Mis on RSS ja kuidas see blogijatele kasulik on?

Kui olete ajaveebide loomine uus, olete tõenäoliselt selle termini ületanud RSS. Täiesti segane? Isegi paljud kogenud ajaveebid on segaduses, kuidas panna see tööriist nende jaoks tööle. Ärge muretsege. Siin katame, mis on RSS ja kuidas saate seda oma ajaveebi kasuks kasutada. Alustame.


rss

Mis on RSS??

RSS on tegelikult lihtsam kui tundub. See tähistab Rikka saidi kokkuvõte – või nagu mõned inimesed teavad seda, Tõeliselt lihtne sündikatsioon.

Põhimõtteliselt on RSS tehnoloogia, mis loob teie ajaveebi sisu XML-vormingus – arvutikeeles -, nii et seda saab tellijatele edastada.

Nii ei pea teie sisust huvitatud inimesed teie juurde tulema, et kontrollida, kas teil on uut sisu.

Mõelge sellele nii: Tellite ajalehe ja saate selle teie koju kätte. Viimaste uudiste vaatamiseks ei pea te uudistesaali külastama.

Teie RSS-voog muudab lugejate hõlpsaks nende värskenduste tellimise ja kättesaamise kohe, kui avaldate uue postituse.

Kuidas RSS-i kasutatakse??

Nagu mainitud, saate oma RSS-voo abil oma viimaste postituste tellijaid automaatselt värskendada, kuid soovi korral võib see teie jaoks rohkem ära teha. Näiteks saate oma RSS-voo abil oma sisu mõne teise saidiga sündikaadiks luua või samaaegselt avaldada.

See tähendab, et teie ajaveebi sisu kuvatakse sellel saidil, kui avaldate uusi postitusi. Mõne inimese jaoks võib see olla kasulik viis kokkupuute suurendamiseks ilma palju vaeva nägemata.

Võõrustajariik, näiteks sündikaadib sisu saidil Alltop.com oma veebimajutuse kategoorias.

Kui olete huvitatud RSS-voogude tellijatest, võite lugejaid värskendada kahel viisil:

  1. E-posti teel.
  2. RSS-lugeja kaudu.

Allpool räägime lähemalt sellest, kuidas oma voogu nende erinevate meetodite abil üles seada.

RSS-i eelised

RSS-voo kättesaadavaks tegemise mõte on see, et see aitab teie saidile liiklust suunata. Lisaks sellele, et jõuate oma sisu kõrgete autoriteetidega saitidele, jõuate laiema vaatajaskonnani, vaid hoiate oma lugejaid veelgi enam tagasi, sest nad ei pea teie URL-i meelde jätma ega uue sisu kontrollimiseks pingutama – see kõik saadetakse neile automaatselt.

rss selgitas

Teisest küljest on tohutu pluss see, kui saate teiste saitide RSS-vooge teile blogijana saada. Lisage oma RSS-lugejasse oma lemmikblogid ja uudiste saidid – näiteks aadressil Feedly, mis on üks populaarsemaid – ja saate hõlpsalt oma valdkonna uudistega kursis olla. See aitab teil blogipostitusi uurida ja ideid välja pakkuda.

RSS-i puudused

Oma lugejatele RSS-voo pakkumise peamine puudus on see see ei pruugi olla kooskõlas teie eesmärkidega. Näiteks kui soovite julgustada lugejaid teie uudiskirja tellima, siis soovite, et see keskenduks teie e-posti lubamise võimalusele, selle asemel, et lugejad jagaksid oma e-posti ajaveebi postituse värskenduste jaoks.

See ei tähenda, et teil ei peaks üldse RSS-voogu olema. Kui lugeja soovib oma RSS-i lugeja kaudu oma uusimate ajaveebi postitustega kursis olla, siis tehke see kättesaadavaks. See toiming ei konkureeri otseselt teie infolehega, seega pole kahju tehtud.

Sel juhul seadke oma voog üles, kuid laske voo tellijatel teid üles leida oma lugeja kaudu. Jätke oma RSS-voo reklaamimine oma saidilt eemale, et saaksite keskenduda oma infolehele.

Kuidas oma RSS-kanalit üles seada?

RSS-voo URL-i seadistamine on palju lihtsam kui võite arvata. Kui kasutate WordPressi, tehakse seda teie jaoks automaatselt.

Lihtsalt minge saidile www.yourdomain.com/feed, et kontrollida, kas teie voog töötab. Mõnel juhul võib teie voog olla aadressil www.yourdomain.com/blog/feed. Kui te ei tunne selliseid arvutikeeli nagu XML, siis tundub see leht teile pisut segane, kuid see on okei. Sellel lehel külastades saate lihtsalt teada, et teil on RSS-voog, ja paljudel juhtudel on see URL, mida kasutate oma sisu sündikaadiks teistele saitidele.

Kuid see ei pea isegi nii keeruline olema. Näiteks kui kasutate WordPressi, on arvukalt pistikprogramme, mille abil saate tellimise hõlpsaks muuta. Näiteks Jetpackil on tellimisvidin, mis saadab tellijatele e-kirju uue postituse avaldamisel. Subscribe2 pistikprogramm on sarnane võimalus, mida paljud inimesed eelistavad, või võite proovida Telli e-posti teel.

Kui teil on voo URL – mida tehakse automaatselt WordPressi kaudu või mida saab luua mitmesuguste veebitööriistade kaudu, näiteks Söötmine – siis pole lugejate jaoks vaja teha midagi enamat, kui soovite oma voo RSS-i lugejas vaadata. Nad peavad vaid külastama oma RSS-lugeja kontot, otsima teie saiti ja tellima.

Kuidas jälgida oma RSS-voo statistikat?

Nüüd, kui teil on voo URL, saate selle lingi edastada sündikatsioonisaididele, lisada oma e-posti tellimise pistikprogramme või lasta lugejatel oma RSS-lugeja kaudu tellida..

Kui te ei soovi oma tellijaid jälgida, pole teil praegu vaja enam midagi teha. Kui olete aga abonendiandmetest huvitatud, on arvukalt veebitööriistu, mis aitavad teil sellel silma peal hoida.

FeedBurner oli Google kunagi RSS-linkide loomisel ja teie statistika jälgimisel kuningas, kuid kuna FeedBurnerit pole alates 2012. aastast värskendatud, eksperdid soovitavad leida alternatiiv. Alternatiivsed RSS-jälgimisriistad hõlmavad järgmist:

 • Feedblitz: See on nii e-posti turundus kui ka RSS-i haldusteenused. Selle abil saate edastada oma sisu nende teenuse kaudu ja jälgida oma statistikat. Kui kõik, mida otsite, on RSS-i haldustööriist, algavad plaanid ainult 1,49 dollarist kuus, kuid võite lisada e-posti teel pakutavaid turundusteenuseid, mille hind põhineb tellijatel.
 • FeedCat: See teenus on tasuta ja pakub statistikat ning voo parendamise tööriistu.
 • RapidFeeds: PRO-kontoga, mille hind on vaid 6,95 dollarit kuus, saate hallata oma ajaveebide ja netisaadete vooge ning vaadata jälgimismõõdikuid.

Jällegi ei pea te oma voo statistika jälgimiseks maksma, kui te seda ei soovi, ja mõned ülalnimetatud WordPressi pistikprogrammid, näiteks Subscribe2, sisaldavad juba mõnda jälgimisteavet, mille leiate teiste teenuste abil.

Teie RSS-voo kasutamine ei pea olema enam vaev kui muu teie saidi funktsioon. Kuidas te oma RSS-voogu oma ajaveebi liikluse suurendamiseks kasutate??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector