4 najlepsze funkcje Trustpilot do bezbłędnego zarządzania recenzjami klientów

Czego można oczekiwać od lepszej platformy zarządzania recenzjami klientów?


Jeśli zajmujesz się zarządzaniem marką lub budowaniem zaufania wśród klientów (którym powinieneś być), z pewnością wiesz, jak ważne jest zarządzanie opiniami klientów.

Biorąc pod uwagę, że 85% kupujących zaufaj recenzjom online tak samo, jak rekomendacji od znajomego lub rówieśnika, i 73% konsumentów uważają, że ta opinia wpływa na ich nawyki zakupowe, recenzje klientów są jednym z nich najbardziej krytyczne czynniki w podejmowaniu decyzji online.

Korzystając z narzędzia, które działa w celu zwiększenia liczby otrzymywanych autentycznych recenzji, spójność wpływa na Twoje SEO i zapewnia możliwość raportowania, które mogą stanowić podstawę działań w bieżącym otoczeniu biznesowym.

Jeśli szukasz tego rodzaju systemu, musisz zwrócić uwagę na cztery kluczowe funkcje.

Wykrywanie oszustw

Fałszywe lub nieautentyczne recenzje mogą być tak samo szkodliwe jak negatywne.

Gdy szukasz systemu zarządzania recenzjami klientów, musi on posiadać szczelny system do wykrywania fałszywych wiadomości.

Trustpilot jest dobrze znany ze swoich inteligentnych rozwiązań oprogramowanie do wykrywania oszustw. Wykorzystuje technologię i algorytmy uczenia maszynowego do analizy każdego przeglądu i identyfikuje wzorce, które mogą sygnalizować oszustwo.

Porównuje również każdą recenzję do szerokiej gamy struktur behawioralnych, takich jak adres IP i wskaźniki językowe, aby ustalić, czy informacje zwrotne są fałszywe, czy nie.

Ponadto, jeśli firma uważa, że ​​opinia może być oszustwem lub nieodpowiednia, może zostać wysłana do Zespół ds. Zgodności do dochodzenia.

Tam są 13 możliwych powodów dlaczego firma może zgłosić recenzję zgodności z Trustpilot.

 1. Zawiera obraźliwy język.
 2. Zawiera dane osobowe (numer telefonu, adres e-mail, dane karty kredytowej itp.)
 3. Obejmuje treści promocyjne niezwiązane z zakupem lub doświadczeniem recenzenta.
 4. Narusza to prywatność, poufność, własność intelektualną lub prawa innej osoby.
 5. Dotyczy to tylko podatku lub grzywny.
 6. To spam marketingowy.
 7. Opisuje tylko produkt i nie mówi o zakupach ani usługach.
 8. Ma nieprawidłowy profil firmy.
 9. Nie napisano tego w ciągu roku od doświadczenia.
 10. Jest napisany wyłącznie z powodów etycznych lub politycznych.
 11. Recenzent jest konkurentem.
 12. Recenzent wielokrotnie sprawdzał firmę z różnymi profilami.
 13. Recenzent nie miał prawdziwego doświadczenia.

Możesz zostać poproszony o wyjaśnienie, dlaczego narusza to Wytyczne dla użytkowników.

Stąd otrzymasz podsumowanie, które pokazuje powody, dla których zgłosiłeś recenzję. Upewnij się, że są poprawne.

Po przesłaniu proces dochodzenia trwa zwykle około siedmiu dni.

Kompatybilność z wyszukiwarkami

Recenzje klientów odgrywają ogromną rolę w tym, jak ludzie postrzegają firmy, a wyszukiwarki są tego w pełni świadome.

w rzeczywistości, zgodnie z MOZ, opinie klientów stanowią około 10% tego, jak Google i inne wyszukiwarki oceniają strony internetowe. Z tego powodu potrzebujesz narzędzia do zarządzania recenzjami klientów, które jest kompatybilne z głównymi wyszukiwarkami.

Źródło

Pamiętaj, że chociaż niektóre narzędzia do zarządzania recenzjami mogą twierdzić, że pomagają w SEO, faktyczne recenzje mogą nie być postrzegane przez wyszukiwarki jako „godne zaufania”.

W Google jest to określane jako TrustRank. Chociaż ta funkcja służy do ustalania autentyczności witryny, istnieje wiele czynników, sprawdzone recenzje mają ogromne znaczenie.

Trustpilot jest partnerem Google. Ponieważ jest to otwarta platforma, na której każdy może zostawić recenzję, a firmy nie mogą usuwać, edytować ani ukrywać złych recenzji, Google uważa tę treść za wiarygodną. Z kolei opinie klientów pozostawione na tej platformie mają duży wpływ na to, jak Google pozycjonuje strony internetowe.

Dodatkowo Trustpilot TrustBoxes można skonfigurować do wyświetlania opinii bezpośrednio na twoich stronach internetowych, co z czasem może zakwalifikować Cię do Rich Snippets Stars w wyszukiwaniach Google.

Podczas konfigurowania TrustBox, zaznacz pole wyboru Włącz fragmenty rozszerzone dla SEO.

Następnie w Google Search Console poproś Googlebota o zaindeksowanie swoich stron internetowych za pomocą TrustBox. Pamiętaj, że Trustpilot nie może zagwarantować, że otrzymasz Rich Snippet Stars – wytyczne Google dotyczące Rich Snippet Stars są surowe.

Kompleksowa analiza opinii klientów  

Dogłębne raportowanie musi być głównym składnikiem wybranego przez klienta oprogramowania do oceny klientów. Te spostrzeżenia powinny stanowić podstawę dla twojego obecnego i przyszłego kierunku.

Pierwszym krokiem jest zebranie dużej ilości informacji zwrotnych od zweryfikowanych klientów, ale równie ważne jest zrozumienie opinii i niezbędnych zestawów danych z recenzji. Te opinie nie tylko informują innych, czego mogą się spodziewać lub jak dobrze działa produkt / usługa.

Są to surowe formy informacji zwrotnych, które zapewniają wgląd w opinie konsumentów na temat Twojej firmy, jakie ulepszenia należy wprowadzić i czy spełniasz oczekiwania, czy nie.

Trustpilot upraszcza to, automatycznie przekształcając dostępne dane z przeglądu klientów w minutowe raporty analityczne, które rejestrują zmiany w ocenach i TrustScores.

The Przegląd strona zawiera informacje o łącznej liczbie recenzji, średniej liczbie użytkowników dziennie, liczbie osób wyszukujących Twój profil na stronie głównej Trustpilot itp..

Aby uzyskać trochę bardziej dogłębne, na stronie Analiza na stronie możesz sprawdzić, które metody zbierania są najbardziej (i najmniej) skuteczne. Możesz także zobaczyć górne tagi, które zachęcają ludzi do pozostawienia recenzji, a także godziny szczytu, kiedy to robią.

The funkcja tagowania na Spostrzeżenia informacje zwrotne dotyczące segmentów stron w różnych danych demograficznych, takich jak lokalizacja lub produkt, dzięki czemu można filtrować opinie w celu bardziej szczegółowej analizy odbiorców. Oznacza to, że możesz śledzić określone szczegóły i zobaczyć, jak różne zmiany wpływają na oceny.

Znajomość tego rodzaju informacji jest niezbędna dla firmy, która chce zadowolić klientów. Samo zobaczenie ogólnego rankingu gwiazd niekoniecznie zapewnia pełny obraz tego, co naprawdę są opinie klientów.

Ważne jest, aby kopać trochę głębiej i zobaczyć, co mówią ludzie i jakie są ich znaczenie.

Integracje aplikacji

Oczywiście partnerstwo z systemem oprogramowania do obsługi klienta, który nie jest w stanie współpracować z witryną firmy, byłoby całkowitą stratą czasu i pieniędzy..

Wyświetlanie recenzji w całej witrynie e-commerce jest istotnym czynnikiem zwiększającym sprzedaż, ale jeśli oprogramowanie do recenzji nie ma właściwej integracji, to są to jedynie wewnętrzne zestawy danych.

Ponownie, Trustpilot jest tu bardzo przydatny, ponieważ ma długą listę platform handlu elektronicznego, z którymi są one kompatybilne, w tym duże, takie jak Shopify, Magneto i WooCommerce.

Ponadto media społecznościowe szybko stają się ulubionym źródłem badań biznesowych, as 45% konsumentów online oświadczają, że korzystają z mediów społecznościowych, aby pomóc im w podjęciu decyzji o zakupie.

Możesz również z łatwością udostępniać recenzje z Trustpilot wszystkim głównym serwisom społecznościowym. Ponadto plan Pro i Enterprise automatycznie wyśle ​​dla Ciebie informację zwrotną na Facebooku.

Wniosek

 Chociaż niektóre funkcje mogą mieć większe znaczenie dla jednej firmy niż innej, istnieje kilka podstawowych zasad, z których może skorzystać każda organizacja.

Upewnij się, że przeprowadzasz badania w poszukiwaniu narzędzia do zarządzania opiniami klientów, które będzie dla Ciebie najlepsze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector