12 nejlepších nástrojů pro monitorování médií pro správu značky

Protože zákazníci jsou základem jakéhokoli podnikání, je důležité je poslouchat.


Ať už je to na sociálních médiích nebo na celém webu; vaše publikum může být kdekoli a identifikace toho, co skutečně potřebují, je pro růst zásadní. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je zůstat upřímný, sledovat jejich názor a být k nim pozorní.

Konstrukční zpětná vazba vašich zákazníků je nezbytná k tomu, aby se vaše podnikání zlepšilo.

Jakmile začnete komunikovat se svými zákazníky a poslouchat je, otevíráte možnosti dobrého a pozitivního vnímání vaší firmy. To vám zase může pomoci být považovány za značku zaměřenou na uživatele.

S ohledem na to jsme sestavili tento seznam nástrojů pro sledování značky, aby vaše značka posunula růst o stupeň výš. Pokud to zní zajímavě, skočíme přímo do toho. ��

BrandMentions

Jak název napovídá, BrandMentions umožňuje procházet celý web a najít relevantní zmínky. Je to skvělý indikátor, jak najít zákazníky a propagovat produkty na správných místech. Nejen to, ale také můžete v tomto procesu budovat vztahy a užít si větší expozici značky.

Můžete zjistit konverzace, které vaří o vaší značce nebo produktech, a dokonce i okamžitě identifikovat tón, ve kterém konverzují. To je zásadní pro pochopení emocí za zmínkou.

Vzhledem k tomu, že analýza konkurentů je tak důležitým aspektem marketingu, BrandMentions vám umožní špehovat vaše konkurenty a analyzovat nejlepší hráče ve vaší nika. Můžete se rozhodnout pro průzkum a získat informace o jakémkoli tématu.

Nakonec budete dostávat oznámení v reálném čase o nejnovějších odkazech a zmínkách přímo do vaší doručené pošty.

PeakMetrics

Využití omnichannel mediální inteligence, PeakMetrics vám mohou pomoci analyzovat a sledovat trendy na celém webu. Má moc dokonce nahrabat hlubší publikace a najít základní informace, které vám pomohou pochopit, o co se lidé starají.

Stručně řečeno, může proklouznout přes více než pět sociálních platforem, přes 50 zpravodajských zdrojů a TV / rádio na všech 210 trzích Nielsen. Vzhledem k tomu, že objem výsledků může být obrovský, můžete snadno přizpůsobit a filtrovat vyhledávání.

Pomocí jejich funkce dosahu můžete prohlédnout lidi za těmito obchody / publikacemi a navazovat kontakty pro lepší možné cesty v budoucnu.

Další skvělou funkcí je, že si můžete prohlédnout analytiku a rozlišit mezi tím, co přináší výsledky, a tím, co ne.

Zmínka o tom

Určeno pro platformy sociálních médií, Zmínka o tom umožňuje přístup ke zmínkám o statistikách, hledání vlivných osob a získání potenciálních zákazníků. Pomáhá také předcházet krizi pověsti tím, že skočí na problémy zákazníků a řeší je v rané fázi.

Můžete si vybrat, zda budete sledovat své konkurenty, jednoduše zadáním jejich klíčového slova značky a budete se všemi jejich zmínky prezentovány napříč platformami. Funkce, která mě nejvíce fascinuje, je analýza sentimentu. Může projít všemi zmínkami a říct, zda konverzace měla při psaní pozitivní sentiment.

Kromě toho můžete také integrovat Mentionlytics s Trello a HootSuite.

Upozornění Google

Neexistuje způsob, jak bych opustil staré dobré a spolehlivé Upozornění Google z tohoto seznamu. Tato společnost je známá svými kvalitními službami a to je určitě jedna z nich. O jednoduchosti tohoto nástroje se také vyplatí mluvit.

Žádný fantastický design ani další nežádoucí funkce; dělá to, co se ve skutečnosti vyžaduje. Můžete vytvářet upozornění pro všechny účely, ať už se jedná o vaši značku nebo cokoli. Před několika týdny jsem vytvořil varování pro doménu svého webu, abych zkontroloval, zda je propojen s jinými weby, a tento nástroj fungoval skvěle tím, že mi oznámil e-mailem pro každý zpětný odkaz.

Podobně jako v tomto případě můžete službu Google Alerts používat ve svůj prospěch a být informováni o všem, co se týká vašeho zájmu.

Brand24

Brand24 má mnohem širší dosah a zahrnuje sociální platformy, zpravodajské portály, blogy, fóra a další. Je robustní a 100% GDPR kompatibilní. Jejich zmínky z Facebooku a Instagramu jsou shromážděny z oficiálního Facebook API, a to mluví o svazcích.

Od Brand24 můžete očekávat tyto monitorovací údaje:

 • Počet zmínek
 • Nálada zmínek
 • Typy a počet interakcí
 • Nejaktivnější Twitter zmiňuje oblasti
 • Kontext za zmínkou
 • Ovlivňovače z vaší niky

Skvělá věc je, že toto řešení vám umožní porovnat váš výkon s konkurencí a přijít s lepší taktikou.

Boardreader

Pokud je vaše hlavní zaměření na vývěsky a fóra, pak Boardreader může být to, co hledáte. Tento nástroj prochází a vyhledává diskusní panely, které ukazují, co lidé říkají o vás a vaší značce (nebo jen o klíčovém slově, které vložíte).

Je to velmi jednoduché, ale docela užitečné, protože častěji lidé neuskutečňují skutečné konverzace na fórech a v sekcích komentářů. Snažit se je najít ručně je nepředstavitelný úkol, takže byste k tomu určitě chtěli použít tento nástroj.

Hootsuite

Nejlépe známý jako nástroj pro správu sociálních médií, Hootsuite má také funkci sledování značky, která funguje skvěle. Můžete vyhledávat konverzace podle klíčových slov, hashtagů nebo míst, a to také ve více jazycích.

Jakmile najdete vhodné konverzace, můžete na ně rychle reagovat buď sami, nebo je přiřadit členům svého týmu. Můžete také přidat určité aplikace, abyste ještě více vylepšili své monitorování.

Hootsuite je jedno z nejpopulárnějších řešení tam, takže s nimi jen stěží můžete pokazit.

Brandwatch

Brandwatch může vytáhnout data ze 100 milionů zdrojů a přes 1,3 bilionu jednotlivých příspěvků. To je obrovské a je to jeden z důvodů, proč ho používají společnosti jako Samsung, BBC a Walmart.

Mají pokročilou technologii AI s názvem „Iris“, která vykonává většinu neuvěřitelné práce v tomto nástroji. Víte, že služba je skvělá, když jsou technické aspekty částečně řízeny AI. Věci jsou povinny jít většinu času hladce.

Můžete rychle a snadno přidat nové zdroje dat a načíst informace z oblastí, které by jinak nebyly možné. Má flexibilní uživatelské rozhraní a inteligentní podpůrný tým, na který se lze kdykoli vracet.

Můžete začít vyplněním formuláře na stránce.

Sentione

Držet krok s potřebami publika je při používání snadné Sentione. Může vytěžit data z více než 5 milionů zdrojů, včetně platforem sociálních médií, blogů, zpravodajských portálů a webů s recenzemi. Máte také možnost filtrovat podle fráze záměru nákupu, odvětví a klíčových slov.

Vzhledem k tomu, že je důležité znát vstupy a výstupy publika, Sentione vám umožní zobrazit demografické údaje, pohlaví, nejaktivnější hodiny a další. K dispozici je také funkce pro analýzu konkurenta a možnost dostávat oznámení okamžitě, když AI zjistí relevantní klíčová slova.

Zmínit se

Hodnoceno 4,5 / 5 hvězdiček na G2 Crowd, Zmínit se vám může pomoci, sledovat, analyzovat a pracovat na více než 1 miliardě zdrojů na webu. Můžete objevit relevantní informace a sdílet je se svými členy týmu, abyste se mohli soustředit na další aspekty svého podnikání.

Kromě toho vám zmínka umožňuje:

 • Analyzujte svou konkurenci
 • Prohlédněte si vnímání značky na základě konverzací
 • Snadno pochopte a poslouchejte své publikum
 • Spravujte a naplánujte sociální obsah

Zkušební verzi si můžete zdarma vyzkoušet zdarma a začít používat bezplatnou zkušební verzi.

SproutSocial

Další skvělý nástroj pro sociální poslech; SproutSocial vám pomůže pochopit vaše publikum až do nejhlubších kořenů. Můžete použít informace o průmyslu, značce a konkurenci k nalezení relevantních témat a lépe porozumět sentimentům uživatelů.

Můžete shromažďovat informace a používat je nejen na sociálních médiích, ale také na dalších oblastech vývoje, jako je péče o zákazníky, nové produkty a celkový marketing. Je zde mnohem více funkcí a můžete je vyzkoušet pomocí bezplatné zkušební verze.

Sokol

Můžete sledovat trendy a mít lepší představu o vnímání vaší značky Sokol. Umožňuje vám prohlédnout si 2,7 milionu zdrojů a dokonce je zúžit pomocí proměnných, jako jsou klíčová slova, vyloučení a kombinace slov.

Tento nástroj vám umožňuje:

 • Přímé trendy
 • Sledujte svou značku
 • Sledujte vlastní dotazy
 • Seřadit, filtrovat a zobrazit vaše shromážděná data
 • Identifikujte vlivné osoby, které se zabývají tématy vaší značky
 • Analyzujte sentimenty
 • Vytvářejte vlastní segmenty publika

Falcon je k dispozici v několika jazycích, včetně španělštiny, němčiny a mandarinky.

Závěr

Chcete-li jim lépe sloužit, je důležité vědět, co vaše publikum čeká. Bez sledování značky je to ekvivalentní házení šipek se zavázanýma očima. Doufám, že výše uvedené nástroje vám v tomto ohledu pomohou a potenciálně rozšíří vaše podnikání.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector