Wprowadzenie do Maven – proste narzędzie do zarządzania projektami

Dowiedz się więcej o Apache Maven – narzędziu do automatyzacji kompilacji


Co u was! Dzisiaj porozmawiamy o Maven.

Zaczniemy od szybkiego wstępu, a następnie wymienimy zalety korzystania z niego. Po tym wszystkim zobaczymy proces instalacji, a następnie kilka terminów technicznych, które są niezbędne dla początkującego. Więc zacznijmy!

Co to jest Maven?

Apache Maven to oprogramowanie do zarządzania projektami i możemy powiedzieć, że jest to narzędzie do rozumienia. Opiera się na koncepcji modelu obiektowego projektu (POM) [zostanie omówione w dalszej części artykułów], Maven może zarządzać kompilacją projektu, raportowaniem i dokumentacją z centralnej informacji.

Apache Maven to narzędzie do budowania, które wykonuje zadanie tak samo jak Ant, który jest ponownie niezwykłym narzędziem do budowania. To oprogramowanie do zarządzania projektami, które daje nową koncepcję modelu obiektowego projektu (POM). Maven pozwala programistom na zautomatyzowanie obsługi tworzenia oryginalnego formatu folderów, przeprowadzania asortymentu i testowania oraz pakowania i wdrażania ostatecznego wyniku. Zmniejsza to znaczną liczbę kroków w procesie podstawowym i sprawia, że ​​jest to tylko jednoetapowy proces tworzenia kompilacji.

Dlaczego Maven jest używany?

Podsumowując, Maven upraszcza i standaryzuje proces kompilacji projektu. Bezproblemowo obsługuje współpracę zespołu, kompilację, dystrybucję, dokumentację i oddzielne zadania. Maven zwiększa możliwość ponownego użycia, a także zajmuje się większością zadań związanych z kompilacją. Działa w wielu krokach, takich jak dodawanie słoików do biblioteki projektu, budowanie raportów i wykonywanie przypadków testowych Junits, tworzenie plików Jar, War, Ear dla projektu, a nawet wiele innych rzeczy.

Bardzo ważnym aspektem Maven jest przeznaczenie repozytoriów do zarządzania plikami jar.

Maven można dalej wykorzystać w budowaniu & zarządzanie projektami napisanymi przy użyciu języków takich jak C #, ruby ​​i innych języków programowania.

Rzućmy okiem na następujące zalety Maven.

Konwencja o konfiguracji

 • Jego konfiguracja jest bardzo minimalna.
 • Ma zarządzanie zależnościami.

Można uzyskać wiele / powtarzane kompilacje

 • Automatyzacja ułatwia.

Zarządzanie wtyczkami, testowanie i rozwój

 • Ma możliwość uruchamiania JUnit i innych testów integracyjnych.
 • Ułatwia proces rozwoju.

Postanowienia dotyczące sprawdzania statusu każdej kompilacji

 • Pozwala to uniknąć niespójnych ustawień.
 • Standardowa i jednolita infrastruktura wśród projektów.

Konfigurowanie środowiska Maven

Instalacja Maven obejmuje następujące kroki:

 • Sprawdź, czy w systemie jest zainstalowana Java, czy nie. jeśli nie, zainstaluj java
 • Sprawdź, czy zmienna środowiskowa Java jest ustawiona, czy nie. Jeśli nie, ustaw zmienną środowiskową Java.
 • Pobieranie Maven
 • Rozpakuj pobieranie maven w jednym miejscu w systemie.
 • Teraz dodaj katalog bin utworzonego katalogu apache-maven-3.6.2 do zmiennej środowiskowej PATH i zmiennej systemowej.
 • Otwórz cmd i uruchom komendę mvn -v, aby potwierdzić instalację.

To wszystko

Aby uzyskać szczegółowe kroki instalacji, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem YouTube, aby skonfigurować Maven Environment, ponieważ nie chcemy, aby ten artykuł był prosty do czytania i nudny.

Ponieważ jest to przewodnik dla początkujących, musi zawierać warunki techniczne związane z MAVEN. Oto kilka, które są bardzo ważne:

Lokalne repozytorium Maven

Lokalne repozytorium Maven to zestaw, w którym Maven przechowuje wszystkie pliki jar bibliotek, biblioteki lub zależności. Domyślnie nazwa folderu jest ustawiona na „.m2”, a domyślnie jest to „Libraries \ Documents \ .m2”.

Centralne repozytorium Maven

Centralne repozytorium Maven jest domyślną lokalizacją dla Maven do pobierania wszystkich bibliotek zależności projektu do użytku. W przypadku dowolnej biblioteki zaangażowanej w projekt Maven najpierw przegląda folder .m2 lokalnego repozytorium, a jeśli nie znajdzie potrzebnej biblioteki, wówczas szuka w centralnym repozytorium i ładuje bibliotekę do lokalnego repozytorium.

Maven POM

POM to plik XML modelu obiektowego projektu, który zawiera informacje o projekcie i szczegóły konfiguracyjne potrzebne Mavenowi do opracowania projektu. Zawiera wartości domyślne dla większości projektów. Niektóre struktury, które można zdefiniować w POM, to zależności projektu, wtyczki, które można wykonać, i oczywiście profile kompilacji.

Elementy używane w tworzeniu pliku pom.xml

 • project-Project jest głównym elementem pliku pom.xml.
 • modelVersion – oznacza to wersję modelu POM, z którym pracujesz.
 • groupId – implikuje identyfikator grupy projektowej. Jest unikalny i najczęściej stosuje się identyfikator grupy związany z nazwą głównego pakietu Java.
 • artifactId – służy do podania nazwy budowanego projektu.
 • Wersja – ten element składa się z numeru wersji projektu. Jeśli Twój projekt został wydany w różnych wersjach, wygodnie jest przedstawić jego wersję.

Słowo kluczowe zależności

Zależności to biblioteki, które są potrzebne w projekcie. Podobnie jak słoiki Log4j, słoiki Apache Poi, słoiki Selenium to kilka bibliotek wymaganych dla projektu. Zależności w Maven pom.xml są wymienione w następujący sposób:

com.companyname.groupname
App-Core-lib
1.0

Wtyczka Surefire

Wtyczka Surefire jest potrzebna podczas fazy testowej cyklu życia kompilacji do wdrożenia testów jednostkowych aplikacji. Tworzy raporty w 2 różnych formatach plików, takich jak zwykły plik tekstowy, pliki XML, a także w plikach HTML. Nawet jeśli do raportowania używasz środowiska Junits lub TestNG, ta wtyczka jest niezbędna do użycia, ponieważ pomaga Maven znaleźć testy.

Praktyczne zastosowanie Maven

Podczas pracy nad konkretnym projektem Java, który ma wiele zależności, kompilacji, wymagań, wtedy ręczna praca z tymi wszystkimi rzeczami jest niezwykle złożona i pracochłonna. Tak więc korzystanie z niektórych narzędzi, które mogą rozwiązać te prace, jest naprawdę pomocne.

A Maven to takie narzędzie do zarządzania kompilacją, które może wykonywać wszystkie czynności, takie jak dodawanie zależności, używanie ścieżki klasy do projektowania, automatyczne tworzenie pliku wojny i pliku jar oraz wiele nowych rzeczy.

Wniosek

To narzędzie jest korzystne, jeśli chodzi o projekty budowlane. Życzę sukcesów w projekcie JAVA. Jeśli szukasz samouczka wideo, możesz sprawdzić Kurs zderzeniowy Maven.

TAGI:

 • Otwarte źródło

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector