Rishikimi i hostimit të lëvizjeve

Rishikim i hostimit të lëvizjes


Vizitoni InMotionHosting.com

Rishikimi i hostimit të lëvizjeve

Pritja për lëvizje është një kompani shumë e popullarizuar në web hosting me një bazë besnike të klientit që përfshin mbi 300,000 faqet e internetit të klientëve. Si të gjitha kompanitë e tjera të shqyrtuara këtu, IMH ofron plane të ndryshme të ndryshme të mbajtjes së faqeve në internet të përshtatshme për çdo nevojë të sitit.

Një tipar që veçon InMotion Hosting është teknologjia e tyre e Speed ​​Zone. Ato kanë qendra të shumta të të dhënave dhe ju mund të zgjidhni atë më të afërt me ju. Kjo lejon një shërbim më të shpejtë dhe më efikas. Ata gjithashtu kanë Zona të Shpejtësisë Max, që mburren me shpejtësi deri në gjashtë herë më shpejt se mesatarja.

Karakteristikat e hostimit të lëvizjeve

InMotion u themelua në vitin 2001 dhe që nga sot e deri më sot në 2015 u krijua si një ofrues i nivelit të lartë të pritjes së faqes në internet. Kompania ofron gjithçka, nga pritja themelore e përbashkët e deri tek serverët e dedikuar plotësisht të konfigurueshëm.

Teknologjia e Fitimit të mimeve

Bandwidth i pakufizuar

Hapësirë ​​e Pafund Disk

99.9% Uptime & seriozitet

Garancia e kthimit të parave 90 ditë

InMotion ka të gjitha bazat e mbuluara me serverë me performancë të lartë Dell, ngarkesa të programeve falas dhe skriptet, 99.9 përqind uptime dhe 24/7 mbështetje.

Kompania ka bërë gjithashtu përparime të mëdha drejt zvogëlimit të gjurmës së karbonit të operacioneve të tyre duke përdorur qendrat e gjelbërta të të dhënave dhe programe të rrepta riciklimi. Ata kanë ulur më tej prodhimin e tyre të karbonit me 2,000 ton në vit duke përdorur një sistem të jashtëm të ftohjes së ajrit – i cili gjithashtu zvogëlon kostot e tyre me gati 70 përqind.

InMotion gjithashtu ka partnerizuar me Pemë për Ardhmërinë dhe ka siguruar fonde për mbjelljen e 5,000 pemëve. Ky nivel i ndërgjegjësimit dhe angazhimit mjedisor është i vështirë për tu përputhur.

InMotion u jep klientëve mundësinë e lokacionit të serverit, me qendrat e të dhënave në Los Angeles dhe Washington DC. Serverët monitorohen rreth orës për të siguruar nivelet më të larta të performancës. Ata përdorin Zonat e Shpejtësisë Max, të cilat përdorin shkëmbime peering dhe qendra të shumta të të dhënave, për të optimizuar shpejtësinë e rrjetit.

InMotion ofron tre lloje të ndryshme të planeve të pritjes:

Pritja e biznesit (Ndarja e përbashkët)

Pritja e serverit virtual virtual (VPS)

Server i përkushtuar i serverëve

Ndarja e përbashkët

Pra, cilat janë përfitimet e përdorimit të InMotion për nevojat tuaja të mbajtjes në internet?

Me nëntë pako të ndryshme të pritjes, çdo webmaster mund të zgjedhë planin që plotëson më së miri nevojat e tyre aktuale dhe të azhurnojë pasi nevojat e faqes së tyre e garantojnë atë. Fillestarët me site të thjeshtë dhe trafik minimal mund të marrin një paketë të fuqishme pritëse për vetëm disa dollarë në muaj. Edhe serverat e dedikuar të InMotion janë me çmime konkurruese dhe të përballueshme për administratorët e uebfaqeve me faqet e krijuara.

Garancia e kthimit të parave 90-ditore ju lejon të jepni InMotion një provë të gjatë përpara se të kryeni shërbimet e tyre. Kjo flet për shkallën e besimit që ka ndërmarrja në shërbimet e saj, pasi që asnjë host në internet nuk ofron një periudhë më të gjatë të rimbursimit. Normat e rimbursimit janë tepër të ulta, pasi InMotion është plotësisht e angazhuar për të kënaqur klientët e tyre.

Kontrolli i hostimit të lëvizjeve

Përdoruesit kanë aftësinë për të modifikuar dhe menaxhuar faqet në internet duke përdorur softuerin backend të cPanel. Aplikimet popullore CMS si WordPress dhe Joomla mund të instalohen me vetëm disa klikime. Baza e të dhënave MySQL, llogaritë FTP, llogaritë e postës elektronike dhe punët CRON gjithashtu mund të konfigurohen duke përdorur menutë cPanel.

InMotion është një kompani e themeluar mirë që ka rreth e rrotull për më shumë se një dekadë. Ofruesit e rinj të pritjes së hosteve vijnë dhe shkojnë gjatë gjithë kohës, kështu që gjithmonë është rrezik të vendosni faqen tuaj në duart e një kompanie pritëse të paprovuar. Kjo sigurisht nuk është rasti me IMH, ata janë një kompani e besueshme që ka kapërcyer stuhitë e të qenurit në biznesin e pritjes për 10 vjet dhe që ende po shkojnë të fortë.

Aplikimet & program

Paketat e pritjes së InMotion mbështesin një linjë të plotë të aplikacioneve, siç janë sistemet e menaxhimit të përmbajtjes, për softverin e biznesit të plotë, përfshirë:

Avactis

AbanteCart

AlegroCart

BoxBilling

CubeCart

Mjeti i hostimit

Magento

OpenCart

osCommerce

Monedha PHP

Pika e shitjes PHP

Prestashop

QuickCart

TomatoCart

ZeusCart

Shporta Zen

WHMCS

WordPress

Këto janë aplikacione të dobishme për bloget dhe faqet e e-commerce të cilat lejojnë integrimin e lehtë të një larmie karakteristikash të ndryshme.

uptime & Performance

Karakteristikat unike të InMotion e bëjnë atë një zgjedhje të besueshme për faqen e internetit të biznesit tuaj. Zonat me shpejtësi maksimale rrisin në mënyrë dramatike shpejtësinë e ngarkimit dhe performancës së faqes tuaj, e cila është e shkëlqyeshme për klientët dhe përmirëson renditjen e motorëve të kërkimit.

Garancia në kohë 99.9 përqind nënkupton që faqja juaj do të jetë gjithnjë e funksionuese. Zgjedhja e qendrës së të dhënave është një tjetër plus i madh, pasi lejon që faqja juaj të funksionojë më shpejt dhe në mënyrë më efikase.

InMotion ka partnerizuar me një numër shkëmbimesh peering dhe ofrues të shërbimeve në mënyrë që ata të mund të ofrojnë shpërndarje të drejtpërdrejtë të të dhënave dhe lidhje të besueshme më të shpejtë në Internet.

Se si do të performojë faqja juaj në serverët pritës është një faktor i rëndësishëm që duhet të merret në konsideratë kur zgjidhni midis ofruesve të pritjes së faqes në internet. Ne testuam kohën e ngarkesës së faqes në faqen fillestare të Hosting InMotion.

Rezultatet e hostimit të lëvizjeve:

Faqe Hyrëse ngarkohet në 3.3 sekonda

Faqe Hyrëse është e ngarkuar plotësisht në 5.1 sekonda

(Rajoni i serverit të testimit: Dallas, SH.B.A. Lidhja: Kablloja (5/1 Mbps, 30ms). Data: 11 gusht 2013)

Mbeshtetje teknike

Ofruesit e strehimit jetojnë dhe vdesin nga mbështetja e tyre, dhe InMotion i ka të gjitha bazat e përfshira këtu. Ata ofrojnë mbështetje 24/7 përmes postës elektronike, bisedës live dhe telefonit (pa pagesë).

InMotion Hosting ka derdhur shumë para dhe burime për të ngritur ekipin e tyre të mbështetjes shumë të arritshme dhe miqësore.

Ekziston një forum aktiv i komunitetit ku anëtarët mund të bëjnë pyetje teknike dhe t’u përgjigjen atyre. Një bibliotekë e plotë për ndihmë me artikuj, mësime dhe video është gjithashtu në dispozicion.

Rreth Hosting InMotion

A e dini se InMotion Hosting ka pasur një vlerësim të klasit A ​​me Bureau Better Business (BBB) ​​për gati 5 vjet. InMotion ka qenë gjithashtu një ofrues i shërbimit të certifikuar CNET për më shumë se 10 vjet.

burimi: inmotionhosting.com/about-us

InMotion Hosting në Twitter

Testimet e mbajtjes së lëvizjes

Në ofrimin e pritjes së disqet me gjendje të ngurtë ishte faktori vendimtar për mua, me të vërtetë i lumtur dhe nuk mund t’i rekomandojë këta djem sa duhet! (Darren E – 6 maj 2015)

Karakteristikat dhe shërbimet fenomenale, Inmotionhosting është përfundimisht lideri kur bëhet fjalë për pritjen e përbashkët. (Howard – 30 qershor 2014)

Mbështetja e klientëve në klasën e parë në Motion Host ishte arsyeja kryesore që vendosa të regjistrohem me ta. Deri tani kaq mirë. Faleminderit. (Karen – 5 janar 2014)

Kam pasur një përvojë mjaft të tmerrshme me hostin tim të mëparshëm. Duhet të them që nuk e prisja aq shumë nga InMotion. Djali kisha gabim. InMotion ka tejkaluar pritjet e mia! (Thomas – 6 Gusht 2013)

Jo hosti më i lirë atje por veçoritë e tyre (zgjedhja e vendndodhjes së serverit, faleminderit !!) dhe mbështetja e klientit është më e mira që kam përjetuar. (Linda – 6 qershor 2013)

Pak kohë joproduktive muajin e kaluar, por InMotion vërtetoi pse ata janë një ofrues kryesor kur dora e ekuipazhit të tyre të miqve mbështetës më ndihmoi në migrimin e blogut tim nga bloger në WordPress. (Steven – 14 maj 2013)

Vlerësimi mesatar i InMotionHosting.com është

5 nga 5.
Bazuar në 6 shqyrtime.

Planet e hostimit të lëvizjeve & Çmimeve

InMotion Hosting hosting shared server, ose klasë biznesi siç e quan IMH, vijnë si tre plane të ndryshme; Planet e nisjes, Power dhe Pro Hosting.

Nisja

pushtet

pro

çmim

5.59 dollarë në muaj

7.19 dollarë në muaj

13.99 dollarë në muaj

Hapësira e diskut

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

Uebfaqet e lejuara të hostuara

2

6

25

Bandwidth Mujor

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

Nën-Domains

25

100

Pafund

Domainet e parkuar

6

26

Pafund

Mbështetje telefonike pa 24×7 pa pagesë

Rezervime falas të të dhënave

i pakufizuar

i pakufizuar

i pakufizuar

Regjistrimi ose transferimi i emrave të domain

Baza e të dhënave MySQL

2

50

200

Ndërtues i faqes në internet

Paneli i Kontrollit të Cpanel

280+ me një klik Instalimi i Aplikimeve

Programe Blog

Menaxhimi i përmbajtjes

Softuer elektronik për tregti

Nuk përfshihen

Ndërtuesi i faqes Premium

Program kompjuterik forumi

Libri i të ftuarve

Galeria e Imazheve

Kontrolli Google

Kalendari i Uebit

Shpërndarë SSL

Kredi falas të Google AdWords

$ 275

$ 300

$ 300

Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Përmbledhje e Shqyrtimit të Hosting InMotion

Pra, është në Motion Hosting ndonjë të mirë?

MIRA: 90 ditë garanci për kthimin e parave. Mbështetja më e mirë në industri. 99.9% garanci në kohë. Zgjedhja e vendndodhjes së serverit.

JO-SI-MIR: Një numër i kufizuar i domeneve të pritur. Jo më e lirë. Asnjë aktivizim i menjëhershëm i llogarisë.

Në përgjithësi, InMotion është ndër ofruesit më të njohur dhe të besueshëm të pritjes në treg. Ata ofrojnë karakteristika të forta pritjeje, mjaft zgjedhje dhe çmime konkurruese.

Nëse ju jeni një webmaster rishtar me një sit të vogël ose një pronar site më me përvojë në nevojë për një server të dedikuar, InMotion ju ka mbuluar.

Garancia e kthimit të parave prej 90 ditësh do të thotë që ata nënkuptojnë biznes dhe se ata mund të kopjojnë pretendimin e tyre për të qenë një klasë botërore ofrues kryesor dhe i besueshëm i pritjes. Ne i themi dhuroju atyre pasi IMH nuk do të të lërë zhgënjyer.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map