Rishikimi i Jastëkut të Hosting-ut

Rishikimi i Pad i Web Hosting


Vizitoni WebHostingPad.com

Rishikimi i Jastëkut të Hosting-ut

Shtëpi për mbajtjen e faqes në internet njihet si një nga kompanitë më të lira të pritjes në internet në industri, duke u përqëndruar te entuziastët individualë të faqes në internet, si dhe pronarë të afarizmave të vegjël dhe të mesëm. Ata mbështesin më shumë se 200 skenare, duke përfshirë softuer për blogela, karroca për blerje, forume, sondazhe dhe më shumë.

Web Hosting Pad gjithashtu vjen me emrin e domain falas, faqet shtesë të pakufizuara, transferimin e të dhënave dhe hapësirën në disk, 30 ditë garanci për kthimin e parave me të gjitha paketat dhe 24/7 mbështetje të klientit përmes bisedës në kohë reale.

Karakteristikat e faqeve të mbajtjes në internet

Për një kompani pritëse që filloi operacionet e saj më vonë se shumë nga konkurrentët e saj shumë më të mëdhenj, WebHostingPad shumë shpejt u angazhua në treg si një ndërmarrje e mirëfilltë pritëse. Me qendër në Illinois, Chicago, kompania filloi operacionet e saj në 2005 dhe tani në 2015 pret më shumë se 200,000 fusha në të gjithë botën.

Hosting me kosto të ulët

Bandwidth i pakufizuar

Hapësirë ​​e Pafund Disk

Garancia 99% e kohës së zgjuar

30 ditë garanci për kthimin e parave

WHP njihen si një nga zgjidhjet më të lira të pritjes në industri, duke u përqëndruar në entuziastët e faqeve në internet, si dhe pronarët e afarizmave të vegjël dhe të mesëm.
Duke mbështetur më shumë se 200 skriptet, klientët WebHostingPad kanë qasje në secilën prej teknologjive të njohura që përfshijnë WordPress, Drupal, Joomla, Magento, osCommerce dhe disa të tjera.

Ata ofrojnë plane që përmbajnë shtesë shtesë në formën e kredive për Adwords, Facebook, dhe Yahoo dhe Bing, si dhe mjete për Blogging WordPress dhe lista falas të biznesit të Faqet e Verdha. Nëse e konsideroni këtë të jetë njëlloj me zgjidhjet e tjera të hostimit, atëherë mendimi juaj mund të testohet kur zbuloni gamën e çmimeve që ata kanë marrë nga Revista WebHost, Best Hosting Top 10, Buy-Hosting dhe Web Hosting Geeks për të përmendur disa. Me një mbështetje si kjo, është e kuptueshme që WebHostingPad pretendon të ketë platformën më të shtrënguar dhe të përballueshme të pritjes në internet.

Karakteristikat e hostimit

Nëse keni shikuar në web hosting për çdo periudhë kohe, atëherë nuk do të jetë sekret për ju që jo të gjitha kompanitë janë të barabarta, dhe jo të gjitha ofertat janë paketuar në një mënyrë që i përshtatet nevojave të biznesit tonë. Kjo do të thotë që duhet të merren vendime, dhe se ne duhet të jemi selektivë për të shmangur ndonjë marrëveshje të zbukuruar që premton të sigurojë gjithçka që dëshirojmë, por jo që ne me të vërtetë kemi nevojë.

Shumë shpesh, janë ndërmarrjet më të vogla, ndonjëherë më praktike të mbajtjes në internet, të cilat mbizotërojnë në treg nga konkurrenca e tyre më e madhe. Në veçanti, shumë pronarë të faqeve të internetit kanë tendencë të ndjekin turmën tek ofruesit më të spikatur, në dijeni të opsioneve të tyre për të zgjedhur një zgjidhje më kompakte të pritjes me plane potencialisht më të zbatueshme me një normë të volitshme. Një platformë e tillë është WebHostingPad, një kompani e përkushtuar për të sportuar një markë miqësore me buxhetin minus fanfare e kambanave dhe bilbilave të shtrenjta.

Karakteristikat e faqeve të mbajtjes në internet

Ka 2 plane të përbashkëta pritjeje të ofruara, që të dyja vijnë me konfigurim falas. Kompania po ekzekuton një çmim të veçantë prej 1.99 $ për pritjen e tyre themelore të Planit të Energjisë, por mund të zbuloni se kjo ju bllokon për një marrëveshje 3 vjeçare. Opsioni i hostimit të Power Plan Plus ofrohet me $ 3.99 për një periudhë minimale 4 vjeçare. Të dy planet rriten në çmim për kushte më të shkurtra, por me më pak se 4 dollarë në vit për ofertën themelore, ka pak hapësirë ​​për ankesa.

Ja çfarë janë në ofertë;

Plani i energjisë – hapësirë ​​e pakufizuar, domenet, llogaritë e postës elektronike dhe bazat e të dhënave MySQL. Ekziston një gjerësi bande e paplotësuar, hyrje në statistikat e sitit, linux cloud, mbrojtje ndaj spamit, skanim të sigurisë, faqe gabimi të personalizueshme, instalues ​​softuerësh softaculous me një hap dhe cPanel për menaxhimin e plotë të faqes në internet.

Plani i Energjisë Plus – si më lart, duke përfshirë statistikat e avancuara, skanimin e sigurisë dhe filtrin e spamit, si dhe listën e drejtorive të biznesit, sigurinë SSL dhe SSH për ndryshime të përparuara të skedarëve në internet. Të dy planet kanë qasje tek krijuesi i faqes në internet falas me më shumë se 100 shabllone për personalizimin e modeleve, formave, librave të miqve, një dyqan online të e-commerce dhe më shumë. Ekziston gjithashtu një mundësi për të blerë një sit me porosi, por do t’ju duhet t’i kontaktoni ata për një kuotë, bazuar në nevojat tuaja.

Nëse jeni duke kërkuar për tipare shumë më të përparuara që janë një element kryesor në ofruesit e tjerë më të spikatur të pritjes, nuk ka gjasa t’i gjeni ato këtu. Pajisja e përbashkët e ofruar nga WebHostingPad është më shumë e shumëllojshmërisë “pa frills”, megjithëse kjo kompensohet nga lehtësia e saj për sa i përket përdorshmërisë dhe ndikimit në xhepin e hip.

Sidoqoftë, WebHostingPad është partnerizuar me VPSDepot për të prezantuar personalizim shtesë dhe shkallëzueshmëri për përdoruesit përmes një platforme hosting VPS. Ata po ofrojnë 3 Planet VPS, duke filluar nga 19,95 dollarë në muaj për nivelin fillestar, 34,95 dollarë në muaj për nivelin profesional, dhe 49,95 dollarë në muaj për klientët e tij premium me faqe të mëdha ose të biznesit në tregti elektronike.

Ja se si duken;

fillestar – Hapësirë ​​në disk 20 GB, gjerësi bandë 100 GB, memorie 1 GB dhe adresë IP të dedikuar, vendosje falas dhe mundësi pagese mujore, tremujore dhe gjysmë-vjetore.

profesional – si më lart, me hapësirë ​​prej 80 GB, një bandë të pakufizuar çdo muaj, memorie 2 GB dhe adresa IP të dedikuara.

prim – si më lart, me hapësirë ​​160 GB, memorje 4 GB dhe 3 adresa IP Dedikuar.

Ju do të keni 30 ditë garanci për kthimin e parave për të përcaktuar nëse jeni të kënaqur me shërbimet e përbashkëta të WebhostingPads, në këtë rast do t’ju jepet një rimbursim nëse anuloni brenda asaj periudhe. Rimbursimet për VPS mund të ndalen në 5 ditë, por kontrolloni së pari me mbështetjen e tyre. As mos provoni për një rimbursim nëse vendosni pas kësaj të lëvizni biznesin tuaj diku tjetër. Në anën tjetër, nëse po zhvendosni biznesin tuaj te ky ofrues, ata do të ndihmojnë me transferimin falas të faqes në internet, megjithatë kjo vlen vetëm për skedarët dhe bazat e të dhënave, ku madhësia e transferimit të llogarisë është 2 GB ose më pak.

uptime & Performance

Besueshmëria e serverëve është e qëndrueshme në kohën e garantuar 99,99 përqind, dhe ngarkimi është vlerësuar nga përdoruesit si më i shpejtë se sa me platformat e tjera. Kjo mund të jetë për shkak të mungesës së shtesave të zbukuruara. Në çdo rast, nëse faqja juaj shfaqet shpejt, atëherë nuk ka gjasa që të ankoheni pa marrë parasysh arsyen.

Qendra e të dhënave të WebHostingPad banon në serverë të dyfishtë RAID për siguri dhe mbrojtje, dhe insiston që të sigurojë energji të pandërprerë, shtypje zjarri, ventilim HVAC dhe lidhje në rrjet. Pritësi deklaron se klientët do të rimbursohen në një rast pro-rata për çdo joproduktive. Qendra e tyre e të dhënave i nënshtrohet një rezervë çdo javë e cila është përveç mjeteve rezervë që ato ofrojnë për faqet tuaja.

Ndihma për klientët

Nëse keni nevojë të kontaktoni ekipin e mbështetjes të WebHostingPad, ju keni një zgjedhje të postës elektronike, chat live dhe mbështetje telefonike pa 24 orë falas. Ekipi teknik është shumë i aftë, megjithëse ka pasur ankesa për kohëzgjatje më të ngadaltë të pritjes nëse paraqisni një biletë mbështetëse, të cilën do të duhet të bëni nëse çështja juaj kërkon përshkallëzim në një nivel më të lartë se sa mund të merret me telefon. Ata gjithashtu kanë një bazë njohuri shumë të mirë për çmimin që ju paguani, megjithëse nuk është aq e kuptueshme sa ato që janë në pronësi të lojtarëve më të mëdhenj në treg. Sidoqoftë, shumica e përgjigjeve që ju nevojiten do të jenë në dispozicion atje, me kusht që të merrni kohë për të kërkuar.

Një nga përfitimet kryesore të mbështetjes veçanërisht për pronarët e faqeve fillestare është konsultimi 30 minutësh nga një prej webmasterëve ekspertë të ekipit. Burimi i ndihmës së uebit do të sigurojë që faqja juaj të jetojë në internet dhe të funksionojë pa probleme, dhe të ndihmojë në çdo pyetje ose çështje për t’ju bërë të funksiononi shumë shpejt. Ju madje mund të kërkoni ndihmën e tyre me listën tuaj të parë të motorit të kërkimit dhe të merrni reagime të dobishme në lidhje me krijimin e faqes tuaj. Ky lloj ndihme është i paçmueshëm nëse sapo filloni. Ju gjithashtu mund të mbani aktual me çdo ndryshim, azhurnim ose çështje përmes faqes së arsyeshme aktive të hostit të Facebook.

Rreth Pad Hosting Web

A e dini se Pad Hosting Pad filloi përsëri në 2005, janë me qendër në Illinois, agoikago dhe është hosti i internetit për më shumë se 150,000 faqe interneti.

burimi: webhostingpad.com/about-us

Ueb Hosting Pad në Twitter

Testime të mbajtjes së faqes në internet

Unë guxoj të them se ky është hosti më i lirë i internetit atje ndonjëherë. E mirë për nevojat e mia pasi kam një buxhet të kufizuar (Yvonne – 25 Prill 2015)

Pritja më e lirë në internet ndonjëherë, injoroni up-shitet / ndër-shitur dhe këta djem nuk do të rrihen për çmim (Lee – 23 qershor 2014)

Keni nevojë për një host super të lirë të buxhetit për blogun tim të dasmës dhe Web Hosting Pad ka qenë i shkëlqyeshëm për mua. (Karen – 23 Prill 2014)

Nuk di shumë për kompjuterët por kam arritur të bëj blogun tim. Kurdoherë që kam një problem teknik të mbështetjes, stafi është atje për të më ndihmuar. (Lou – 12 Janar 2014)

Vlerësimi mesatar i WebHostingPad.com është

4.5 nga 5.
Bazuar në 4 shqyrtime.

Planet e mbajtjes së faqes në internet & Çmimeve

Qëllimi i Web Hosting Pad # 1 është të ofrojë zgjidhje të fuqishme të mbajtjes në internet me një çmim shumë të përballueshëm.

Paketa e Ndarjes në WHP

 • Nga 1.99 dollarë në muaj
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes së diskut
 • Bandwidth mujor i pakufizuar
 • Domenet e pakufizuara të Addon
 • Nënfushat e pakufizuara
 • Domain falas me Viti 1 Hosting
 • Instalim i Shkrimeve me 1 Klikim Falas
 • Programe falas për krijimin e faqeve
 • 24/7 Mbështetje

Regjistrohuni Tani – Pa rrezik, 90 ditë garanci për kthimin e parave

Përmbledhje e Shqyrtimit të WebHostingPad

Pra, a është Pad Web-i ndonjë e mirë?

E MIRA: Pricemimi – mbajtja në internet super e lirë. Emri i domain falas. Paketuar me karakteristika të përfshira.

JO-SO-MIROOD: Ndonjëherë mbështetja është pak e ngadaltë. Serveri është nganjëherë pak i ngadaltë.

Megjithëse WebHostingPad mund të mos jetë ofruesi më i madh ose më i mirët që ofrojnë pritje, ata nuk po përpiqen të pozicionohen në atë mënyrë në treg. Në vend të kësaj, grupi i tyre i synuar është fillestari i webmasterit të mesëm i cili vlerëson vlerën ekstreme të çmimeve për mjetet që përfundojnë punën. Ndërsa çmimi mund të jetë i ulët, do të ishte gabim të ngatërroni atë ofertë për lirë në vend të asaj që është në të vërtetë; vlera e volitshme.

Shumë webmasterë të rinj futen në kurth në blerjen e pritjeve që kanë shtesa dhe shpërblime që jo vetëm që nuk u duhen, por as nuk i kuptojnë. Këshilla këtu nuk është që të vraponi përpara se të mund të ecni. Merrni kohën për të vlerësuar atë që ju keni nevojë për të vërtetë për biznesin tuaj të internetit, dhe mendoni dy herë për të anashkaluar një pjesë të madhe thjesht sepse nuk ka grafika të zbukuruara me zhargon teknik bindës. WebHostingPad zëvendëson karakteristikat e përparuara që nuk do t’i përdorni kurrë me një premtim të besueshmërisë, duke e bërë atë një propozim të vlefshëm për një shërbim bazë me një çmim të pabesueshëm.

Një përmbledhje e WebHostingPad nga Mbretëria e Pritjes. Përditësuar për herë të fundit në 4 nëntor 2015.

Shtëpi ›Shqyrtime› Rishikimi i Jastëkut të hosteve në internet

Përmbledhje e Shqyrtimit të WebHostingPad

Pra, a është Pad Web-i ndonjë e mirë?

E MIRA: Pricemimi – mbajtja në internet super e lirë. Emri i domain falas. Paketuar me karakteristika të përfshira.

JO-SO-MIROOD: Ndonjëherë mbështetja është pak e ngadaltë. Serveri është nganjëherë pak i ngadaltë.

Megjithëse WebHostingPad mund të mos jetë ofruesi më i madh ose më i mirët që ofrojnë pritje, ata nuk po përpiqen të pozicionohen në atë mënyrë në treg. Në vend të kësaj, grupi i tyre i synuar është fillestari i webmasterit të mesëm i cili vlerëson vlerën ekstreme të çmimeve për mjetet që përfundojnë punën. Ndërsa çmimi mund të jetë i ulët, do të ishte gabim të ngatërroni atë ofertë për lirë në vend të asaj që është në të vërtetë; vlera e volitshme.

Shumë webmasterë të rinj futen në kurth në blerjen e pritjeve që kanë shtesa dhe shpërblime që jo vetëm që nuk u duhen, por as nuk i kuptojnë. Këshilla këtu nuk është që të vraponi përpara se të mund të ecni. Merrni kohën për të vlerësuar atë që ju keni nevojë për të vërtetë për biznesin tuaj të internetit, dhe mendoni dy herë për të anashkaluar një pjesë të madhe thjesht sepse nuk ka grafika të zbukuruara me zhargon teknik bindës. WebHostingPad zëvendëson karakteristikat e përparuara që nuk do t’i përdorni kurrë me një premtim të besueshmërisë, duke e bërë atë një propozim të vlefshëm për një shërbim bazë me një çmim të pabesueshëm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map