Top 12 oparta na chmurze ochrona przed atakami DDoS dla małych i dużych firm

Nie pozwól atakowi DDoS przerwać Twoja działalność biznesowa dla reputacji i finansów utrata. Użyj opartej na chmurze ochrony przed odmową usługi zapobiec zostać zhakowanym.


Każdy, kto ma złe zamiary, może wynająć usługę hakerską do ukierunkowanego ataku. Narzędzia złośliwego oprogramowania są dostępne, łatwe w użyciu i skuteczne. Nie tylko duże firmy, ale cyberprzestępcy szukają ofiar o dowolnej wielkości, w tym osobistych blogów, sklepów e-commerce, małych i średnich firm.

Jeden rodzaj ataku jest szczególnie niebezpieczny i coraz powszechniejszy. Nazywa się to rozproszonym atakiem typu „odmowa usługi” lub w skrócie DDoS. W ataku DDoS zestaw skompromitowanych, rozproszonych systemów – mogą to być serwery, komputery domowe, urządzenia Internetu przedmiotów, wszystko podłączone do Internetu – jest wykorzystywany do przytłoczenia docelowego systemu zalewem żądań do tego stopnia, że zaatakowany system zostaje nasycony na tyle, aby odmówić działania.

Ponieważ powódź pochodzi z wielu rozproszonych źródeł, trudno jest zidentyfikować atakującego lub złagodzić atak. Ataki DDoS są nieprzewidywalne, a niektóre z ostatnich ataków są absurdalnie niebezpieczne. Było w zakresie 800 do 900 Gb / s.

Atakujący mogą korzystać z wielu technik DDoS dla Twojej firmy online. Niektóre z popularnych są następujące.

 • Fragment UDP
 • DNS, NTP, UDP, SYN, SSPD, ACK powódź
 • Atak CharGEN
 • Anomalia TCP

Przyczyny ataku mogą być liczne. Po pierwsze, ofiary są wybierane ręcznie; nigdy nie są wybierani losowo. Może konkurent chce cię wyrzucić z biznesu, a może ktoś głęboko nie lubi publikowanych przez Ciebie treści – każda wymówka może wystarczyć na zainwestowanie kilkuset dolarów w celu zaatakowania Twojej witryny.

Możesz rzucić okiem na cyberataki w czasie rzeczywistym.

Co można zrobić?

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy z równie małą witryną lub prowadzisz bloga lub witrynę osobistą, musisz zrobić coś, aby uniknąć ofiary ataku DDoS.

Jedną z opcji jest zatrudnienie MSSP (Managed Security Service Provider), który zajmie się wszystkimi możliwymi zagrożeniami cybernetycznymi. Obejmuje to wykrywanie włamań, skanowanie podatności na zagrożenia, usługi antywirusowe oraz dostarczanie zapór i technologii VPN między innymi usługami. Dobry MSSP zapewni ci spokój ducha, ale prawdopodobnie za wysoką cenę. Jeśli masz zapewnioną większość baz bezpieczeństwa i potrzebujesz tylko chronić swoją witrynę przed DDoS, możesz wynająć ochronę DDoS jako usługę (DPaaS) od swojego dostawcy usług internetowych lub dostawcy hostingu.

Jeśli wolisz bardziej samodzielne rozwiązanie, pierwszą rzeczą do wdrożenia jest wykrywanie i łagodzenie DDoS. Aby wykryć atak DDoS, musisz monitorować ruch przychodzący do swojej witryny i poszukać dowolnego wzorca, który mógłby sugerować atak w tym procesie. Nagły wzrost natężenia ruchu może być sygnałem, ale musisz ustalić, czy wzrost jest gwałtownym wzrostem legalnego ruchu użytkowników lub czy jest to objaw ataku DDoS i nie zawsze jest to łatwe zadanie.

Po wykryciu prawdziwego ataku DDoS możesz zidentyfikować adresy IP wysyłające nielegalny ruch i zablokować je przy pomocy swojego dostawcy hostingu lub urządzenia do filtrowania ruchu, takiego jak router lub zapora ogniowa. Brzmi łatwo, prawda? Cóż, jeśli weźmiesz pod uwagę, że typowy atak DDoS wymaga wielu milionów pakietów danych na sekundę, możesz stwierdzić, że opcja DIY nie jest opłacalna i powinieneś wynająć niedrogą, opartą na chmurze usługę ochrony przed DDoS.

Jak robią swoje?

Skuteczne rozwiązanie anty-DDoS musi zająć się następującymi zadaniami: wykrycie, dywersja, filtracja, i analiza.

Wykrywanie oznacza identyfikowanie odchyleń przepływu ruchu, które mogą być zapowiedzią ataku DDoS. Skuteczne rozwiązanie antyDDoS powinno być w stanie rozpoznać atak tak szybko, jak to możliwe, unikając fałszywych alarmów.

Przekierowanie oznacza przekierowanie ruchu, aby go odrzucić lub przefiltrować. Przez filtrowanie rozumiemy wyeliminowanie ruchu DDoS, identyfikując go jako szkodliwy. Skuteczne rozwiązanie anty-DDoS zrobi to bez wpływu na wrażenia użytkowników.

Wreszcie analiza polega na przeglądzie dzienników ruchu w celu zebrania informacji o atakach, zarówno w celu zidentyfikowania osoby atakującej, jak i ulepszenia przyszłych działań związanych z wykrywaniem.

Gdy trzeba porównać rozwiązania anty-DDoS, pojemność sieci jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Jest mierzony w Gb / s (gigabitach na sekundę) lub Tb / s (terabitach na sekundę) i wskazuje, jak intensywną siłę ataku może wytrzymać ochrona. Rozwiązanie oparte na chmurze zazwyczaj oferuje przepustowość sieci rzędu terabajtów na sekundę. To znacznie więcej, niż może wymagać każda strona internetowa.

Inne ważne miary poziomu usług to stawki za przekazywanie i czas na złagodzenie. Szybkość przesyłania reprezentuje zdolność rozwiązania do przetwarzania pakietów danych i jest mierzona w milionach pakietów na sekundę (Mpps). Ataki zwykle osiągają 300-500 Gb / s, a niektóre mogą zwiększać skalę 1 Tbps. Wydajność przetwarzania rozwiązania anty-DDoS musi być większa, aby była skuteczna.

Czas na złagodzenie zależy od metody zastosowanej przez dostawcę rozwiązania do wykrycia ataku. Zawsze aktywne rozwiązanie z detekcją zapobiegawczą powinno być w stanie zaoferować niemal natychmiastowe ograniczenie. Ale ten aspekt należy przetestować w terenie w rzeczywistych warunkach.

Oczywiście wszystkie te względy należy porównać z kosztami. Rzućmy okiem na jedne z najlepszych dostępnych rozwiązań do wykrywania i ochrony DDoS w chmurze.

Akamai

Kona DDoS Defender to nazwa rozwiązania chmurowego Akamai oferuje powstrzymanie zagrożenia atakiem DDoS. Łączy nieprzerwaną obsługę Centrum Operacji Bezpieczeństwa (SOC) z Inteligentną Platformą Akamai, która oferuje wysoką skalowalność i gwarantuje ciągłe działanie strony internetowej, nawet w przypadku ataku.

Inteligentna platforma Akamai jest dystrybuowana na całym świecie, zapewniając możliwość obsługi od 15% do 30% całkowitego globalnego ruchu internetowego. Oferuje niezbędną skalowalność, aby stawić czoła nawet największemu atakowi DDoS. Gdy nastąpi atak, Kona DDoS Defender automatycznie odbija powodzie SYN lub UDP i absorbuje powodzie HTTP GET i POST na obwodzie sieci, uniemożliwiając im dotarcie do podstawowych aplikacji.

Sucuri

Sucuri oferuje usługę łagodzenia DDoS, która automatycznie wykrywa i blokuje nielegalne żądania i ruch. Usługa Sucuri jest wspierana przez chmurową sieć zdolną do łagodzenia ataków na aplikacje internetowe lub duże sieci. Dzięki technologii uczenia maszynowego i korelując dane w swojej globalnej sieci, Sucuri jest w stanie chronić witrynę przed zagrożeniami bezpieczeństwa, które nie zostały jeszcze wykryte.

Usługa łagodzenia DDoS jest częścią kompleksowej platformy bezpieczeństwa witryny, która obejmuje między innymi usuwanie złośliwego oprogramowania, czyszczenie hacków, monitorowanie czarnej listy, zaporę ogniową. Trzy plany oferują różne poziomy usług, od podstawowego do korporacyjnego, a ceny wahają się od 199,99 USD rocznie do 499,99 USD rocznie.

AppTrana

AppTrana zapewnia natychmiastową ochronę przed zidentyfikowanymi podatnościami & zapewnia całodobową ochronę przed DDoS & pojawiające się zagrożenia bezpieczeństwa.

 • Ochrona infrastruktury (warstwa 3 & 4).
 • Ochrona strony internetowej (warstwa 7)
 • W pełni zarządzana ochrona DDoS z monitorowaniem 24 × 7 i nieograniczoną liczbą niestandardowych aktualizacji reguł przez ekspertów ds. Bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym w oparciu o alerty i zagrożenia podatności na zagrożenia znalezione na stronie w celu zapewnienia dostępności strony internetowej.

Platforma Global Threat Intelligence firmy AppTrana zapewnia ciągłą ochronę, dokładność i aktualność ochrony przed najnowszymi zagrożeniami.

Ochrona AppDrana DDoS jest dostępny w planach AppTrana Advanced i Premium. Możesz zacząć od planu próbnego, aby korzystać z usług skanowania aplikacji, zapory sieciowej i CDN. Wbudowanie następuje w ciągu kilku minut, przy zerowym przestoju podczas przejścia.

Netscout

Poprzez swój system ograniczania zagrożenia altansem (TMS) i system ochrony dostępności (APS), Netscout oferuje pakiet produktów, który współpracuje z Arbor Sightline Solution do chirurgicznego usuwania do 140 Tbps ruchu związanego z atakami DDoS z sieci klienta, bez zakłóceń podstawowych usług sieciowych. Działa z infrastrukturą IPv4 lub IPv6 i jest w stanie powstrzymać ataki DDoS za pośrednictwem aplikacji mobilnych, chroniąc wydajność i dostępność sieci mobilnych.

Arbor APS oferuje wiele opcji wdrażania, w tym urządzenie lokalne, rozwiązanie zwirtualizowane i usługę zarządzaną. Rozwiązanie zapewnia proaktywne możliwości łagodzenia skutków, aby zatrzymać znane i pojawiające się zagrożenia, zanim wpłyną one na dostępność aplikacji, dzięki własnej infrastrukturze Atlas, która śledzi traffic całego ruchu internetowego.

SiteLock

Aby zapewnić kompleksową ochronę przed atakami DDoS, SiteLock zabezpiecza najważniejsze organy witryny: infrastrukturę, DNS i aplikacje internetowe. Zapewnia również zaawansowaną identyfikację odwiedzających – odróżniającą ludzi od złośliwych botów – oraz szczegółowe raporty o atakach, dzięki czemu nie będziesz miał zasłoniętych oczu, gdy Twoja strona opiera się atakowi.

Mając więcej niż jedną Tb / s przepustowości sieci, SiteLock automatycznie wykrywa próby DDoS i odpowiednio wdraża swoją obronę, będąc w stanie zablokować do 16 Mb / s ukierunkowanego złośliwego ruchu. Oferuje proste procedury konfiguracji, z pomocą ekspertów 24/7/365 i plany cenowe, które zaczynają się od 149,99 USD za witrynę / rok.

Link11

Link11 jest wiodącym dostawcą bezpieczeństwa IT koncentrującym się na ochronie DDoS dla stron internetowych i infrastruktury IT. Rozwiązanie do ochrony w chmurze gwarantuje dostępność przez cały czas dzięki wysoce zaawansowanemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Ochrona przed atakami DDoS i infrastruktura Link11 odfiltrowuje złośliwy ruch przez globalną sieć serwerów, zanim osiągnie swój cel dzięki wysoce inteligentnemu rozwiązaniu. W ten sposób Link11 gwarantuje najszybszy czas na złagodzenie na rynku każdego wektora w ciągu 0-10 sekund. Nawet nieznane wektory ataku są natychmiast rozpoznawane i ograniczane.

Oprócz nielimitowanej ochrony w zakresie czasu trwania ataku, rozwiązanie działa w pełni zautomatyzowane i jest zawsze dostępne, zapewniając wykluczenie błędu ludzkiego. Ponadto firma prowadzi własną europejską usługę 24/7 & infolinia i oferuje nieskomplikowaną i szybką konfigurację dla nowych klientów. W ten sposób Link11 zapewnia szybką i łatwą pomoc, nawet gdy firma jest atakowana.

Link11 Security Operation Center (LSOC) regularnie publikuje raporty dotyczące nowych zagrożeń i trendów w krajobrazie zagrożeń DDoS.

Cloudflare

CloudflareZawsze aktywne rozwiązanie ochrony DDoS opiera się na inteligencji stale uczącej się globalnej sieci. Sieć o nazwie Anycast rozciąga się na ponad 190 miast, a wszystkie usługi bezpieczeństwa działają w każdym punkcie obecności. Ta infrastruktura pozwala Cloudflare na zapewnienie warstwowego podejścia bezpieczeństwa, które konsoliduje wiele funkcji DDoS (warstwa 3/4/7, wzmocnienie / odbicie DNS, SMURF, ACK itp.) W jedną usługę.

Z perspektywy użytkownika rozwiązaniem DDoS można sterować za pomocą intuicyjnego interfejsu, który pozwala szybko zabezpieczyć właściwości online za pomocą kilku kliknięć. Plany cenowe Cloudflare obejmują nieograniczone łagodzenie, niezależnie od wielkości ataku, bez kar za kolce i bez dodatkowych lub ukrytych kosztów.

StackPath

Technologie łagodzące DDoS stosowane przez StackPath obejmują wszystkie metody ataku: powodzie UDP, SYN i HTTP oraz wszystkie warstwy: warstwy 3/4 (sieć) i warstwa 7 (aplikacja). Całkowita przepustowość sieci 65 Tb / s gwarantuje, że globalna sieć StackPath może złagodzić nawet największe ataki DDoS, minimalizując wpływ na atakowane usługi online.

Portal klienta StackPath zapewnia dane i spostrzeżenia w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikowi analizować sposób działania atakujących i tworzyć polityki na bieżąco. Zaawansowani użytkownicy mogą również dostosować ustawienia progów DDoS za pomocą panelu sterowania, aby dostosować ochronę do określonych potrzeb.

Ochrona DDoS jest częścią szerokiego portfolio usług brzegowych oferowanych przez StackPath, które obejmują przetwarzanie brzegowe, dostarczanie brzegów i monitorowanie krawędzi.

Alibaba

Anti-DDoS Pro przez Alibaba może łagodzić ataki o dużej przepustowości do 10 Tb / s oraz obsługiwać wszystkie protokoły TCP / UDP / HTTP / HTTPS.

Możesz użyć Anti-DDoS do ochrony nie tylko hostowane w Alibaba, ale także na AWS, Azure, Google Cloud itp. Jeśli twoja aplikacja jest hostowana w Chinach, bardzo niewiele CBSP może zapewnić ochronę bezpieczeństwa, a Alibaba jest jednym z nich.

Nie chodzi tylko o ograniczenie ryzyka, ale rozwiązanie Alibaba Anti-DDoS może pomóc w śledzeniu źródła ataków. Opłaty zależą od użytkowania i masz pełną kontrolę nad dostosowywaniem strategii firmy w celu zmniejszenia kosztów.

Tarcza AWS

Amazon oferuje usługę ochrony przed DDoS o nazwie Tarcza AWS, specjalnie dla aplikacji hostowanych w AWS. Usługa ochrony zapewnia zawsze aktywne wykrywanie i automatyczne łagodzenie w trybie online, z którego można korzystać bez konieczności obsługi AWS.

Amazon oferuje AWS Shield w dwóch planach serwisowych: Standard i Advanced. AWS Shield Standard jest dostępny dla wszystkich klientów AWS bez dodatkowych kosztów. Chroni przed najczęstszymi atakami DDoS, które zwykle mają miejsce w warstwach 3 lub 4 stosu sieciowego. Wersja Advanced oferuje wykrywanie i łagodzenie wyrafinowanych ataków DDoS na dużą skalę, wraz z wizualizacją w czasie rzeczywistym i AWS WAF, zaporą ogniową dla aplikacji internetowych. AWS Shield Advanced oferuje również nieprzerwany dostęp do zespołu reagowania DDoS AWS (DRT) i ochronę przed szczytami DDoS.

Zbroja z Chmury

Jeśli hostujesz aplikację w Google Cloud, spróbuj Zbroja z Chmury. Jedynym ograniczeniem jest to, że działa tylko z usługą równoważenia obciążenia Google Cloud HTTP (s).

Skorzystasz z doświadczenia Google, aby chronić ich usługi, takie jak Gmail, YouTube, wyszukiwanie itp. Niektóre zalety Cloud Armor to:

 • Ochrona przed infrastrukturą i aplikacjami
 • Utwórz niestandardowe reguły
 • Kontrola dostępu oparta na IP i Geo
 • Wydajne logowanie do Stackdriver

Incapsula

Incapsula oferuje kompleksową ochronę w celu ograniczenia wszelkiego rodzaju ataków DDoS z warstw 3, 4 & 7.

 • TCP SYN + ACK, FIN, RESET, ACK, ACK + PSH, fragment
 • UDP
 • Slowloris
 • Fałszowanie
 • ICMP
 • IGCP
 • HTTP, połączenie, zalew DNS
 • Brutalna siła
 • NXDomain
 • Świst śmierci
 • I wiele więcej…

Jest dostępny jako zawsze włączone lub na żądanie w celu wykrycia i złagodzenia wszystkich ataków. Sieć Incapsula składa się z 44 centra danych o przepustowości ponad 6 Tb / s. Jeśli jesteś atakowany i potrzebujesz pomocy w nagłych wypadkach, aby zminimalizować ryzyko w ciągu kilku minut, możesz skontaktować się z „Pod ostrzałem”Zespół.

Czego oczekiwać

Jeśli wszystkie domy w twojej okolicy mają alarm, twój powinien mieć także jeden, lub byłby to preferowany cel dla włamywaczy. To samo dotyczy Twojej witryny lub aplikacji internetowej: nie chcesz, aby była jedną z niewielu bez ochrony przed DDoS, bo może wkrótce zostać zaatakowana. Rozwiązanie przeciwko DDoS jest rozsądną i konieczną inwestycją, jeśli chcesz, aby Twój biznes online utrzymywał się przy życiu i działał długo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector