13 Nejlepší IDE, o kterých by měl každý programátor vědět

Integrované vývojové prostředí (IDE) je software, který pomáhá při vývoji softwaru. Zní to legrační, správně?


IDE je kolekce nástrojů a zařízení, které programátoři potřebují pro návrh a vývoj softwaru. Programátorovi poskytuje prostředí, ve kterém mohou psát a testovat své kódy.

Proč jsou IDE tak důležité?

No, pomyslete na scénář – chystáte si na večeři těstoviny. I když znáte recept, ale budete potřebovat přísady a vhodné nástroje / vybavení, aby váš nápad do akce. V kuchyni najdete všechny potřebné nástroje a přísady. Takže to bude vaše pracoviště.

Podobně, i když vývojáři vědí, jak kódovat, budou potřebovat pracoviště se všemi příslušnými nástroji. IDE poskytne vývojářům tuto pracovní stanici. Proto jsou IDE velmi důležité.

Naštěstí existuje mnoho IDE softwaru, z nichž si můžete vybrat, a následující jsou některé z nejlepších, které miloval velký počet vývojářů..

BlueJ

Pro: JAVA

BlueJ je jedním z nejpopulárnějších IDE pro programátory JAVA. Je to nejlepší pro programátory, kteří pracují v individuální kapacitě nebo mají nastavený vývoj softwaru v malém měřítku. Má velmi interaktivní uspořádání. Umožňuje vývojáři otestovat svůj kód a pracovat s novými objekty.

Objekty můžete vyvíjet použitím metod. Můžete otestovat jejich hodnotu a také můžete vizuálně naskenovat kód.

Je určen pro účely výuky a má portál výukových zdrojů. Můžete to zkontrolovat tady.

Zatmění

Pro: C a C++

Zatmění umožňuje programátorům využívat zdroje otevřeně. Umožňuje uživateli používat jakýkoli operační systém, například Linux, Windows a Mac.

Rozhraní poskytované Eclipse je jedním z jeho nejpřitažlivějších prvků. Umožňuje také přetažení a tažení funkcí. Kód můžete také analyzovat pomocí statické analýzy. Podporuje také prvky, jako je ladění a profilování.

Pokud potřebujete pomoc s Eclipse při vytváření Java aplikací, podívejte se na toto skvělý online kurz.

KÓD :: BLOKY

Pro: C a C++

KÓD :: BLOKY je bezplatný nástroj pro programátory C a C ++. Lze jej nakonfigurovat podle vašich požadavků a jeho pluginy jsou vysoce flexibilní. Umožňuje programovat objekty vizuálně objektově. Je označován jako prohlížeč třídy. Podporuje také automatické dokončení kódu spolu s laděním.

Použití tento online nástroj pro programování v C a C ++.

Codenvy

Pro: JAVA

Nejlepší věc Codenvy je to, že má tři různé varianty. Tyto tři varianty jsou jako vývojář, podnik, a tým.

Můžete si vybrat variantu, která vás nejlépe popisuje. Poskytuje vývojářům funkce, jako je automatické dokončení kódu a zvýraznění syntaxe. Je to jeden z mála softwaru IDE na vyžádání. Můžete ji použít v systémech Linux, Mac a Windows.

Mezi hlavní funkce patří snadné kódování, lepší uživatelský dojem a podpora Docker.

RJ TextEd

Pro: JAVA, PHP, HTML, CSS

RJ TextEd umožňuje automatické dokončení kódu spolu se složením kódu. Při použití tohoto IDE můžete také použít sloupcový režim. Má pokročilé barevné rady, které lze snadno měnit mezi barevnými formáty. Má ukotvitelné panely a nabízí také anotační lištu. Nabízí editaci syntaxe. Je to vynikající textový a zdrojový editor, který má také podporu Unicode.

Programovací studio GNAT

Pro: C a C++

Programovací studio GNAT je výkonný IDE, který poskytuje vývojářům podporu z více platforem. Plně podporuje ladění a profilování. Je to také prohlížeč třídy umožňující uživateli provádět objektově orientované programování. Má také funkci drag and drop.

Jeho nejlepší funkcí je automatické dokončení kódu.

Kód Visual Studio

Pro: JAVA

Kód Visual Studio lze použít na všech hlavních operačních systémech. Je to jeden z nejlepších IDE pro nové programátory. Pomáhá nováčkům pochopit kódování a související postupy jako značky a syntaxi. Je skvělé porozumět zpracování chyb. Má funkci zvýraznění syntaxe. Podporuje také automatické dokončení. Má také definici funkce.

Má také funkci IntelliSense, která inteligentně auto-dokončuje kód, s ohledem na typ použité proměnné.

Závorky

Pro: JAVA, Python, Perl, Ruby

Závorky je velmi lehký editor. Má skvělé vizuální nástroje. Má vložené editory, které umožňují živé úpravy. Verze s otevřeným zdrojovým kódem je zcela zdarma. Nabízí také několik rozšíření. Má velmi uživatelsky přívětivé a interaktivní uživatelské rozhraní. Poskytuje také režim rozděleného zobrazení.

AWS Cloud9

Pro: JAVA, C, C ++, Python, Go, Ruby, Perl

AWS Cloud9 podporuje analýzu v reálném čase a spontánní úpravy. Má ladicí vlastnosti. Zdůrazňuje syntaxi. Jeho funkce můžete snadno rozšířit pomocí požadovaných pluginů. Můžete také přizpůsobit vzhled softwaru na konci tím, že využijete množství témat, která nabízí IDE.

CodeLite

Pro: C a C++

CodeLite poskytuje obecnou podporu vývojářům. Je to zdarma a open-source. Má prvek ladění příští generace. Podporuje také profilování. Má také vestavěný nástroj RAD. RAD vám umožňuje vyvíjet a navrhovat aplikace založené na Widgetu. Může také podporovat analýzu kódu pomocí statického přístupu.

Greenfoot

Pro: JAVA

Greenfoot IDE je speciálně navrženo tak, aby usnadňovalo studenty středních a nízkých škol. Má interaktivní hry, které nováčkům pomohou pochopit kódování zábavným způsobem. Má animovanou grafiku a zvuky. Studenti mohou rychle rozvíjet 2D grafické grafy. Je zcela zdarma. Má také vestavěné interaktivní simulace. Jediným účelem tohoto IDE je pomoci učinit programování snadným a zábavným úkolem.

Světelná tabulka

Pro: JAVA, Python, CSS, HTML

Světelná tabulka nabízí velmi interaktivní rozhraní. Můžete snadno prozkoumat a vyvinout různé aplikace bez námahy. Programátor ji může přizpůsobit svým potřebám. Poskytuje správce pluginů, který pomáhá spravovat více pluginů současně. Díky tomu je odmítání bez námahy.

NetBeans

Pro: JAVA, C, C ++, Python, PHP, HTML

NetBeans dobře funguje s téměř všemi populárními programovacími jazyky. Poskytuje odsazení řádku. Je k dispozici také v různých jazycích, jako je angličtina, ruština, japonština a čínština. Také zdůrazňuje zdrojový kód. Pracovní plocha je zcela upravitelná a programátor ji může upravit podle svých potřeb. Také kód refaktorů.

Jak vybrat IDE?

 • Nejprve byste měli vytvořit seznam věcí, které jsou vaší prioritou. Je to zásadní, protože jeden programátor by mohl hledat IDE s nejlepším zvýrazněním syntaxe, zatímco druhý by mohl hledat IDE, které má nejlepší rozhraní. Nejprve tedy musíte definovat své potřeby.
 • Některá kritická kritéria, která mají být zahrnuta do vašeho seznamu priorit, jsou zvýraznění syntaxe, ladění, zvýraznění chyb, rozhraní a analýza statického kódu..
 • Poté zhodnoťte seznam různých IDE podle seznamu priorit a vyberte ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Proč jsou webové IDE stále populárnější?

Webové IDE nahrazuje IDE pro počítače, protože se snadno používají a lépe spravují. Programovací svět se stále dohaduje o tom, která forma IDE je nejlepší. Nemůžeme však popřít jednu věc, že ​​webové IDE berou programátory bouří. Mnoho programátorů přešlo na webové rozhraní IDE. Jedna věc je tedy jistá, že webové IDE je nový trend ve světě programování.

Závěr

IDE, ať už jsou to webové nebo stolní počítače, jsou pro programátora velmi důležité. Výběr správného IDE může způsobit nebo přerušit vaše programování. Vyberte si IDE podle svých vlastních potřeb, protože vaše potřeby se mohou lišit od vašich kolegů ‘.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map