Jak hlasová technologie ovlivní marketing v budoucnosti?

“Jedinou konstantou v životě je změna.” – Heraclitus


Hlasová technologie se stala nejrušivější silou, která zasáhla svět od té doby, co se internet stal vizuálním médiem. Od dnešního dne, více než 20% všech vyhledávání jsou vedeni hlasem. Do roku 2020 bude více než 50% spotřebitelů používat hlasem aktivovanou technologii denně, říká BrightEdge.

Když si někdo pomyslí, je těžké nemyslet na Microsoft Cortanu, Amazon Alexu, Google Assistant, Apple Siri a Samsung Bixby. Tito „inteligentní pomocníci“ vedou cestu tím, že vytvářejí nákupní seznamy a seznamy skladeb, rezervují schůzky, udržují osobní deníky a přepínají osvětlení ložnic pro své uživatele..

Mark Zuckerberg je příliš nadšený, pokud jde o hlasovou technologii. A zatím není jmenován Facebook Assistant je v práci. A on osobně testuje „Jarvis AI“ ve svém domě. Zábavný fakt: Morgan Freeman poskytuje hlas Jarvisa pro Zuckerberga. Zní to skvěle, že??

Představte si, že za pár let bude stejně cool jako Tony Stark? Tento sen se dnes zdaleka nezměnil ve skutečnost. Takto víme, že jsme dorazili do světa po mobilech!

Jak se ale daří ve světě marketingu? Podívejme se na to:

 • Některé značky začaly v hlasovém prostoru brzy začít budovat vztahy se zákazníky prostřednictvím interaktivních zážitků. [Business2Community]
 • 24% uživatelů internetu dává přednost osobnímu asistentovi než návštěvě webové stránky pro interakci se společností. [Capgemini]
 • V roce 2017 integrovalo hlasové vyhledávání do své strategie marketingu obsahu 3,1% obchodníků. [BrightEdge]
 • 43% společností již investovalo do technologie umožňující hlasový marketing. [Digiday]

Budoucnost vypadá opravdu jasně!

Pokud plánujete zavést hlasovou technologii pro svůj marketing, zde jsou čtyři informace, které vás mohou zajímat:

Použití digitálních asistentů k nákupu se děje ve skutečnosti

Házení světla na digitální nákupní techniky, Přehled Adobe Analytics uvedl, že ačkoli se mnoho majitelů inteligentních reproduktorů zavázalo k zadávání objednávek na jejich zařízení, silně je používají k informovanému rozhodnutí o nákupu (47%), k porovnání cen produktů (32%) nebo k přidání položek do nákupního košíku (43%).

Dnes, hlasové nakupování je v hodnotě 2 miliard USD, a do roku 2022 se dotkne 40 miliard USD. Globální značky, jako jsou Domino, Johnnie Walker a Nestlé, již začaly integrovat hlasovou technologii do svých marketingových strategií s cílem vybudovat lepší spojení se svými zákazníky.

hlasová technologie-pro-marketing-how-it-will-drive-the-show-in-the-future-2

Vezměme si například Johnnie Walkera. Bylo pro mě zajímavé přizpůsobit si nákupní zážitek pro své zákazníky pomocí Alexa. Virtuální pomocník Amazonu nejprve klade spotřebitelům dotazy ohledně jejich preferencí a poté doporučuje produkt Johnnie Walker, který je pro ně nejvhodnější.

Hlasový obchodní zážitek se blíží.

Společnosti používají digitální asistenty pro interní použití

Samozřejmě, že ano. Podnikavé značky B2B, jako je Salesforce, již propůjčují svůj hlas celé konverzaci digitálního asistenta. Společnost cloudového softwaru spustila Einstein Voice, což je rozšíření jeho platformy Einstein AI.

Digitální asistent umožňuje manažerům prodeje při provozování cloudových služeb a diktování poznámek, aniž by se dotýkal obrazovky nebo psal cokoli. Einstein Voice může být také integrován s podobnými technologiemi, které pomáhají týmu efektivně doručovat aktualizace potrubí, schůzky v kalendáři a další klíčové priority týmu.

hlasová technologie pro marketing-how-it-will-drive-the-show-in-the-future-4

Další vzrušující produkt zvaný Einstein Voice Bots od Salesforce umožňuje zákazníkům nejen budovat svého hlasem aktivovaného asistenta, ale také jej značkovat a zapojovat koncového uživatele do jakéhokoli inteligentního reproduktoru.

Integrace hlasové technologie do marketingu není jednoduchá

Vaše obsahová marketingová a redakční strategie by měla odrážet, jak obchodní plány na využití technologie a jak jste do ní investováni z hlediska obsahu. Než začnete klesat, položte si následující otázky:

 • Jsou vaši cíloví zákazníci složeni z nadšenců inteligentních domácností, začínajících osvojitelů, kteří jsou řízeni FOMO, nebo uživatelů jiných demografických údajů, u nichž je větší pravděpodobnost, že se zapojí hlasem než jiné platformy?
 • Dokážete, aby váš obsahový zážitek byl pro vaše cílové zákazníky cenný hlasem?
 • Jak je pravděpodobné, že uspějete ve svém marketingovém úsilí hlasem?

hlasová technologie-pro-marketing-how-it-will-drive-the-show-in-the-future-3

Pokud si nejste jisti některou z vašich odpovědí, pak je nejlepší počkat, až na tuto technologii přijdete, a neplýtvat prostředky, pokud nejste dostatečně připraveni. Studujte, jak jiné firmy a dokonce i vaši konkurenti používají hlas k vytvoření lepšího prostředí pro zákazníky.

Hlasová revoluce začne „hledáním“.

Více než jedna miliardová hlasová vyhledávání se provádí za měsíc a 40% dospělých a 55% dospívajících používat hlasové vyhledávání denně. Pro zapojení spotřebitelů je nezbytné, aby obchodníci s obsahem kladli důraz na produkty s krátkým obsahem, které uživatelům nabízejí rychlé a ostré odpovědi..

Pokud jde o SEO, obchodníci by měli uznat pokyny SEO vztahující se k chování při vyhledávání mluvených slov a informačním potřebám. Nechte svůj obsah, aby se na Googlu zobrazoval jako doporučený úryvek. Takto to přinese Siri, Cortana a další.

Při zaměření na optimalizaci hlasového vyhledávání je důležité si uvědomit, že virtuální asistent může na jeden požadavek doručit pouze jeden výsledek vyhledávání. Poukazuje na to také zakladatel Mozu Rand Fishkin poptávka po tradičních výsledcích SERP, a zadané výsledky se budou i nadále zvyšovat kvůli nárůstu výsledků vyhledávání.

hlasová technologie-pro-marketing-how-it-will-drive-the-show-in-the-future-1

Jak vnímáme SEO, se změní v souladu s tím, jak se hlasová technologie používá pro marketingové účely.

Zabalení

Nezapomeňte: hlas se brzy stane dalším rozhraním pro marketingové účely a bude existovat společně s jinými médii, jako jsou digitální, tisk, televize a rádio. Přináší to zcela nový způsob interakce se zákazníky a zvyšuje jejich životnost.

Co si myslíte o hlasové technologii?

Jsme připraveni, aby se to stalo tak masivní součástí našeho života, osobně i profesionálně?

TAGY:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector