Kas peaksite domeeni registreerima oma veebi kaudu?

Kas kaalute oma esimese veebisaidi loomist? Siis olete tõenäoliselt uurinud hostimispakette. Üks asi, mida leiate paljude hostide (nt Bluehost) korral, on see, et saate oma kontoga tasuta üheaastase domeeni registreerimise.


Lisaks saate alati uusi domeeninimesid lisada, registreerides need oma hostis.

Kuid kas see on tõesti parim valik? Mõni ütleb jah; teised kuulutavad ettevaatlikult. Allpool vaatleme argumendi mõlemat külge.

registreerige domeeni nimi veebi kaudu

Hostimine vs domeeni registreerimine

Enne kui kaalume plusse ja miinuseid, mõelgem korraks veebimajutuse ostmise ja domeeninime ostmise erinevust.

Ehkki saate need kaks sama ettevõtte kaudu, kui soovite, ei pea te seda tegema. Kõik neist on teie veebisaidi jaoks eraldi andmed.

Veebimajutuse ostmisel rendite serveris ruumi oma veebisaidi failide talletamiseks.

Teie domeeninimi on aadress, mida inimesed teie veebisaidile juurdepääsu saamiseks kasutavad. Eri domeenide registripidajad saavad teie veebiaadressi alati suunata serverile, kus teie faile hostitakse.

See võimaldab teil osta oma domeenide registreerimise ja veebimajutuse erinevatelt ettevõtetelt ning panna need kaks siiski koos töötama.

Mutrid ja poldid soovitab mõelda oma domeeninime peale nagu telefoni SIM-kaart. SIM-kaardi saate teise välja lülitada ja siis töötab telefon teise telefoninumbriga.

Võite hankida oma SIM-kaardi ja telefoni oma telefonifirmalt või hankida neilt SIM-kaardi ja osta lukustamata telefoni mujalt. Domeeninimed ja veebimajutus toimivad samamoodi.

Nüüd, kui oleme erinevusest aru saanud, hüppame plussidele ja miinustele, kui kasutate sama domeeni nime ja veebimajutaja jaoks sama pakkujat.

Domeenide registreerimine oma veebi kaudu

Kas teil on siis tasuta hostimise paketiga üheaastane domeeni registreerimine? Siin on paar põhjust, miks peaksite seda ära kasutama.

See teeb seadistamise lihtsaks

Tõde on see, et teie domeeninime on lihtsam registreerida samas ettevõttes, kes teie veebisaiti majutab, mistõttu pakuvad paljud hostid seda teenust.

Näiteks pole vaja nimeservereid vahetada, mis võib olla keeruline, kui te pole eriti asjatundlik. Kui teil pole aimugi, millest ma räägin, kui ütlen „nimeserverid”, siis on teil domeeni registreerimine hostis palju lihtsam, muretsemata selle pärast, et sirvite tonni õpetusi, kuni leiate ühe, mis on mõttekas.

Kuna see on lihtsam ja te ei pea ootama nimeserverite ümbersuunamist, võib teie sait kiiremini üles minna.

See on mugavam

Jep, lihtsus on mugav, kuid nii on ka kõigi teie veebisaidi andmete ühes asukohas hoidmine. Kui registreerite oma hostinime kaudu oma domeeninime, on ainult üks konto, millele peate juurde pääsema, ja üks kasutajanime ja parooli kombinatsioon, mida oma saidi taustaprogrammi haldamiseks meeles pidada.

Kui teil on mitu saiti ja paigutate kõik oma andmed ühe hostini, on selle kõigi haldamine veelgi lihtsam. Teie aju ei kipu proovima meelde jätta, milline ettevõte millist domeeni hostib.

Tegin selle vea paar aastat tagasi. Pärast registripidaja jälgimist ei pääsenud ma oma kontole juurde, kuna kaotasin sisselogimise teabe ja üksikasjad, mida vajasin selle sisselogimisteabe taastamiseks.

See oli imelik olukord ja mul oli palju lihtsam kõiki oma domeene ja teavet ühes kohas hoida.

Tehniline tugi võib alati aidata

Kui teie domeeninime ja veebimajutuse korral on teil sama tehniline tugi, võib abi saamine osutuda vähem vaevaks.

Teisest küljest võib kahe ettevõtte kasutamine asju keeruliseks muuta. Kui proovite lahendada probleemi, kuidas need kaks ühendada, võib olla palju edasi-tagasi juhtumeid, kus üks ettevõte saab aidata ühes osas, kuid teisega nad ei saa..

Kui kõik asuvad samas kohas, tähendab teie hostiettevõtja juurdepääsu teie veebisaidi kõikidele osadele, et nad saaksid teid paremini aidata.

Miinused domeenide registreerimisel veebimajutajaga

Ma ei ole kunagi mõelnud, et kõigi teie veebisaidi andmete ühes kohas hoidmisel on miinuseid. Ma mõtlen, et see on mugav ja lihtne. Kuid sattusin hiljuti aruteludele, väites, et te ei peaks seda tegema. Selle põhjused:

Oma domeeni ülekandmine on raskem

Oletame, et proovite hostimisettevõtet ja leiate, et see teile ei meeldi. Siiski armastate oma domeeninime ja soovite seda säilitada.

Kui see on registreeritud teie hostis, peate enne veebimajutajast lahkumist läbima aeganõudva domeeninime ülekandmise protsessi..

Kui teie domeeninimi on mujal registreeritud, peate selle oma DNS-sätete kaudu lihtsalt uuele serverile osutama.

See pole nii turvaline

Kõigile teie failidele ühele ettevõttele usaldamise probleem on see, et neil on kontroll kõige üle. Kui teie veebi hakatakse häkkima ja teie kaudu registreeritakse teie domeeninimi, saavad häkkerid domeeninime teie kontolt eemale viia.

Kui teie domeen ja veebimajutus on eraldi, siis on vähem tõenäoline, et olete mõlemad korraga häkkinud, mis lisab teie saidile turvalisuse taset.

Teie veebimajutaja võib oma domeeni omada

Seda olen kuulnud paar korda oma uurimistöös, kuid ma ei tea tegelikult veebimajutajaid, kes seda teevad. Sellegipoolest on hea olla tähelepanelik.

Probleem on selles, et veebimajutuse paketi ostmisel registreerivad mõned hostid domeeninime oma nimel.

Põhimõtteliselt sisaldab teie pakett serveriruumi ja domeeninime rentimist, kuid mitte domeeni omandiõigusi, et seda teiega teha, nagu soovite.

See pole asi, mille pärast muretseksin liiga palju, kui kasutate lugupeetud ettevõtet. Näiteks, Ütleb Bluehost, “Kui teie domeeni registreerimislepingu tingimustest ei tulene teisiti, säilitate oma domeeni omandiõiguse kuni selle registreerimisperioodi lõpuni.”

Nendega saate oma domeeni ka Bluehostist või teisele isikule üle viia.

Tutvuge lihtsalt kõigi veebimajutajate tingimustega, mille kaudu registreerite, nii et te ei puutu selle probleemiga kokku.

Milline marsruut peaksite minema??

See on küsimus, millele ei saa lihtsalt vastata. Olen endiselt fänn, et panen kogu oma teabe ühte kohta, sest mul on lihtsam, aga peate plussid ja miinused ise üles kaaluma.

Kas lihtsus ja mugavus tähendab teile rohkem kui turvalisust?

Andke mulle kommentaaride jaotises teada, mida arvate. Kas registreerite oma domeeni nime oma veebi kaudu või mitte?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

    Комментарии закрыты.

    Adblock
    detector