7 důvodů, proč je monitorování API s uptrendy důležité

Rozhraní API, která nabízíte, a rozhraní API, na která se každý den spoléháte, ovlivňují vaši firmu.


Výkonná rozhraní API generují spokojené zákazníky a udržují produktivitu vašich týmů. Sluggish, nefunkční API snižují pověst, spotřebují vaše podpůrné zdroje a snižují produktivitu společnosti. Monitorování API pomocí webové služby Uptrends a Vícestupňové API monitory vám může pomoci zachránit obličej a udržet tým v úkolu.

API jsou všude a s růstem cloudu a Internetu věcí se API stávají důležitějšími každý den. Pokud někdo z API, které poskytujete, nebo se na ně spoléhají, trpí problémy s výkonem, udělejte to také na webech a službách, které na nich závisí.

Proč je sledování API rozhodující pro vaše podnikání?

Množství úsilí a peněz na vývoj, testování a spuštění vašeho webu, aplikace nebo API může jít přímo z okna, pokud nechcete sledovat API nepřetržitě.

Ať už jste vyvinuli interní nebo veřejné použití, mnoho – dokonce miliony – zařízení, aplikací a lidí závisí na dostupnosti, výkonu a funkci tohoto API.

Rozhraní API selhávají musíte chránit svou investici času a peněz. Sestavili jsme seznam hlavních důvodů, proč je nutné sledovat vaše API:

 1. API je VAŠE zodpovědností: Když zadáte rozhraní API, vaši uživatelé se na vás spolehnou a ujistí se, že rozhraní API má vysokou dostupnost, je rychlé a robustní.
 2. Nemůžete se spolehnout na pravidelné sledování webových stránek. Kontrola provozuschopnosti nebo počátečního načtení stránky nestačí, pokud jde o kritická rozhraní API.
 3. Každá metoda API musí fungovat: Může to být nahoru, ale jedna neúspěšná metoda v řetězci může celou transakci rozpadat.
 4. Ztráta pověsti značky: Vědí vaši uživatelé, co je API? Asi ne. Vědí, že věci nefungují nebo věci nefungují dobře. Když je váš web nebo služba neohrabaná s pomalým uživatelským rozhraním nebo když se úplně rozbije, 75% uživatelů odejde a nevrátí se.
 5. Snížená spokojenost uživatelů: Výkon Sluggish má významný dopad na spokojenost uživatelů s používáním produktu. Špatný výkon ovlivňuje každý aspekt uživatelské zkušenosti a snižuje vnímání designu, navigace a užitečnosti produktu uživateli..
 6. Ztráta běžných příjmů: Když rozhraní API přestane fungovat, přihlášení pravděpodobně nefunguje, nefungují pokladny a nákupní vozíky, nebo se věci mohou stát natolik těžkopádné, aby ztratily důvěru uživatelů. Když to nefunguje, uživatelé odrazí a vezmou příjmy do soutěže.
 7. Budoucí příjmy trpí: Tvrdě jste pracovali na tom, abyste tyto zákazníky dostali ke své službě, a pokud váš produkt nefunguje dobře, uživatelé se odrazí. Uživatelé se tam však nezastaví. Oni mluví. Říká lidem o svých zkušenostech osobně a online prostřednictvím recenzí a sociálních médií. Nespokojení uživatelé se nevracejí a berou s sebou mnoho budoucích příjmů od potenciálních nových zákazníků.

Jak můžete vidět, sledovat vaše API a API třetích stran, vaše potřeby produktů jsou kritické. Doufejme, že třetí poskytovatelé sledují svůj systém pravidelně, ale možná ne. Mohou testovat náhodně po celý den, nebo mohou testovat pouze za bránou firewall.

Tyto náhodné testy mohou zachytit některé problémy a testování zpoza brány firewall nezachytí problémy, se kterými se uživatelé setkávají na druhé straně. Abyste se ujistili, že zůstane a funguje, musíte použít robustní monitorovací systém. Uptrends vám může pomoci chránit vaše investice automatizací procesu a testování z umístění vašich uživatelů.

Jaké jsou možnosti monitorování API?

Služba Uptrends nabízí dva typy monitorování API a zjistit, které z těchto dvou možností monitorování jsou pro ochranu vašeho API správné, je pochopit, jak klient API používá. Mějte po ruce dokumentaci k API a ujistěte se, že máte všechny informace, které potřebujete pro správné rozhodnutí o sledování. Zjistěte, zda vaše API vyžaduje k dokončení transakce více hovorů, nebo se jedná o jedno volání.

API pro jedno volání: Spolehlivou, ale nenákladnou metodou pro kontrolu jednotlivých volání API a sledování uptime API je použití monitoru webové služby HTTP (S). Monitor webových služeb kontroluje provozuschopnost a ověřuje jedinou odezvu rozhraní API kontrolou kódů odezvy, kontrol obsahu, doby odezvy a velikosti odezvy (skvělá volba, pokud poskytujete záruku SLA u své služby API). Můžete také provést jednoduchou autentizaci. Monitory webových služeb běží tak často, jak jednou za minutu.

Rozhraní API pro více hovorů nebo více kroků: Pokud potřebujete zpracovat přesměrování, autentizovat uživatele nebo uchovat a znovu použít informace z jednoho volání API do druhého, použijte řešení Monitorování API pro více kroků Uptrends. S řešením Multi-step můžete vytáhnout hodnoty z odpovědi pro pozdější použití, vytvořit tvrzení, použít operátory porovnání, generovat náhodné hodnoty, používat předdefinované proměnné, používat autentizaci a přistupovat k klientským certifikátům. Ověřte celý proces pomocí vícestupňového sledování API a sledujte výkon při každém volání API.

Výběr API, která vyžadují monitorování

Když začnete přemýšlet o všech API požadovaných pro zpracování transakce jednoho uživatele, můžete to považovat za ohromující. Která API vyžadují monitorování a která API ne? Zmatek je pochopitelný, ale ne každé API a funkce vyžadují monitorování.

Pro zjednodušení výběru jsme připravili seznam:

Sledujte vaše API orientovaná na veřejnost (interní a externí)

Pokud publikujete API, musíte je otestovat z hlediska dostupnosti, výkonu a funkce. Je vaší úlohou rychle reagovat na problémy s API a udržovat vysokou dostupnost.

Sledujte klíčová rozhraní API třetích stran

Pokud je API pro vaše API, aplikaci, službu nebo web zásadní, měli byste sledovat toto API stejně jako vy sami. Alespoň zvažte použití uptime monitoru, abyste věděli, kdy se API přepne do režimu offline.

Monitorujte nepodstatná rozhraní API třetích stran

Některá rozhraní API nabízejí vylepšené uživatelské prostředí, například služby určování polohy, typové sady, grafiku a reklamy. Možná budete chtít vybrat, která API v této kategorii budete chtít sledovat. Pokud například výnos z reklamy závisí na rozhraní API, možná budete chtít umístit monitor webové služby, abyste se ujistili, že rozhraní API zůstává k dispozici.

Použití vícefázového monitorovacího řešení API od společnosti Uptrends usnadňuje nastavení, a to i pro komplexní interakce API

Někdy si nemůžete být jistí, že API funguje z jediné odpovědi; Někdy se API zkomplikují a je třeba provést celou hromadu hovorů na jedno nebo více API, abyste se ujistili, že celá transakce funguje. Proto se vyvinula společnost Uptrends Monitorování API ve více krocích.

Monitorování API ve více krocích vám nabízí veškerou flexibilitu, kterou potřebujete k zvládnutí i těch nejsložitějších interakcí. Služba Uptrends má jedinečný programátor kroků API, který rozděluje vaše interakce na snadno sledovatelné kroky. Služba Uptrends vám poskytuje flexibilitu:

 • Zachyťte a zpracovejte přesměrování.
 • Používejte základní, NTLM, digest a vlastní (včetně OAuth) autentizaci.
 • Ukládejte, získávejte a používejte klientské certifikáty.
 • Udržujte, používejte a udržujte certifikáty a přihlašovací údaje v úschovně Uptrends.
 • Použijte proměnné: předdefinujte, přiřaďte hodnoty, generujte náhodné hodnoty.
 • Použijte srovnání a tvrzení (ověřte obsah, kódy odpovědí, doby odezvy).
 • Sledujte své API z 200 testovacích míst po celém světě, nebo sledujte interní API s privátním kontrolním bodem za bránou firewall.

Nemusí to být složité a můžete spát dobře, protože pokud společnost Uptrends zjistí problémy s vaším rozhraním API, jejich pokročilý varovný systém zajistí, že o tom víte..

Jídlo s sebou

 • Rozhraní API napájí web.
 • Uptime, výkon a funkce rozhraní API odpovídají výnosům a reputaci.
 • Rozhraní API třetích stran mohou poškodit vaši značku stejně jako selhání rozhraní API.
 • Je to vaše API a je vaší zodpovědností sledovat jej z hlediska dostupnosti, výkonu a funkce.

Uptrends API Monitoring vám pomůže zlepšit vaše podnikání a třetích stran API uptime, výkon, dostupnost, atd. Stále není přesvědčen? Vyzkoušejte Uptrends API Monitoring zdarma po dobu 30 dnů. Nepotřebujete ani kreditní kartu.

TAGY:

 • API

 • Sledování

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector