9 Niesamowitych narzędzi do skanowania złośliwego oprogramowania witryny

 System infekujący do kradzieży danych lub zakłócania działalności przez złośliwe oprogramowanie (złośliwe oprogramowanie) nie jest nową techniką; jest tam od 1988 roku.


Od tego czasu rośnie każdego miesiąca. Obecnie istnieje ponad 1 miliard złośliwego oprogramowania.

Osoba atakująca może zastosować różne techniki w celu wstrzyknięcia złośliwego kodu do kodu witryny.

 Rzućmy okiem na następujące narzędzia online, które pomagają w skanowaniu witryny w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i innych wad bezpieczeństwa. Pomoże ci to dowiedzieć się, czy na twoją witrynę działa szkodliwe oprogramowanie, dzięki czemu będziesz mógł podjąć niezbędne działania, aby je wyczyścić.

Quttera

Quttera oferuje bezpłatne skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania na stronie WordPress, Joomla, Drupal, Biuletyn, SharePoint i zapewnia doskonały raport z następującymi szczegółami.

 • Złośliwe pliki
 • Podejrzane pliki
 • Potencjalnie podejrzane pliki
 • Czyste pliki
 • Wykryto linki zewnętrzne
 • Zeskanowane iframe
 • Status na czarnej liście
 • Lista umieszczonych na czarnej ramce elementów iframe / linków zewnętrznych

Skanowanie jest BEZPŁATNE.

SUCURI

SUCURI jest jednym z najbardziej znanych dostawców rozwiązań bezpieczeństwa i oferuje skanowanie witryn, które jest dostępne dla dowolnej platformy internetowej, w tym WordPress, Joomla, Magento itp. Pozwalają one bezpłatnie skanować witrynę pod kątem złośliwego oprogramowania z następującymi informacjami.

 • W przypadku wykrycia złośliwego oprogramowania
 • Stan czarnej listy witryn w stosunku do McAfee, Google, Yandex, Opera, Norton, Spamhaus, ESET itp.
 • Wstrzyknięty SPAM
 • Defacements

Jeśli Twoja witryna zawiera złośliwe oprogramowanie, czarną listę lub ofiarę spamu botów, możesz również rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty ds. Bezpieczeństwa SUCURI w ich naprawie.

SiteGuarding

Kontrola witryny SiteGauarding skanuje podaną witrynę w poszukiwaniu następujących elementów i wyświetla wyniki.

 • Rozwiązywanie adresów IP
 • Lokalne i zewnętrzne pliki JavaScript
 • Globalne czarne listy przeciwko PhishLabs, Trustwave, Avira, Tencent, Rising, Netcraft, BitDefender itp.
 • Spamuj czarne listy przed nadużyciami, RSBL, SORBS, BSB, KISA itp

Nie musisz nic płacić, aby przeprowadzić skanowanie. Jest wolne.

Astra Security

Astra Security oferuje zarówno bezpłatny & płatny skaner złośliwego oprogramowania. Darmowy skaner złośliwego oprogramowania skanuje publicznie dostępny kod źródłowy witryny i zaznacza złośliwe linki, złośliwe oprogramowanie, czarne listy itp. (Jeśli istnieją). Wiśnia na torcie pozostaje faktem – ten skaner jest skanerem wielofunkcyjnym. Możesz go użyć do przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa jednym kliknięciem, sprawdzenia czarnej listy, sprawdzenia spamu SEO, & więcej.

Skaner złośliwego oprogramowania Astry skanuje Twoją witrynę w poszukiwaniu następujących elementów.

 • Złośliwe skrypty
 • Ukryte górnicy kryptowalut
 • Karciane skrypty phishingowe
 • Złośliwe skrypty w twoich zewnętrznych zależnościach

Bez wątpienia oba te skanery wspaniale spełniają swoje zadanie. Jednak wersja płatna jest zawsze zalecana w stosunku do darmowej, ponieważ zapewnia bardziej precyzyjne wyniki. Jest tak, ponieważ płatny skaner złośliwego oprogramowania ma dostęp do wewnętrznych plików Twojej witryny & foldery w przeciwieństwie do darmowej wersji, która skanuje publicznie dostępny kod źródłowy Twojej witryny.

Astra security to także kompleksowe rozwiązanie do usuwania złośliwego oprogramowania i ochrony przyszłej witryny.

VirusTotal

Jak można się domyślić po nazwie, VirusTotal pomaga analizować podany adres URL pod kątem podejrzanego kodu i złośliwego oprogramowania. Testy przeprowadzane są na ponad 60 zaufanych bazach danych zagrożeń.

Nie tylko strona internetowa, ale możesz również skanować lokalne pliki. Byłoby to przydatne, jeśli podejrzewasz, że niektóre pliki Twojej witryny mogą zawierać złośliwy kod.

MalCare

Dotyczy to w szczególności witryn WordPress.

MalCare to najwyższej jakości kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa do skanowania, ochrony i usuwania złośliwego oprogramowania i innych luk w zabezpieczeniach.

Wydajność witryny nie jest obniżana podczas skanowania, a nie tylko na żądanie, ale można zaplanować okresowe uruchamianie skanowania. MalCare wykorzystuje ponad 100 sygnałów do zbadania kodu strony internetowej, aby upewnić się, że wykryte zostanie proste lub dynamiczne złośliwe oprogramowanie. Chociaż musisz zainstalować wtyczkę na swojej stronie WordPress, wszystkie duże obciążenia są wykonywane zdalnie na serwerze MalCare.

Dobrą rzeczą w korzystaniu z MalCare jest to, że nie musisz zatrudniać specjalisty ds. Bezpieczeństwa, aby naprawić stronę, jeśli jest jakieś złośliwe oprogramowanie. Zamiast tego możesz to zrobić za pomocą jednego kliknięcia. Możesz rozpocząć pracę w mniej niż 5 minut. To jest warte każdego grosza!

ReScan

ReScan wykonuje skanowanie behawioralne na stronach statycznych i dynamicznych. Zapewnia szybki raport po następujących kontrolach.

 • Czy jest jakieś ukryte przekierowanie?
 • Sprawdź, czy są jakieś ryzykowne widżety, adware, spyware
 • Wyszukiwanie na czarnej liście ponad 65 baz danych zagrożeń internetowych
 • Znajdź dla blackhat SEO spam links

Tak wygląda raport.

SiteGuard

Darmowy skaner do sprawdzania potencjalnego złośliwego oprogramowania.

SiteGuard pokazuje ogólną ocenę ryzyka.

SiteLock

SiteLock działa na każdym systemie CMS, takim jak Drupal, Magento, Joomla, WordPress itp. Skanowanie złośliwego oprogramowania jest uwzględniony we wszystkich planach.

Możesz zaplanować codzienne skanowanie w poszukiwaniu zagrożeń cybernetycznych, spamu, XSS, SQLi itp. SiteLock sprawdza twoją witrynę pod kątem ponad 10 milionów zagrożeń i naprawia je, jeśli zostaną wykryte. Otrzymujesz powiadomienie za każdym razem, gdy coś pójdzie nie tak, więc masz pełny wgląd w bezpieczeństwo swojej witryny.

Co dalej?

Jeśli korzystasz z jednego z wyżej wymienionych skanerów na żądanie i znalazłeś złośliwe oprogramowanie w swojej witrynie, natychmiast uzyskaj profesjonalną pomoc w naprawie witryny. Jeśli nie, powinieneś rozważyć dodanie SUCURI WAF (zapora sieciowa) do ciągłej ochrony bezpieczeństwa i monitorowania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector