Rishikimi i GreenGeeks

Rishikim i GreenGeeks


Vizitoni GreenGeeks.com

Rishikimi i GreenGeeks

GreenGeeks filloi në 2006, dhe që atëherë është rritur në shërbim mbi 150 vende me aftësitë e saj të mbajtjes në internet. Me qendër në LA, California, faqja e tyre në internet kaloi drejtpërdrejtë as një dekadë më parë, megjithëse ata kanë mbi 40 vjet përvojë në ofrimin e web hosting.

Ata theksojnë "e gjelbër" në GreenGeeks, sepse ato shfrytëzojnë kreditë e energjisë së erës. Kjo është pika e tyre kryesore e shitjes dhe ajo që i veçon ata nga ofruesit e tjerë të pritjes së faqes në internet. Shërbimi i tyre për klientët është i gjerë, duke siguruar ndihmë 24-7-365 për të gjithë klientët e tyre me email ose telefon.

Karakteristikat e GreenGeeks

GreenGeeks është një ekip i individëve me shumë përvojë që ofron shërbime të mbajtjes në internet me vetëm pajisjet më të mira të serverit të racave dhe programet më të mira të softuerit, në mënyrë që faqja juaj e internetit të ngrihet dhe të funksionojë sa më shpejt që të menaxhoni. Ndër shërbimet e tyre të ofruara janë:

Planet e përballueshëm

Bandwidth i pakufizuar

Hapësirë ​​e Pafund Disk

24/7/365 Mbështetje

30 ditë garanci për kthimin e parave

Kjo i bën shërbimet e tyre tërheqëse për pothuajse të gjithë ata që mund të dëshirojnë një faqe në internet për shërbimet e tyre.

Planet e përbashkëta të pritjes

Planet e hostimit të shitësit

Planet e pritjes VPS

Ata pretendojnë se serverët e tyre do ta mbajnë faqen tuaj në internet në mënyrë të vazhdueshme, me sa më pak joproduktivë të jetë e mundur për shkak të pajisjeve të tyre me cilësi të lartë. Kjo pajisje përfshin 24 GB DDR3 Ram, procesorë Intel Dual Quad Core Xeon, grupet e ruajtjes RAID-10 dhe lidhjen e Gigabit me çelsin e tyre.

GreenGeeks

GreenGeeks gjithashtu shkon në gjatësi të mëdha për të ofruar shërbim të klientëve superlativë për çdo person individual që i përdor ato për pritje. Ato ofrojnë mundësi të vazhdueshme, 24-7 për të kontaktuar kompaninë me telefon ose email, dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave, nëse për ndonjë arsye nuk jeni të kënaqur me ta.

Karakteristika kryesore e GreenGeeks është në emrin e tyre. Ata pohojnë të jenë një "e gjelbër" kompani. Farë do të thotë kjo është se ata blejnë shumë kredi të energjisë së erës për të kompensuar dëmin ekologjik që bën Interneti në Tokë. Garancia e tyre për të gjithë klientët e tyre është se ata gjithmonë do të zëvendësojnë tri herë sasinë e energjisë që ata lëshojnë.

Shumë klientë do ta shohin ngushëllues të dinë se kur ata përdorin faqen e tyre të internetit dhe fitojnë para, ata gjithashtu do të ndihmojnë mjedisin duke zgjedhur GreenGeeks. Në fakt, gjurmët tuaja të karbonit në të vërtetë do të jenë një negative, më shumë sesa të zhvendosni dëmin që mund të jeni duke bërë me konsumin tuaj elektrik.

Shërbimi i tyre për klientët vlen të përmendet përsëri si një pjesë e karakteristikave të tyre kryesore, sepse është e lehtë të mendoni për një shërbim të mbajtjes së faqeve në internet si thjesht një komplot tokë ku paguani për të vendosur pronën tuaj të patundshme dhe pronarët shpesh mungojnë. Kjo nuk është kështu me GreenGeeks. Ata janë shumë të etur për të kënaqur dhe të përkushtuar për faktin se kënaqësia e klientit është shtresa kryesore e biznesit të tyre.

uptime & Performance

GreenGeeks merr kohën shumë serioze. Siç u tha më lart, ata blejnë më të mirën në aftësitë harduerike dhe softuerike në mënyrë që të minimizojnë kohën e ndërprerjes dhe të eliminojnë pothuajse të gjitha ndërprerjet e paplanifikuara në shërbim. Ata i mbajnë klientët në një numër të ulët për server, në vend që të mbledhin serverët vetëm për të fituar më shumë para. Kjo lejon që secila hapësirë ​​e serverit të "marr frymë" në mënyrë që të mos mbingarkohet asnjëherë.

Sidoqoftë, ata përgatiten për më të keqen, në rast rasti. Politika e tyre përfshin backup natë të të gjitha të dhënave të klientëve, në mënyrë që në rast të një avari ose përplasje të papritur, klientët mund të rimarrin më së shumti – nëse jo të gjitha – të informacionit të tyre dhe të kapin atje ku u larguan..

Rezultatet e Performancës së Faqes së GreenGeeks:

Faqe Hyrëse ngarkohet në 2.1 sekonda

Faqe Hyrëse është e ngarkuar plotësisht në 3.2 sekonda

(Rajoni i serverit të testimit: Los Angeles, SH.B.A. Lidhja: Kablloja (5/1 Mbps duke përdorur Chrome). Data: 10 Mars 2014)

Garancia e kthimit të parave

Me GreenGeek klientët janë të lirë të anullojnë llogaritë e tyre në çdo kohë pa paguar për të. Kompania gjithashtu ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore për llogaritë e reja të pritjes dhe nuk do të gjeni asnjë tarifë të fshehur.

Ndihma për klientët

Duhet të themi më shumë për këtë temë? Shtë e qartë se mbështetja e klientit është një nga përparësitë dhe pikat e krenarisë së GreenGeeks. Kjo ngjall besim të madh në reputacionin e kompanisë dhe performancën njësoj.

Me mbështetjen e tyre 24-7-365, orët e zgjatura të shërbimit në telefon, teknikë të kualifikuar dhe garanci 30-ditore për kthimin e parave, duket pothuajse absurde të mos keni besim tek ata.

GreenGeeks i mungon vetëm chat-faqja në internet. Sidoqoftë, tiparet e tjera të shërbimit të tyre ndaj klientit dhe përgjegjësia e tyre e besueshme në email mund të përbëjnë këtë deficit. GreenGeeks është një burim i shkëlqyeshëm energjie për mbajtjen në internet që bën mirë nga Toka dhe klientët e saj njësoj.

Kodet e Kuponit GreenGeeks

Këtu ju gjeni Kodet e kuponit GreenGeeks (Azhurnimi 2015 – testuar dhe duke punuar) për t’ju kursyer para në planet e pritjes nga GreenGeeks. Përdorni këtë kod kupon GreenGeeks dhe zbrisni 20 përqind.

Merr 20% zbritje nga të gjitha planet e pritjes së GreenGeeks. Paketat për aq pak sa 3.96 dollarë në muaj!

KLIKONI KETU T TO KODI AKTIVATON

Rreth GreenGeeks

GreenGeeks e konsiderojnë ndryshimin e klimës seriozisht. Pritja e gjelbër e gjelbër nuk është një formë e xunkthit të marketingut. Për çdo njësi të energjisë 1x GreenGeeks marrin nga rrjeti ata blejnë 3 kredi të energjisë së erës dhe e dërgojnë atë përsëri në rrjet për të kompensuar gjurmën e tyre të karbonit.

burimi: greengeeks.com/green-hosting

GreenGeeks në Twitter

Dëshmitë e GreenGeeks

Karakteristika vërtet të ngurta, të shkëlqyera dhe çmim të mirë për hostimin e WordPress. Afër një vlerësimi 5 nga 5! (Oliver – 18 maj 2015)

Duajeni faktin që unë po kontribuoj në mjedis, shërbime të shkëlqyera dhe çmimi është gjithashtu një bonus :) (Tracy – 18 korrik 2014)

GreenGeeks më tërhoqi për shkak të angazhimit të tyre të gjelbër në mbajtjen në internet. Kodi i kuponit të kursimit të parave ishte gjithashtu një faktor kontribues lol. (Jose – 1 maj 2014)

Kompania e shkëlqyer, karakteristika të fuqishme dhe çmime të mrekullueshme. Shume i lumtur. Plus, unë jam duke ndihmuar mjedisin. (Ken – 23 Mars 2014)

Nuk di shumë për kompjuterët por kam arritur të bëj blogun tim. Kurdoherë që kam një problem të mbështetjes teknike stafi i Green Geeks është atje për të më ndihmuar. (Fiona – 5 Mars 2014)

Vlerësimi mesatar i GreenGeeks.com është

4.5 nga 5.
Bazuar në 5 shqyrtime.

Planet e GreenGeeks & Çmimeve

GreenGeeks ofrojnë programe të fuqishme dhe të pasura me programe, në planet e përbashkëta, shitësin dhe hosting të VPS.

Ruajtja e diskut

i pakufizuar

Domain Host Pafund

Emri i Lirë Domain për jetën e llogarisë

Siti Fillestar Falas

Migrim falas në sit

Ndërmarrësi i Lirë Drag and Drop

POP3 / POP3 Mbështetje e Sigurt me E-mail

i pakufizuar

IMAP / Mbështetje e Sigurt e IMAP-it IMAP

i pakufizuar

Veglat e transferimit të faqes

i pakufizuar

Përcjellja e llogarive me postë elektronike

i pakufizuar

Autoresponder me postë elektronike

i pakufizuar

Domenet e shtesave

i pakufizuar

Domainet e parkuar

i pakufizuar

Nënfaqet

i pakufizuar

Llogari shtesë FTP

i pakufizuar

Baza e të dhënave MySQL

i pakufizuar

CGI-Bin

Qasje në Webmail

Biblioteka CGI

Përfshinë anën e serverit

Shtesat e përparme 2000/2002

Paneli i Kontrollit të Llogarisë

Qasja në FTP

Qasja në SSH (Shell)

Refuzoni Mbështetjen e Hapësirës

FTP anonim

Log Files + Statistikat e sitit

Faqet e gabimit personal

Menaxher i Fajllave me bazë në Ueb

Custom Cronjobs

Mbrojtja e Spam Assassin

Fantastico & Instalues ​​i butë me një klik

24/7/365 Mbështetje e Amerikës së Veriut

Garancia e kthimit të parave 30 ditë

Përmbledhje Rishikimi GreenGeeks

Pra, a ka gjelbër Geeks ndonjë të mirë?

E MIRA: 30 ditë garanci për kthimin e parave. Çmime të lira Karakteristika bujare. Eko-miqësore. Migrim falas në internet.

JO-SO-MIROOD: Ndihma për klientët nuk është gjithmonë më e përshtatshme për fillestarët absolut.

Nëse kujdesi për mjedisin është i lartë në axhendën tuaj, atëherë është një ide që nuk duhet të merrni mendime se duhet të merrni një pritje të gjelbër në GreenGeeks. Ata janë e vetmja kompani e mbajtjes në internet me një deklaratë misioni për të shkarkuar emetimet e karbonit. Por GreenGeeks nuk është vetëm opsioni miqësor ndaj mjedisit kur blej një pritje në internet. GreenGeeks është gjithashtu një kompani që ofron një pritje të fuqishme, të pasur me karakteristikë dhe të përballueshme në internet.

Kompania ofron një gamë të paketave pritëse për të përmbushur nevojat e çdo klienti, qoftë një blog personal ose një faqe interneti biznesi të vogël. Karakteristikat e tyre bujare, çmimet e përballueshme dhe reputacioni i industrisë së ngurtë e bëjnë GreenGeeks një kompani të rekomanduar për t’u përdorur në hapësirën e pritjes së buxhetit në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map