URL

Dalším faktorem, který přispívá k celkovému SEO, jsou adresy URL, které jsou relevantní a pokud možno obsahují vaše klíčové slovo, protože to Googlu pomáhá určit spojení mezi vaším obsahem a adresou URL. Můžete si vytvořit URL automaticky nebo ručně.

Použitelnost

 1. Přívětivost k mobilu

Vzhledem k tomu, že chytré telefony a tablety se staly dominantními zařízeními, díky nimž uživatelé konzumují obsah, musíte se ujistit, že váš web je mobilní. Kromě toho, Google mobilní prolézací modul bere to v úvahu při hodnocení vašich webových stránek. Můžete vyzkoušet mobilní přívětivost zde.

 1. Rychlost načítání

Dalším důležitým faktorem hodnocení, alespoň pokud jde o Google, je rychlost načítání. Weby, které načítání sportu trvají déle, mají vyšší míru okamžitého opuštění a kratší dobu na stránce, což znamená, že uživatelé nemají příliš trpělivosti pro pomalé weby. Pomocí zde uvedených nástrojů můžete otestovat, jak si váš web v tomto ohledu vede.

Zdravotní kontroly

 1. Nefunkční odkazy

Nefunkční odkazy, externí i interní, mohou ovlivnit vaše SEO i celkový uživatelský dojem. Google roboty pravidelně kontrolují odkazy, což znamená, že musíte mít čas a pravidelně kontrolovat odchozí odkazy. K nalezení vadného nástroje můžete použít nástroje pro kontrolu nefunkčních odkazů.

 1. Duplicitní obsah

Díky duplicitnímu obsahu znamená, že vás společnost Google může penalizovat, i když jste to udělali neúmyslně nebo jste správně uvedli své zdroje. Použití Malý SEO Tools Plagiátorství Kontrola abyste zajistili, že váš obsah je originální a jedinečný.

SEO Audit Toolkit (bonusový obsah)

K dokončení auditu SEO můžete také použít následující nástroje:

 • Křičící žába – Tento nástroj je prohledávač webových stránek, který vám umožní získat hlubší vhled do místního SEO kontrolou obrázků, odkazů, CSS, aplikací atd. Také přichází ve tvaru desktopové aplikace, což proces zrychluje.
 • SEMrush Nástroj pro audit stránek – Pomocí tohoto konkrétního nástroje můžete analyzovat svůj web efektivně a důkladně. Dokáže zachytit všechny chyby a poskytnout doporučení. Jeho party party je schopnost porovnávat audity, což vám dává nahlédnout do toho, jak moc jste se zlepšili.

Návštěvníci Geek Flare dostanou speciální 14denní zkušební verze na SEMrush.

 • Google Search Console – Vyhledávací konzole Google je nezbytným nástrojem pro údržbu vašich webových stránek a také umožňuje lepší spolupráci s Googlem. Je schopen spatřit celou řadu chyb.
 • WooRank – S WooRank můžete procházet svůj web a identifikovat problémy s indexací, zjistit, zda chybí nějaká metadata, najít duplicitní obsah, zkontrolovat odkazy a mnoho dalšího.
 • Zadro Web SEO Auditor – Tento nástroj pro audit SEO vám poskytuje autoritu stránky i doménu pro váš web, rychlost stránky Google, vaše hlavní klíčová slova, přítomnost odkazů na sociální média atd..

Nástroje pro usnadnění přístupu a kontroly výkonu

 • txt Analyzátor – Umožňuje vám získat více ze souboru robots.txt pečlivou analýzou a návrhy, jak jej vylepšit.
 • YSlow – S YSlow budete moci sledovat výkon každého jednotlivého komponentu, ze kterého se skládá váš web, a dozvědět se, co můžete udělat, aby to fungovalo rychleji.
 • Meta Tag Analyzer – Analyzujte nejen vaše metaznačky, ale také vaše nadpisy, adresy URL a klíčová slova uvnitř vašeho obsahu.

Zpětná dáma

 • Ahrefové – Ahrefs vám nejen umožňuje zlepšit provoz, ale také sledovat, co vaši konkurenti dělají, a zjistit, co dělají lépe než vy.
 • Majestátní – Majestic vám umožňuje zobrazit všechny zpětné odkazy na stránce, kterou procházíte, protože se spoléhá na největší databázi indexů odkazů na světě.

Kontrola přerušeného spojení

 • Kontrola přerušeného odkazu – Pomocí tohoto nástroje můžete sledovat stav odkazů uvnitř vašich článků, stránek, komentářů a polí. Také detekujte chybějící obrázky, přesměrování a hledejte odkazy podle adresy URL. Můžete se také rozhodnout, že budete dostávat oznámení e-mailem nebo prostřednictvím ovládacího panelu aplikace.
 • Xenu Link Sleuth – Nenechte se zmást jeho jednoduchým rozhraním. Xenu Link Sleuth je velmi dobrá při objevování nefunkčních odkazů na webových stránkách.
 • Kontrola odkazů W3C – Jednoduše vložte URL do pole a nástroj vám poskytne shrnutí, možnosti uložení do cookie atd.

Kontrola duplicitního obsahu a plagiátů

Kontrola rychlosti stránky

 • Statistiky PageSpeed – Pomocí přímých a efektivních nástrojů zvyšte rychlost stránky na všech zařízeních.

Závěr

Díky těmto nástrojům a tipům, které máte k dispozici, budete moci provést neuvěřitelně důkladný audit SEO svého webu a zlepšit jeho výkonnost a hodnocení, místo toho, abyste jen hádali, co funguje a co ne. Začněte je používat ještě dnes.

TAGY:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector