Top 7 narzędzi do monitorowania zmian w witrynie

W życiu chodzi o niespodzianki. Ale w biznesie niespodzianki nie są mile widziane, szczególnie jeśli chodzi o twoją stronę internetową.


W przypadku firm prowadzących działalność online utrzymywanie kontroli nad wszystkim wydaje się niemożliwe.

Nie możesz kontrolować, kto odwiedza Twoją witrynę, w jaki sposób ludzie oszukują / łamią system i co mówią o nim klienci. Możesz jednak kontrolować (monitorować) zawartość zawartą w witrynie, czy to same pliki kodu, strony i posty, obrazy i inne pliki przechowywane na serwerze i tak dalej. Łącznie nazywajmy je „zmianami witryny”.

Teraz pytanie brzmi: powinieneś się tym przejmować?

Dlaczego zmiany strony mają znaczenie

To zaskakujące, że właściciele firm nie myślą o zmianach witryny częściej. Nawet w przypadku witryn opartych na treści, w których treść jest marką dla firmy.

Dlaczego?

Być może zostali zmuszeni do myślenia, że ​​jest to poza zasięgiem; że może nie jest to możliwe lub jest tak skomplikowane, że wydane zasoby nie są tego warte?

Chciałbym argumentować, że wszystkie te wnioski są błędne.

Gdy strona się zmienia, może to oznaczać wiele bardzo ważnych rzeczy.

Ataki bezpieczeństwa

Prawie wszystkie aplikacje internetowe przechowują niektóre dane konfiguracyjne w swoich środowiskach lub plikach konfiguracyjnych (użytkownicy WordPress rozpoznają plik wp-config.php). Zmiany w tych plikach, jeśli nie są zamierzone, mogą oznaczać kompromis w zakresie bezpieczeństwa, skutkiem czego są skradzione informacje lub, co gorsza, informacje podawane z uszkodzonego źródła.

To jest coś, co dzieje się w Atak zatrucia DNS, z wyjątkiem tego, że tym razem serwer zostanie przejęty i atak prawdopodobnie pozostanie niezauważony.

Źródło: incapsula.com

Jest to kluczowe w przypadku witryn WordPress, w których atakujący polega na zmianie niektórych ważnych plików, które w jakiś sposób zostały udostępnione. Podsumowując, jeśli nie wprowadziłeś żadnych zmian w treści i plikach witryny, a mimo to coś się zmieniło, to jest dzwonek alarmowy.

Kontrowersyjna treść

W przypadku witryn zależnych od treści generowanych przez użytkowników ryzyko jest jeszcze większe. Możliwe, że jakiś przypadkowy użytkownik (lub nawet konkurent!) Opublikował w Twojej witrynie treści wulgarne lub chronione prawem autorskim, co może spowodować problemy. Nawet jeśli Twoja witryna nie opiera się na treściach generowanych przez użytkowników, możliwe jest, że ktoś dokona zmiany i doda / usunie zawartość w sposób, który jest kłopotliwy dla Twojej działalności biznesowej.

Na przykład, w jaki sposób możesz się upewnić, że ktoś nie przypadkowo usunął twoją stronę polityki prywatności, co jest tak ważne dla zgodności z RODO? A może nowy twórca treści użył terminu, który jest politycznie niepoprawny i należy go unikać w Twojej branży. ?

Zastosowania monitorowania zmian są nieograniczone, w zależności od obszarów zainteresowania. Na przykład możesz użyć monitorowania zmian treści w następujących sytuacjach:

 • Deflacja strony internetowej
 • Brakujące lub uszkodzone elementy strony
 • Nieplanowane zmiany kodu (HTML lub inne)
 • Monitorowanie konkurencji
 • Monitorowanie wiadomości (przydatne dla twojego działu PR)

Gdy zdasz sobie sprawę z tego, o co toczy się gra, czas podjąć działania – za pomocą jednego z narzędzi, które omówimy w następnej kolejności.

Wersjonista

Wersjonista to „proste, wydajne rozwiązanie SaaS” dla wszystkich potrzeb monitorowania zmian. Działa wyjątkowo dobrze dla tych, którzy chcą monitorować na dużą skalę.

Może być używany do indeksowania stron witryny lub po prostu jako narzędzie do odkrywania nowych treści. Najbardziej zrobiło na mnie wrażenie ich szczegółowe raportowanie. Sprawdź zrzuty ekranu:

A to tylko wierzchołek góry lodowej! Sprawdzić Wersjonista teraz.

Fluxguard

Monitorowanie publicznie widocznej zawartości i plików jest w porządku, ale co, jeśli Twoje treści są zablokowane za formularzem logowania? Dobrze, Fluxguard rozwiązuje te obawy.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych narzędzi, takich jak Bezgłowy Chrome i Lalkarz, Fluxguard może z łatwością przesyłać formularze logowania i wchodzić w interakcje z dowolną częścią strony. Możesz też przeprowadzać audyty Google Lighthouse do całej witryny.

Niektóre niesamowite funkcje Fluxguard to:

 • Śledzenie pełnej aktywności sieci
 • Śledzenie plików cookie dla UX i zgodności
 • Archiwa do wykazania zgodności historycznej
 • Zaawansowane filtry i transformacje
 • Opracowane, wizualne porównania na stronie

Wizualizacja

Jestem fanem prostoty i minimalizmu, więc nie mogę zignorować rozwiązania skoncentrowanego na laserze. To samo dotyczy Wizualizacja jeśli szukasz prostego monitorowania na poziomie strony i chcesz martwego modelu wyceny.

Dlaczego miałbyś skorzystać z tak absurdalnie prostej usługi? Rozejrzałem się po ich stronie internetowej i znalazłem genialne aplikacje:

 • Skanowanie witryn rządowych w poszukiwaniu wolnych miejsc pracy
 • Monitorowanie witryn uniwersyteckich pod kątem wyników egzaminów
 • Sprawdzanie nowych recenzji Twojej ulubionej restauracji na Yelp itp.
 • Sprawdzanie dostawców pod kątem niejawnych zmian cen ??

Podsumowując, pokazuje dalej, że technologia ma ograniczone możliwości, ale nieograniczone możliwości zastosowania. ��

Sken.io

Sken.io to kolejna fajna oferta, jeśli chodzi o monitorowanie strony internetowej.

W tej usłudze zauważyłem, że koncentrują się one na aplikacji mobilnej i rozszerzeniu Chrome do alertów. Chodzi o to, że nie zawsze monitorujemy naszą skrzynkę pocztową lub nie chcemy otrzymywać spamu!

Jego funkcje obejmują:

 • Monitoruj całą stronę lub tylko sekcję. Lub nawet element!
 • Zaawansowany harmonogram czasu
 • Usuń irytujące elementy z monitorowania (wyskakujące okienka itp.)
 • Raportowanie w stylu wykresu do wizualnego wyświetlania zmian liczb (cena, liczba recenzji itp.)

Serwis twierdzi również, że „najlepiej” renderuje strony internetowe na świecie, ale nie jestem pewien, czy mogę to zrobić. Wszystko powiedziane i zrobione; warto sprawdzić.

Wachete

Monitoruj pojedyncze strony lub całe portale, to jest obietnica Wachete. Połącz to z historycznym archiwum 6 miesięcy, a otrzymasz całkiem solidną ofertę dla przedsiębiorstw.

Wachete robi także wiele, jeśli chodzi o funkcje. Oprócz zwykłych funkcji oferowanych przez inne narzędzia do monitorowania witryn w tej kategorii, oferuje:

 • Interfejs API REST do programowego uzyskiwania dostępu do informacji
 • Konwertuje monitorowane strony na kanał RSS, który możesz subskrybować! ?
 • Integracja z popularnymi narzędziami innych firm, takimi jak Zapier

Och, na wszelki wypadek się zastanawiasz, Wachete może również indeksować strony za formularzem logowania.

ChangeTower

ChangeTower ma kilka funkcji, które pomagają nie tylko monitorować zmiany, ale także odkrywać niesamowite aplikacje w Twojej firmie.

Niektóre funkcje oferowane przez ChangeTower to:

 • Warunki łańcucha razem: Dodaj dowolną liczbę warunków do reguły monitorowania.
 • Ustawienia czułości: Możesz zdecydować, jaki powinien być próg wyzwalania alertów.
 • Śledzenie zmian podobne do edytora tekstu: Rozbudowane raporty zmian, które wyglądają jak dziennik zmian z potężnego edytora tekstu, takiego jak Dokumenty Google lub Word.
 • Migawki wizualne: Zobacz wizualnie, co dzieje się ze zmianami treści.
 • Alerty dla wielu użytkowników: Zaalarmuj całą drużynę lub tylko siebie, gdy gówno trafi w wentylator. ��

ChangeTower to inteligentna i sprawna oferta, której zaufały takie marki jak IBM, Huawei, PWC, Salesforce i inne, więc jesteś w dobrym towarzystwie!

Distill.io

Dla osób poszukujących kompleksowej i ładnie wyglądającej usługi, Distill.io to dobra opcja.

Po pierwsze, omówione tutaj funkcje, które nie są tak powszechne wśród modułów do śledzenia witryn: rozszerzenie chrome, aplikacja mobilna i monitorowanie stron prywatnych (w tym plików PDF). A teraz fajne rzeczy:

 • Integruje się ze Slackiem i Discordem
 • Haki internetowe do niestandardowych integracji
 • Importuj / eksportuj dane w wielu formatach
 • Umożliwia korzystanie z niestandardowych serwerów proxy

Podsumowując, pełna mocy oferta!

Wniosek

Monitorowanie zmian w witrynie to jedna z tych rzeczy, o których istnieniu nigdy nie wiedziałeś, ale nie możesz bez nich żyć. Gdy zobaczysz potencjał tego prostego pomysłu, nie da się go nie wykorzystać i ulepszyć firmy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector