8 najlepiej zarządzana platforma hostingowa MySQL dla Twojej aplikacji

MySQL jest najczęściej używanym silnikiem baz danych typu open source w systemach Linux i platformach chmurowych. Prawie każdy dostawca usług hostingowych oferuje podstawową instancję MySQL zawartą w swoich planach hostingu bez dodatkowych kosztów.


Kombinacja hostingu stron internetowych + bazy danych jest preferowaną opcją dla nowych lub słabo odwiedzanych witryn, ponieważ ta kombinacja uwalnia administratora systemu od wszystkich problemów związanych z zarządzaniem różnorodnymi usługami.

Ale gdy zarządzanie danymi staje się krytyczne w dużych aplikacjach lub witrynach, sensowne może być oddzielenie obu usług i utrzymanie dedykowanego hostingu tylko dla bazy danych. DBaaS (baza danych jako usługa) jest również preferowanym wyborem, jeśli konfigurujesz warstwę danych aplikacji, zanim dowiesz się, jak uzyskać dostęp do tych danych.

Kolejną zaletą oddzielnego hostowania instalacji MySQL jest możliwość zarządzania kopiami zapasowymi, replikacją, monitorowaniem i innymi ważnymi funkcjami niezależnie od pozostałych hostowanych usług. Ponadto zarządzana platforma MySQL umożliwia dostęp do niej za pomocą wybranych przez ciebie zewnętrznych narzędzi, oprócz podstawowych narzędzi domyślnie oferowanych przez dostawcę.

Dlaczego MySQL?

Istnieją inne bazy danych w chmurze, z których można korzystać, takie jak PostgreSQL, MariaDB, Oracle Database i Microsoft SQL Server. Wśród nich MySQL wyróżnia się szybkością, stabilnością i łatwością użycia, a także wielką wygodą bycia darmowym i otwartym oprogramowaniem.

Inną ważną zaletą MySQL jest to, że jest on zaprojektowany od podstaw dla Internetu, w przeciwieństwie do innych baz danych, które powstały dla sieci LAN i środowisk klient-serwer, a następnie zostały przystosowane do Internetu. Ogromna społeczność programistów MySQL jest gwarancją, że szybko wprowadzi wszelkie nowe funkcje, których wymagają użytkownicy. A ponieważ ci programiści są również użytkownikami MySQL, dbają o to, aby wdrożenie tych nowych funkcji było zoptymalizowane pod kątem wydajności i przepustowości.

To wyjaśnia, w jaki sposób MySQL stał się liderem w zakresie funkcji korporacyjnych, takich jak replikacja, klastrowanie i bazy danych w pamięci, między innymi.

Czego szukać na zarządzanej platformie hostingowej MySQL?

Ceny usług hostingowych MySQL wahają się od zera do setek dolarów miesięcznie, w zależności od potrzebnej usługi i ilości (istnieją również stawki godzinowe). Istnieje jednak wiele innych aspektów oprócz ceny, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy usług MySQL.

Narzędzia zarządzania dostępne w bazach danych to kolejny ważny czynnik decyzyjny. Dostawcy hostingu DB zazwyczaj oferują front-end zarządzania, który jest zazwyczaj przyjazny i łatwy w użyciu. Ale równie ważne jest, aby można było połączyć się z bazą danych za pośrednictwem wywołań interfejsu API lub zdalnych narzędzi, które dają swobodę dostępu do danych i zarządzania nimi do woli.

Bezpieczeństwo to zawsze ważna kwestia do rozważenia przy wyborze hostingu bazy danych. Twoja baza danych musi być chroniona na wiele sposobów, w tym dostępu i szyfrowania danych. Ponieważ Twoje dane będą znajdować się w chmurze, muszą zostać zaszyfrowane nie tylko w spoczynku, ale także podczas podróży między bazą danych a aplikacją.

Wreszcie, powinieneś preferować usługę, która zajmuje się jak największą liczbą zadań w zakresie rutynowego zarządzania, takich jak tworzenie kopii zapasowych, monitorowanie, optymalizacja wydajności i aktualizacja oprogramowania.

Rzućmy okiem na najlepsze dostępne opcje w zakresie zarządzanych platform hostingowych MySQL.

Cyfrowy ocean

Począwszy od 15 USD miesięcznie, zarządzane bazy danych Digital Ocean zapewniają wysoką skalowalność, codzienne kopie zapasowe i automatyczne przełączanie awaryjne. Za pomocą kilku kliknięć możesz uruchomić klaster MySQL, a następnie użyć dostępu API lub własnego uproszczonego interfejsu Digital Ocean do pracy z nim. Nie będziesz musiał się martwić o rutynowe zadania zarządzania, ponieważ wszystkie one zostaną załatwione.

Ciekawym aspektem usługi zarządzanej jest to, że codzienne kopie zapasowe umożliwiają przywracanie danych do dowolnego punktu w ciągu poprzednich siedmiu dni.

Digital Ocean izoluje Twoje bazy danych w prywatnej sieci Twojego konta, umożliwiając zarządzanie komunikacją w ramach infrastruktury. Nadal możesz uzyskać dostęp do swoich danych za pośrednictwem publicznego Internetu, umieszczając na białej liście niezbędne źródła danych przychodzących. Nie musisz się martwić o nieautoryzowany dostęp, ponieważ Twoje dane zostaną zaszyfrowane, zarówno podczas transportu, jak i spoczynku.

Google Cloud SQL

Usługa Google nie tylko oferuje bazy danych MySQL, ale daje także wybór PostgreSQL i SQL Server i zapewnia, że ​​będziesz w stanie połączyć się z danymi z dowolnej aplikacji i dowolnej części świata, nie martwiąc się o kopie zapasowe, replikację lub przełączanie awaryjne. Google obiecuje, że otrzymasz zaufane dane, wysoką dostępność i elastyczność, praktycznie bez ruszania palcem.

Dostęp do danych jest gwarantowany i zabezpieczony dla różnych platform chmurowych, takich jak App Engine, Compute Engine, Kubernetes i BigQuery. Dane są szyfrowane w transporcie i spoczynku, a Ty zyskujesz prywatność dzięki wirtualnej prywatnej chmurze i dostępowi do sieci ograniczonemu zaporą ogniową. W razie wątpliwości możesz sprawdzić standardy bezpieczeństwa objęte Google Cloud SQL: HIPAA, SSAE 16, ISO 27001 i PCI DSS v3.0.

Dzięki Google Cloud SQL nie musisz wcześniej planować pojemności. Możesz zacząć za darmo od prostej testowej bazy danych ze zmniejszonym zestawem danych, a następnie w mgnieniu oka przejść do środowiska produkcyjnego, korzystając z bazy danych o wysokiej dostępności.

Nie martw się o wzrost wolumenu, ponieważ pamięć będzie skalowana automatycznie.

Kamatera

MySQL to jedna z wielu zarządzanych aplikacji i usług oferowanych przez Kamatera Cloud. Plany cenowe MySQL zaczynają się od 4 USD miesięcznie za usługę, która obejmuje 1 wirtualny procesor z 1 GB pamięci RAM, 20 GB pamięci SSD i 5 TB ruchu internetowego. 30-dniowy bezpłatny okres próbny pozwala poznać smak usługi i pozostawić ją, jeśli nie będziesz zadowolony.

Centra danych Kamatera znajdują się w Ameryce, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie, oferując prawdziwe globalne rozwiązanie biznesowe na wypadek potrzeby szybkiego dostępu z dowolnego miejsca na świecie.

Kamatera oferuje wybór MySQL 8.0 lub 5.7, oba działające na Ubuntu Server 18.04. Gwarantowany czas sprawności 99,95% bez jednego punktu awarii zapewnia ciągłość pracy. Możesz utworzyć serwer w zaledwie 60 sekund, a następnie skalować w górę i w dół bez ograniczeń.

Będzie dostępna specjalna usługa wsparcia technicznego dostępna przez całą dobę, aby spełnić Twoje potrzeby.

ScaleGrid

ScaleGrid zapewnia jedyną DBaaS, która pozwala na pełną kontrolę administratora nad wdrożeniami MySQL. Za pomocą jednej łatwej w użyciu konsoli zarządzania możesz wdrażać, udostępniać, monitorować i skalować klastry MySQL w chmurze. Plany cenowe „Wprowadź własną chmurę” zaczynają się od 8 USD miesięcznie i pozwalają wybierać między AWS, AWS High Performance i Azure.

Oprócz MySQL możesz wybrać MongoDB, Redis lub PostgreSQL.

Plan podstawowy oferuje interesujący zestaw gadżetów, takich jak obsługa zarezerwowanych instancji, konfigurowalna pamięć RAM, dysk & instancje, automatyczne kopie zapasowe, wsparcie 24/7, serwery dedykowane, monitorowanie i niestandardowe alerty, powolna analiza zapytań, między innymi. Jeśli lubisz dostosowywać swoje usługi i widzieć, co dzieje się pod maską, ScaleGrid oferuje pełny dostęp root-a SSH do bazowych maszyn, pozwalając ci swobodnie eksplorować, a nawet instalować niestandardowe agenty oprogramowania.

Nie jesteś zablokowany za pomocą ScaleGrid, ponieważ możesz w dowolnym momencie migrować swoje dane, korzystając z w pełni dostępnych narzędzi do zarządzania bazami danych.

Cloudways

Cloudways zaprojektował swoją usługę hostingu baz danych ThunderStack MySQL z myślą o wysokiej wydajności i zorientował ją na programistów, oferując szeroki zakres wstępnie zainstalowanych narzędzi, takich jak Git i Composer. Cloudways oferuje wbudowanego administratora MySQL, który upraszcza codzienną pracę DBA oraz funkcję automatycznego wdrażania Git, która umożliwia koordynację pracy w rozproszonych zespołach: kod jest aktualizowany na serwerach na żywo, jak tylko zostanie wstawiony do zdalnych repozytoriów.

Dla programisty rozważana jest również funkcja zdalnych połączeń Cloudways, która umożliwia zdalne, bezpieczne połączenia z bazami danych hostowanymi na zarządzanych serwerach. Możesz zacząć korzystać z usługi hostingowej Cloudways MySQL za darmo – oferują nawet migrację swojej pierwszej witryny do Cloudways za darmo – a później wybrać miesięczną opłatę lub abonament zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Różne ceny obowiązują dla różnych infrastruktur chmurowych. Na przykład, jeśli używasz DigitalOcean jako platformy bazowej, miesięczna cena (w tym automatyczne kopie zapasowe, wsparcie 24/7 i wiele innych korzyści) wynosi 10 USD za podstawowy plan. Ale jeśli korzystasz z Google Cloud, cena wywoławcza wzrasta do 33,30 USD.

Amazon Aurora

Zorza polarna to relacyjna baza danych stworzona dla chmury, kompatybilna z MySQL i PostgreSQL. Według Amazon Aurora łączy wydajność i dostępność tradycyjnych baz danych z wygodą bazy danych typu open source.

Amazon twierdzi, że Aurora jest do pięciu razy szybsza niż standardowe bazy danych MySQL i trzy razy szybsza niż standardowe bazy danych PostgreSQL. Usługa jest w pełni zarządzana przez Amazon Relational Database Service (RDS), która automatyzuje wymagające zadania administracyjne, takie jak udostępnianie sprzętu, konfiguracja bazy danych, aplikacja łatek i tworzenie kopii zapasowych.

System odzyskiwania Aurory automatycznie skaluje do 64 TB na instancję bazy danych. Zapewnia wysoką dostępność z maksymalnie 15 replikami odczytu o niskim opóźnieniu, odzyskiwanie w danym momencie, generowanie ciągłych kopii zapasowych na Amazon S3 i replikację w trzech strefach dostępności.

Aurora oferuje kilka poziomów bezpieczeństwa bazy danych. Obejmują one izolację sieci za pośrednictwem Amazon VPC, bezczynne szyfrowanie przy użyciu kluczy, które można tworzyć i kontrolować za pomocą usługi zarządzania kluczami AWS (KMS), oraz szyfrowanie danych przesyłanych za pomocą protokołu SSL. W zaszyfrowanej instancji Amazon Aurora, dane pamięci masowej są szyfrowane, podobnie jak kopie zapasowe, migawki i automatyczne repliki tego samego klastra.

Klastry SQL

Klastry SQL oferuje hosting MySQL w chmurze Kubernetes. Platforma jest dostępna dla baz danych MySQL w dowolnej skali, od eksperymentalnych baz danych deweloperów po magazyny danych produkcyjnych przedsiębiorstwa.

Plany cenowe zaczynają się od 4,99 USD miesięcznie za usługę, która obejmuje pojedynczy węzeł, 2 rdzenie procesora, 2 GB pamięci RAM, 60 GB miejsca na dysku SSD i 60 GB na kopię zapasową danych. Pomimo tego, że jest to tania usługa, SQL Clusters oferuje odporne na błędy rozwiązanie MySQL z płynnie dystrybuowanymi kopiami zapasowymi i przywracaniem punktu w czasie.

Aiven

Aiven oferuje hosting w chmurze zarządzanej MySQL z wyborem infrastruktur obejmujących Google Cloud, AWS, Microsoft Azure, DigitalOcean i UpCloud we wszystkich regionach. Aby zagwarantować bezpieczeństwo danych, instancje Aiven MySQL działają na dedykowanych maszynach wirtualnych, a dane są szyfrowane zarówno w spoczynku, jak i podczas transportu. Repliki tylko do odczytu i repliki do odczytu zdalnego oferują dużą szybkość i uwalniają węzeł główny od mało wymagających zadań związanych z czytaniem.

Usługa rozwidlania bazy danych to wyjątkowa funkcja oferowana przez Aiven, która umożliwia wykonywanie dodatkowych działań na bazie danych bez wpływu na środowisko produkcyjne. Miesięczne plany cenowe zaczynają się od 99 USD za plan początkowy, który obejmuje 1 maszynę wirtualną, 2 procesory, 4 GB pamięci RAM i 80 GB pamięci.

Unikaj blokowania się dostawcy

Ostatnią rzeczą, którą musisz mieć pewność, wybierając dostawcę bazy danych w chmurze, jest to, że pozwoli ci zabrać swoje bazy danych gdzie indziej w dowolnym momencie i bez kłopotów. Wybrany dzisiaj dostawca usług w chmurze może nie być odpowiedni jutro, a może znajdziesz inną opcję, która oferuje lepszą lub tańszą usługę. Dlatego musisz wiedzieć z góry, że będziesz mógł łatwo migrować swoje dane do woli.

TAGI:

  • Baza danych

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

    Комментарии закрыты.

    Adblock
    detector