Jak zálohovat databázi WordPress bez pluginu

I když milujeme WordPress z tolika fantastických důvodů, nelze popřít skutečnost, že je náchylný ke zranitelnostem, pokud není správně zacházeno a může vést k vážným škodám.


Takže pokud máte web WordPress, je důležité, abyste se náležitě starali o to, abyste jej drželi dál od všech pošetilých. Jedním z klíčových kroků údržby v tomto ohledu je pravidelné zálohování stránek.

Můžete mít představu, že s vašimi daty nemůže nic pokazit, když máte automatický zálohovací systém nainstalován na vašem webu. Nevíte však, jak a kdy se věci mohou pokazit.

Snažte se proto vždy věnovat zvýšenou úroveň zabezpečení tvrdé práci, která zabrala tolik času, úsilí a peněz. Ztráta všech dat (ani v důsledku lidské nebo technické chyby) nezabere ani minutu a může být neuvěřitelně zastrašující začít věci od nuly..

Nejlepším způsobem, jak zabezpečit svá data, je občas ruční zálohování databáze WordPress. Na začátku to může znít ohromně, ale věřte mi, stojí za každou sekundu času, který strávíte procesem.

Tato záloha se může hodit v případě, že dojde k napadení webu a zjistíte, že jste uzamčeni mimo svou administrátorskou oblast. Vzhledem k tomu, že přístup do oblasti administrace v takových časech může být významnou výzvou, je použití pluginu pro zálohování zcela vyloučeno.

V dnešním tutoriálu vám řeknu, jak spustit zálohu vaší databáze WordPress bez pluginu. Předtím však pochopíme základy databáze WordPress.

Porozumění databázi WordPress

WordPress je webová aplikace PHP řízená databází. Chcete-li tedy mít úplnou zálohu vaší databáze, musíte jednotlivě zálohovat následující.

 • Váš blog WordPress
 • Vaše soubory WordPress
 • Databáze MySQL WordPress
 • Kořenové konfigurační soubory

Váš blog WordPress bude obsahovat veškerý obsah, který jste dosud na svůj web nahráli. Soubory WordPress obsahují soubory webových aplikací WordPress, soubory pluginů a soubory motivů.

Ve třetím budete mít citlivější informace, jako jsou informace o uživateli, hesla, obsah, nastavení pluginů a motivů WordPress, nastavení webových stránek atd..

V posledním budete zálohovat různé kořenové konfigurační soubory, jako je .htaccess – konfigurační soubor serveru, identifikační soubor nástrojů pro webmastery, jako je googleCODE.html, BingSiteAuth.html, Wp-config.php atd..

Znalost souboru WordPress wp-config.php 

WordPress wp-config.php je významnou součástí vašeho webu. Obsahuje nejen podrobnosti o připojení k databázi, ale také několik dalších důležitých informací, jako jsou možnosti ladění, bezpečnostní klíče WordPress a další podobná data. Standardní databáze obsahuje 11 tabulek. Tyto tabulky jsou následující –

 • wp_commentmeta
 • wp_comments
 • wp_links
 • wp_options
 • wp_postmeta
 • wp_posts
 • wp_terms
 • wp_term_relationships
 • wp_term_taxonomy
 • wp_usermeta
 • wp__users

Různé způsoby zálohování bez pluginu

Existuje několik způsobů, jak zálohovat databázi bez pluginu. V tomto příspěvku se podíváme na tři různé způsoby, které můžete použít pro svůj web. Oni jsou –

 1. Plánování automatické zálohování pomocí cPanel
 2. Vytvoření manuální zálohy pomocí cPanel
 3. Vytvoření manuální zálohy pomocí phpMyAdmin

1. Plánování automatického zálohování pomocí cPanel

Většina poskytovatelů sdíleného hostingu nabízí cPanel, kde můžete naplánovat automatické zálohování vašich webových stránek. Tímto způsobem vytvoříte automatizovaný způsob zálohování webu, takže můžete přeskakovat všechny únavné kroky, jak to udělat sami..

Provedení nastavení vám zabere jen několik minut. Z tohoto důvodu se nejprve musíte přihlásit ke svému cPanelu a vyhledat Cron Job ikona.

ruční zálohování databáze wp

Uvidíte nové otevření obrazovky s možnostmi, které vám umožní nastavit čas a frekvenci spouštění zálohy. Nastavte ji podle svých požadavků. Vypadá to něco takového.

Do pole Příkaz zkopírujte následující příkaz:

mysqldump –opt -Q -u dbusername –password = dbpassword dbname | gzip > /path-to-store-the-backup-file/db_backup.sql.gz

Místo hesla dbpassword si poznamenejte uživatelské heslo k databázi. Použijte pár jednoduchých nabídek kolem dbpassword aby to fungovalo správně.

Místo názvu dbname napište název databáze, kterou chcete zálohovat. Musíte také nahradit cestu k úložišti záložního souboru cestu k souboru na serveru, kam chcete zálohu uložit..

A to je vše. Pokud se chcete ujistit, zda byly věci provedeny správně nebo ne, pokračujte a vyzkoušejte práci s kukuřicí, zda funguje.

Poznámka: Název své databáze WordPress najdete v wp-config.php soubor, v kořenovém adresáři vašeho WordPress.

2. Vytvoření manuálního zálohování pomocí cPanel

Chcete-li vytvořit ruční zálohování databáze, musíte se nejprve přihlásit k ovládacímu panelu webového hostitele a v části Soubory vyberte možnost Průvodce zálohováním..

ruční zálohování databáze wp

V Průvodci zálohováním najdete další možnost zálohování. V této části uvidíte dvě různé možnosti zálohování. S jednou můžete mít úplnou zálohu vaší databáze, zatímco druhá vám umožní částečnou zálohu.

Možná si myslíte, že je proveditelné provést úplnou zálohu, ale je s tím malý problém. Pokud máte úplnou zálohu, nebudete ji moci obnovit, dokud jste na stejném hostiteli.

Tento krok je užitečný, pokud migrujete na jiného hostitele a chcete obnovit databázi v novém hostiteli.

Na druhé straně částečná záloha vám umožní obnovit databázi ve stejném hostiteli. Tuto zálohu můžete použít, pokud je váš web infikován cizí hrozbou nebo z různých důvodů klesá.

ruční zálohování databáze wp

Bez ohledu na to, kterou zálohu chcete, každá z nich bude vyžadovat zálohu čtyř různých oddílů.

 1. domovský adresář která se skládá z motivů, pluginů a nahraného obsahu webu.
 2. MySQL databáze sestává z nastavení webu, které ukládá vaše příspěvky a komentáře.
 3. e-maily a jeho konfigurace
 4. E-mailové filtry.

ruční zálohování databáze wp

Přejít na každou možnost samostatně a stáhnout je. Uložte je do počítače. Můžete je také chránit na pevném disku. Jakmile je hotovo, jsou vaše data v bezpečí a lze je později kdykoli obnovit.

3. Vytvoření manuální zálohy pomocí phpMyAdmin

Obecně platí, že poskytovatel hostování WordPress má v ovládacím panelu nainstalován phpMyAdmin. Uživatel tedy může snadno položit ruce na ovládací panel a provádět úkoly nezbytné pro jeho údržbu.

Chcete-li vytvořit ruční zálohu vaší databáze WordPress pomocí phpMyAdmin, musíte se nejprve přihlásit k cPanel. Nyní, když jdete dolů na stránku, která se objeví na obrazovce, najdete různé možnosti, jako jsou Předvolby, Pošta, Soubory, Protokol, Zabezpečení atd..

Jednou z těchto možností je možnost Databáze. V rámci této možnosti nazvané phpMyAdmin. Po kliknutí na tuto možnost se ve vašem okně objeví nová obrazovka s názvem phpMyAdmin. Nyní vyberte možnost WP databáze vlevo.

Nyní se zobrazí seznam tabulek, které jsou součástí databáze. Na panelu nabídek v horní části obrazovky uvidíte několik možností, jako je struktura, SQL, vyhledávání, dotaz atd. Vyhledejte možnost Export a klikněte na ni. To vám umožní exportovat / zálohovat databázi do souboru.

Nyní budete mít na obrazovce dvě různé možnosti pro export databáze. Jedním z nich je Rychlý a další je Zvyk možnost jako na obrázku níže.

ruční zálohování databáze wp

Vlastní volba vám dává větší kontrolu nad tím, co se rozhodnete exportovat a co ne. Vyberte vlastní možnost. Zde je ukázka toho, co získáte.

ruční zálohování databáze wp

Zobrazí se seznam tabulek, které existují v databázi WordPress. Můžete si vybrat všechny z nich nebo vybrat, co nechcete exportovat. Obecně je bezpečné vybrat všechny položky na stole.

Na obrázku výše najdete Uložit výstup do souboru pod Výstupní sekce. Zaškrtněte tuto možnost a vyberte utf-8 pro „Soubor znaků“. Pro kompresi můžete vybrat na zip nebo gzipped volba.

Nyní přejděte na konec stránky a vyberte Přejít. Nyní budete mít různé možnosti ke stažení souboru. V závislosti na tom, co vyberete, dostanete buď formát ZIP, nebo Gzipped vaší databáze.

A je to. Vaše práce je hotová.

Nyní, jak víte, několik způsobů zálohování vaší databáze WordPress zkontrolujeme, jak lze tyto zálohy obnovit v případě nouze..

Obnova databáze MySQL ze zálohy

Obnova databáze MySQL ze zálohy je velmi jednoduchá. Můžete to rychle udělat pomocí phpMyAdmin. Z tohoto důvodu se musíte nejprve přihlásit do svého cPanelu a přejít do sekce databází. Nyní klikněte na phpMyAdmin ikona.

Vlevo najdete menu se dvěma různými možnostmi. Odtud vyberte databázi, do které chcete importovat zálohu.

ruční zálohování databáze wp

Jakmile vyberete databázi, budete přesměrováni na novou stránku se strukturou vybrané databáze. Nyní vyberte možnost Importovat v nabídce v horní části stránky.

Obnovení zálohy

Na obrazovce se objeví nová stránka. Klikněte na tlačítko Procházet a vyberte, co chcete importovat z počítače. Nyní stiskněte tlačítko Go pro dokončení procesu. Po dokončení se na obrazovce zobrazí potvrzovací e-mail s oznámením, že import byl dokončen.

Závěr

Chcete-li být na bezpečnější straně, doporučujeme vám pravidelně spouštět zálohu vaší databáze WordPress. Zejména když aktualizujete svůj web novým nastavením motivu nebo přidáte plugin pro přidané funkce.

Můžete také zvážit použití prémiového záložního pluginu, jako je My WP Backup Pro, který vám pomůže při zálohování na více místech a snadno se obnoví.

Doufám, že vám to pomohlo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector