Co můžete očekávat od hlasového vyhledávání v roce 2019?

Hlasové vyhledávání obklopuje spousta bzučení, objevující se trend, který má obchodníky lezení zdí vzhůru nohama.


Co je všechno za povyk a existuje nějaká podstata tohoto trendu?

Podívejme se hlouběji na pochopení časové osy hlasového vyhledávání v roce 2019 a dále.

Ano, je pravda, že více lidí se při používání hlasových asistentů cítí pohodlně při provádění úkolů, jako je vyhledávání na webu. A zpráva publikovaná National Public Media říká, že v USA existuje více než 40 milionů uživatelů chytrých reproduktorů.

kolik lidí vlastní chytrý reproduktorZdroj: 2018 Infinite Dial, Edison Research a Triton Digital

Očekává se, že toto číslo poroste nejen v USA, ale i po celém světě.

Zdá se však, že existuje mnoho mylných představ o růstu inteligentních reproduktorů a zejména o používání hlasového vyhledávání. S nějakým “studie“Říká, že do roku 2020 bude více než 50% všech vyhledávání prováděno pomocí hlasu. Afaik toto číslo je 20% v tuto chvíli.

Nyní chvíli věnujte pozornost tomu 30% skoku za jediný rok. Z tohoto světa to zní trochu, že? Je to proto, že je. Nanejvýš můžeme očekávat, že se využití hlasového vyhledávání vyrovná, a v následujících několika letech pak uvidíme mírný nárůst v nové adaptaci..

inteligentní přijetí reproduktorůZdroj: nationalpublicmedia

Obchodníci však milují nápady na trhu, a možná v případě hlasového vyhledávání, právem.

Začátek adaptace na tuto technologii vám poskytne solidní obchodní výhodu po mnoho dalších let. A pokud vůbec něco, technologie hlasového asistenta bude chytřejší a schopnější.

Pro nezasvěcené: Co je hlasové vyhledávání?

Hlasové vyhledávání umožňuje mluvit s chytrými zařízeními spíše než ruční zadávání vyhledávacích dotazů. Můžete být ve vaší kuchyni a vařit večeři a vyhledávat chybějící ingredience, aniž byste se museli odvádět od procesu.

I když se zdá, že hlasové vyhledávání se nyní objevuje častěji, existuje již několik let.

Například Apple Siri od roku 2011 stabilně roste. Hlasová technologie společnosti Google a Amaza Alexa jsou příkladem produktů, které integrují špičkové hlasové funkce.

Proč je hlasové vyhledávání důležité??

Je zřejmé, že popularita inteligentních reproduktorů roste, stejně jako používání mobilních aplikací, které umožňují hlasové vyhledávání.

Ve 2. čtvrtletí 2018 společnost Google a Amazon dodaly celkem 10 milionů jednotek pro své produktové řady Google Home a Amazon Echo. A pokud počítáte v jednotkách prodaných společnostmi Alibaba a Xiaomi – jedná se o celkem 17 milionů kusů dodávaných za jednu čtvrtinu.

Jak se světový trh inteligentních reproduktorů rychle vyvíjí, případy použití inteligentních reproduktorů přesahují rámec inteligentního domova. “Mnoho hráčů, včetně Amazonu, integruje inteligentní reproduktory do vertikálů, jako jsou hotely, maloobchod, nemocnice a další obchodní zařízení,” řekl Jason Low, senior analytik v Canalys.

inteligentní rychlost růstu asistentaZdroj: Canalys

V roce 2019 tedy existuje mnoho dobrých důvodů, proč věnovat pozornost hlasové technologii. Ale ještě více, pokud jste někdo, kdo se aktivně optimalizuje pro lepší expozici ve vyhledávačích. Přes to, co by analytici mohli říci o růstu hlasového vyhledávání v příštích letech – počet lidí, kteří se cítí pohodlně používat hlas pro své vyhledávání, roste.

Jaká budou špičková zařízení pro hlasové vyhledávání v roce 2019?

Západní trh s inteligentními reproduktorovými zařízeními je v současné době relativně lineární, přičemž v krajině dominují značky jako Apple, Amazon, Microsoft a Google. Pokud jde o hlasové vyhledávání, většina zařízení je více než vybavena tak, aby poskytovala přímé funkce převodu textu na text.

špičková zařízení pro hlasové vyhledávání v roce 2019

Může však být užitečné důkladně prostudovat každý produkt, aby bylo možné lépe porozumět jedinečným vlastnostem a možnostem.

Například domovské centrum Google poskytuje přílohu na obrazovce, která může dále vylepšit uživatelský dojem při hledání receptů při vaření. Ale také nechte lidi sledovat zprávy a jiné pořady, aniž byste museli zamíchat mezi televizí nebo počítačem.

Zde je úplný seznam:

 • Amazonka Echo
 • Domovská stránka Google
 • Asistent Google
 • Microsoft Cortana
 • Apple Siri
 • Hlasové vyhledávání Android

Jen hot z tisku máme oznámení, že Amazon Echo prodal více než 100 milionů zařízení. To by vám mělo dát prostor pro popularitu inteligentních reproduktorů a protože hlasové vyhledávání je tak snadné používat – „Alexo, jak…?“ – není důvod, proč by lidé nechtěli na chvíli vyzkoušet alespoň hlasové vyhledávání.

ECommerce: Nakupování pomocí hlasových zařízení je nepravděpodobné.

Bude rok 2019 rokem, kdy vidíme, že hlasové nákupy jsou virové?

Suman Bhattacharyya z Digiday si myslí, že tento koncept neuvidí moc trakce kdykoli brzy.

Ačkoli Amazon měl údajně 65% podíl na americkém trhu chytrých reproduktorů od září 2018, podle nedávné zprávy od The Information, pouze 2 procenta lidí, kteří vlastní zařízení vybavené Alexou, s ním nakoupilo.

To souvisí s mnoha faktory založenými na uživateli.

Například je pošetilé si myslet, že si můžete koupit nový zimní kabát jen svým hlasem. Musí existovat nějaká vizuální výměna, nějaký prvek výzkumu. Slepý nákup produktů pouhým vyslovením několika slov není pro většinu spotřebitelů žádným.

amazon echo ilustrace

Zároveň uvidíme zvýšený počet uživatelů, kteří používají hlasová zařízení k nákupu domácích potřeb:

 1. Toaletní papír,
 2. Nádobí,
 3. Čisticí kapaliny,
 4. Úklidové položky,
 5. A běžné domácí spotřebiče.

Víte, produkty značek, kterým můžete věřit. Jednoduché domácí potřeby, které byste stejně potřebovali. Ale nic víc než to, alespoň prozatím ne.

To neznamená, že byste neměli začít optimalizovat své stránky elektronického obchodu pro uživatele hlasového vyhledávání. Dostaňte se před křivku, než vám všichni ostatní nabídnou konkurenční výhodu nad vašimi nejbližšími soupeři. Je také užitečné podívat se na všechny nadcházející případové studie, abyste mohli lépe připravit svůj obchod pro hlasové vyhledávání, když trend stoupá nad hladinu.

Víte, jak vaše značka zní?

Značky stále více sledují peníze. A to znamená, že se vyhnout hlasovému vyhledávání nebude možné po dlouhou dobu. Jakmile hlasové vyhledávání proniká do vyhledávacího indexu, algoritmy budou hledat uživatelsky přívětivé a snadné odpovědi, které uživateli poskytnou zpět.

Psaní kopie pro SEO je jedna věc, ale ujistit se, že kopie také zní dobře, je něco úplně jiného. U značek znamená růst hlasového vyhledávání nalezení pravého hlasu značky – rovnováhy mezi bystrým obsahem a snadno vyslovitelnými odpověďmi.

Školní bezpečnostní platforma KidioNa vstupní stránce Kidio je uvedeno použití nadpisu a podtitulku. Jak vidíte, s nadpisem samotným je těžké si představit, o čem je spuštění, zatímco podokruh poskytuje jasnou a konverzační odpověď.

Většina produktů je reklama u třetí osoby, zejména startupů, kteří sádrují své vstupní stránky žargonem třetích stran. Novým marketingovým ruchem bude optimalizace kopií tak, aby zněla dobře, když promluví inteligentní řečník.

Očekávejte, že v této oblasti bude mnohem více.

Marketing: Jídlo k zamyšlení

Marketing s inteligentními reproduktory? Jak těžké to může být? Z větší části nemůže nikdo zjistit, kam hlasové vyhledávání směřuje brzy.

Ale i tehdy se obchodníci připravují na některé významné změny v oboru. Když vyloučíte vizuální aspekt z běžného vyhledávání, jak podpoříte zapojení uživatele nad rámec 3sekundové interakce, když se uživatel ptá? Všechny ty hodiny tvrdé práce (a peníze!), Které šly do navrhování webových stránek, to všechno bude plýtvat?

marketing hlasového vyhledávání

The New York Times provozoval kus přemýšlel o této samé otázce.

Toto jsou ještě časné dny pro marketing na hlasových zařízeních. Paní Reubensteinová to srovnávala s tím, kdy značky začaly vyrábět aplikace pro mobilní zařízení. Ale časem řekla, že hlasové interakce začnou nahrazovat mnoho činností, které lidé provádějí na obrazovkách.

Pokud uvažujete o kontextu hlasového vyhledávání, může se jednoduchá otázka spolehnout na jedinou odpověď. Výsledkem je, že SERP se zcela přeskupují, protože hlasová zařízení upřednostňují jedinečné stránky pro jejich stručné odpovědi.

Musíte také přemýšlet o tom, jak dostat svou společnost před uživatele hlasu. Ale je příliš brzy na to, abych řekl cokoli. Společnosti, které vlastní inteligentní technologii, budou samy chtít diktovat mnoho směru. O tom si můžeme být jisti.

Doporučené postupy: Jak optimalizovat pro hlasové vyhledávání v roce 2019

Pokud jste v optimalizaci hlasového vyhledávání nováčkem, měl by vám tento kontrolní seznam poskytnout jasnou představu o tom, proti čemu jste.

Trvejte na tom, aby se vaši autoři přizpůsobili konverzačním tónům a snadno pochopili strukturu odstavců.

 • Přidejte své obchodní informace do místních SEO adresářů a aktualizujte je.
 • Zjistěte více o „dovednostech“, jako je Alexa Flash Briefing. Dovednosti mohou uživatelům pomoci získat obsah, který se jim líbí, rychleji.
 • Pokračujte v implementaci stránek AMP pro svůj web a začněte používat ‘Řečeno‘Atribut od Schema. Speakable (BETA) umožňuje označit části obsahu, které jsou vhodné pro snadný hlasový výstup.
 • Vraťte se a optimalizujte své obrázky pomocí příslušných značek a titulů. Jsou tu desítky milionů uživatelů Google Home a všichni chtějí vidět nějaké úžasné fotografie.
 • Pracujte na leštění přítomnosti vaší značky online. Např. Se zobrazte na recenzovaných webech, ale také pravidelně sledujte. Při odpovídání na jakékoli dobré nebo špatné recenze používejte jasný jazyk.
 • Držte se seznamů a úryvků, které Google a další vyhledávače mohou vyzvednout jako doporučené kousky obsahu.

Pokud jde o přísnou stránku SEO, zaměřte se na klíčová slova s ​​dlouhým ocasem a psejte s jasným úmyslem. Co hodláte čtenářům učit se ze svého obsahu? Jaká je vaše zpráva??

Všechno ostatní se řídí stejnými tradičními pravidly; výkon, použitelnost atd.

Závěrečné prohlášení

Hlasové vyhledávání v roce 2019 se stane zajímavým. Je pravděpodobné, že to bude první rok, kdy se spojí mnohem více marketingových lidí, aby provedli experimenty a další vzrušující věci. Trh se 100 miliony uživatelů nezůstane nevyužitý.

Sledujte hlavní vývoj společnosti Google a Amazonu, protože obě společnosti budou chtít nadále usilovat o způsoby zpeněžení tohoto jevu..

A pokud jste tak ještě neučinili, získejte inteligentní mluvící zařízení a sami si spusťte nějaké skutečné experimenty. Nic vám nedá lepší přehled, než se pohráváte s věcí přímo.

TAGY:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector