3 veebisaidi loomise võimalust (ja millist neist valida)

Kas sa mõtled blogi alustamist? Siis on neid arvukalt veebisaidi loomise võimalused sa võid kasutada. Tõenäoliselt olete kokku puutunud mitme veebitööriistaga, näiteks WordPress, Blogger ja Squarespace. Nii palju võimalusi, kuidas sa tead, kust alustada?


Alusta siit!

Allpool vaatame kolme teile kättesaadavat veebisaidi loomise võimalust, mis aitavad teil otsustada, millist marsruuti valida.

tööruum

1. Tasuta veebisaidi koostaja

Esimene võimalus on valida tasuta tööriist, näiteks:

 • WordPress.com
 • Blogija
 • Wix
 • Weebly
 • Veebid
 • Tumblr

Plussid:

Kui upitate lihtsalt varbad vette, võib tasuta veebisaidi koostaja olla suurepärane valik. Juurdepääs on tasuta eelloetud veebiteemadele ja samm-sammulistele juhistele saidi seadistamise kohta.

Pole vaja mingeid teadmisi kodeerimise kohta ja faile pole vaja üles laadida. Lisaks pole teie saidi käivitamisega seotud tasusid!

Miinused:

Kui kõik see kõlab liiga hästi, et tõsi olla, siis see pole nii. Selliste tasuta tööriistade kasutamisel on puudusi. Esiteks on teema- ja kohandamisvalikud tavaliselt piiratud, mis tähendab, et teie sait ei tunne selle vastu ainulaadset professionaalset suhtumist..

Lisaks, kui te ei maksa kohandatud domeeninime (veebiaadressi) eest, on teie saidi URL-is bränditermin (nt teie saidi.wordpress.com) ja teie sait võib näidata reklaame, mida te ei saa välja lülitada.

Suurema paindlikkuse, turvalisuse ja professionaalsuse tagamiseks võib hiljem olla parem minna üle paremale valikule.

Kasutage tasuta tööriistu, kui:

 1. Olete täielik noob ja vajate lihtsat platvormi, mis pakub palju juhiseid.
 2. Olete käivitanud väikese projekti või mitteprofessionaalse saidi (nt isiklik ajaveeb).
 3. Teil on piiratud eelarve.
 4. Teil pole oma saidi suhtes pisut amatöörlikku meelt.

2. Isemajandatud veebisaidi koostaja

Ise hostitud veebisaitide koostaja sarnaneb tasuta steroidide tööriistadega. Nendes programmides saate hõlpsalt navigeerida samade juhiste abil, mis on saadaval kogu Internetis, ja tavaliselt ei vaja te palju teadmisi kodeerimise kohta.

Erinevus on see, et tasuta veebisaidi koostaja abil hostitakse teie saidi faile ettevõtte serverites, mis tähendab, et neil on teie saidi üle suurem kontroll, näiteks saavad nad teie sisusse reklaame paigutada.

Kui valite ise hostitud, rentite ruumi kolmanda osapoole serveris.

Selle üheks näiteks on WordPress.org’i tarkvara. Oleme juba arutanud WordPress.org ja WordPress.com erinevuste üle, nii et vaadake seda siit, kui te pole iga valikuga tuttav.

Põhimõtteliselt registreerite ise hostitaval marsruudil konto hostiks, näiteks Host Gator või Bluehost, ja maksate väikese kuutasu. Seejärel saate kasutada WordPressi täisversiooni ja nautida suuremat paindlikkust, mis pakub teie saidile professionaalsemat atraktiivsust.

Plussid:

Kuna hostite oma faile kolmanda osapoole serveris, on teil oma saidi üle rohkem kontrolli ja parem turvalisus. Lisaks pakuvad tööriistad ise rohkem võimalusi, võimaldades paindlikkust, millele teil lihtsalt pole tasuta tööriistade abil juurde pääseda.

See võib pakkuda professionaalse ilmega saite odavalt, ilma et oleks vaja palju tehnilisi teadmisi.

Miinused:

Ehkki ise hostitud veebisaitide looja teeb enamiku isiklike blogijate ja väikeettevõtete omanike jaoks trikke, leiate siiski, et välimusele, kohandamisele ja sisule on siiski mõned piirangud ning veebisaidi teisaldamine ühest hostist võib olla keeruline. või platvormi teisele.

Lisaks peate tegelema ka tasudega, võrreldes oma saidi täiesti tasuta ehitamisega.

Kasutage ise hostitud veebisaitide koostajat, kui:

 1. Teil pole palju tehnilisi teadmisi, kuid soovite palju paindlikkust.
 2. Olete avamas professionaalse saidi, näiteks oma ettevõtte jaoks.
 3. Olete nõus iga kuu oma veebisaidile lisama 5 kuni mitusada dollarit.

3. Iseseisev veebiredaktor

Ehkki ülalnimetatud veebiveebiehitajate erinevust on palju arutatud, ei tunne paljud uued veebiomanikud kolmandat võimalust – kasutada eraldiseisvat veebiredaktorit. Põhimõtteliselt saate oma saidi nullist üles ehitada.

Kuid see on valik, mis nõuab palju teadmisi, nii et see pole parim viis, kuidas täielik uustulnuk üksi vapralt julgeks saada. Selle meetodi abil saate oma saidi teie jaoks üles seadmiseks siiski palgata disainerit.

Peate ikkagi maksma veebimajutuskonto eest, kuid selle asemel, et kasutada samm-sammult saidi loomise tööriista, laadite oma saidifailid üles oma hostiserverisse.

Plussid:

Autonoomse veebitoimetaja abil leiate mitmeid eeliseid. Esiteks on teil täielik kontroll saidi visuaalse atraktiivsuse üle. Samuti saate kontrollida kasutajasõbralikkust ja saada otsingumootori optimeerimisel natuke rohkem kontrolli.

Kui otsustate õppida oma saidi loomist, on hea uudis see, et te ei pea iga kord veebimajutaja vahetamisel või uue saidi loomise tööriista valimisel täiesti uut süsteemi õppima..

Selle asemel on teil teadmised, kuidas oma oskusi mitmele hostile üle anda, isegi kui nad ei paku saidi loomise tööriista. Ülekantavuse tõttu pole teid veebimajutaja või tööriista lukustatud, nii et võite oma saidifailid kõikjale kaasa võtta.

Miinused:

Ilmselt nõuab saidi nullist üles ehitamine teadmiste kodeerimist. Kui otsustate palgata kellegi, kellel need oskused juba on, lisab see teie veebisaidi eelarvele. Kuid see võib end ära tasuda, kui teie eesmärk on paindlikkus ja ainulaadne sait.

Kasutage iseseisvat veebiredaktorit, kui:

 1. Ehitate professionaalset saiti ja vajate seda täielikult kohandatud kujul.
 2. Teil on eelarve saidi kujundajale maksmiseks või teadmised saidi enda loomiseks.

Oma veebisaidi loomiseks pole tingimata ühte „õiget“ viisi. Teie valitud suund sõltub kõik teie eesmärkidest, eelarvest ja teadmistest.

Kuid valides endale meelepärase valiku, võiksite tulevikus parema kogemuse saada. Sel moel ei pea te muretsema ettevõtete vahetamise või ettevõtte alustamise pärast.

Millise veebisaidi koostaja valikuga teie arvates alustate? Jagage oma ideid meiega allpool olevas kommentaaride jaotises.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector