8 Najlepsze tajne oprogramowanie do zarządzania dla lepszego bezpieczeństwa aplikacji

Zabezpiecz to, co ważne dla Twojej firmy.


Podczas pracy z kontenerami, Kubernetes, chmurą i sekretami jest wiele do przemyślenia. Musisz wybierać i stosować najlepsze praktyki dotyczące zarządzania tożsamością i dostępem, a także wybierać i przeprowadzać różne narzędzia.

Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, czy specjalistą sysadmin, musisz wyjaśnić, że masz odpowiednie narzędzia do wyboru, aby zabezpieczyć swoje środowiska. Aplikacje muszą mieć dostęp do danych konfiguracyjnych, aby działać poprawnie. Chociaż większość danych konfiguracyjnych nie jest wrażliwa, niektóre muszą pozostać poufne. Te ciągi są znane jako sekrety.

Cóż, jeśli budujesz niezawodną aplikację, prawdopodobnie Twoje funkcje wymagają dostępu do tajemnic lub innych poufnych informacji, które przechowujesz. Te tajne obejmują:

 • Klucze API
 • Poświadczenia bazy danych
 • Klucze szyfrujące
 • Wrażliwe ustawienia konfiguracji (adres e-mail, nazwy użytkowników, flagi debugowania itp.)
 • Hasła

Jednak bezpieczne dbanie o te tajemnice może później okazać się trudnym zadaniem. Oto kilka wskazówek dla programistów i administratorów systemów:

Zależności funkcji łatania

Zawsze pamiętaj, aby śledzić biblioteki używane w funkcjach i oznaczać luki, stale je monitorując.

Używaj bram API jako bufora bezpieczeństwa

Nie narażaj funkcji dokładnie na interakcję użytkownika. Wykorzystaj możliwości bramy API dostawców usług w chmurze, aby dodać kolejną warstwę zabezpieczeń oprócz swojej funkcji.

Zabezpiecz i zweryfikuj przesyłane dane

Pamiętaj, aby wykorzystać HTTPS do bezpiecznego kanału komunikacji i zweryfikować certyfikaty SSL w celu ochrony zdalnej tożsamości.

Przestrzegaj zasad bezpiecznego kodowania kodu aplikacji

Bez serwerów do włamania się, atakujący przeniosą się na warstwę aplikacji, więc staraj się chronić swój kod.

Zarządzaj sekretami w bezpiecznym magazynie

Wrażliwe informacje mogą łatwo zostać ujawnione, a nieaktualne dane uwierzytelniające mogą atakować tęczowe tablice, jeśli zaniedbujesz zastosowanie odpowiednich tajnych rozwiązań do zarządzania. Pamiętaj, aby nie przechowywać tajemnic w systemie aplikacji, zmiennych środowiskowych lub w systemie zarządzania kodem źródłowym.

Zarządzanie kluczami w świecie współpracy jest bardzo bolesne z powodu, między innymi, braku wiedzy i zasobów. Zamiast tego niektóre firmy osadzają klucze szyfrujące i inne tajemnice oprogramowania bezpośrednio w kodzie źródłowym aplikacji, która ich używa, co stwarza ryzyko ujawnienia tajemnic.

Z powodu braku zbyt wielu gotowych rozwiązań wiele firm próbowało zbudować własne narzędzia do zarządzania sekretami. Oto kilka, które możesz wykorzystać do swoich wymagań.

Sklepienie

Skarbiec HashiCorp to narzędzie do bezpiecznego przechowywania i uzyskiwania dostępu do tajemnic.

Zapewnia ujednolicony interfejs do zachowania w tajemnicy przy jednoczesnej ścisłej kontroli dostępu i rejestrowaniu kompleksowego dziennika kontroli. Jest to narzędzie, które zabezpiecza aplikacje użytkownika i bazę, aby ograniczyć powierzchnię i czas ataku w przypadku naruszenia. Daje interfejs API, który umożliwia dostęp do tajemnic na podstawie zasad. Każdy użytkownik interfejsu API musi zweryfikować i zobaczyć tylko sekrety, do których przeglądania jest upoważniony.

Vault szyfruje dane przy użyciu 256-bitowego AES z GCM.

https://www.datocms-assets.com/2885/1543956852-vault-v1-0-ui-opt.mp4

Może gromadzić dane w różnych backendach, takich jak Amazon DynamoDB, Consul i wiele innych. W przypadku usług audytu Vault obsługuje logowanie do pliku lokalnego, serwera Syslog lub bezpośrednio do gniazda. Vault rejestruje informacje o kliencie, który wykonał akcję, adres IP klienta, akcję i czas, w którym została wykonana

Uruchomienie / ponowne uruchomienie zawsze wymaga jednego lub więcej operatorów do odblokowania Vault. Działa głównie z tokenami. Każdy token jest przypisany do polityki, która może ograniczać akcje i ścieżki. Kluczowe cechy Vault to:

 • Szyfruje i odszyfrowuje dane bez ich przechowywania.
 • Vault może generować sekrety na żądanie dla niektórych operacji, takich jak bazy danych AWS lub SQL.
 • Umożliwia replikację w wielu centrach danych.
 • Vault ma wbudowaną ochronę przed tajnym odwołaniem.
 • Służy jako tajne repozytorium ze szczegółami kontroli dostępu.

Menedżer tajemnic AWS

Oczekiwałeś AWS na tej liście. Nie ty?

AWS ma rozwiązanie każdego problemu.

Menedżer tajemnic AWS umożliwia szybkie obracanie, zarządzanie i odzyskiwanie poświadczeń bazy danych, kluczy API i innych haseł. Za pomocą Secrets Manager możesz zabezpieczyć, analizować i zarządzać sekretami potrzebnymi do uzyskania dostępu do funkcji w chmurze AWS, usługach zewnętrznych i lokalnych.

Secrets Manager pozwala zarządzać dostępem do sekretów przy użyciu szczegółowych uprawnień. Kluczowe funkcje AWS Secrets Manager to:

 • Szyfruje tajemnice w spoczynku przy użyciu kluczy szyfrowania.
 • Ponadto odszyfrowuje sekret, a następnie bezpiecznie przesyła przez TLS
 • Dostarcza próbki kodu, które pomagają wywoływać interfejsy API Secrets Manager
 • Ma biblioteki buforowania po stronie klienta, aby poprawić dostępność i zmniejszyć opóźnienia w korzystaniu z twoich sekretów.
 • Skonfiguruj punkty końcowe Amazon VPC (Virtual Private Cloud), aby utrzymać ruch w sieci AWS.

Keywhiz

Square Keywhiz pomaga w zakresie tajemnic infrastrukturalnych, kluczy GPG, poświadczeń bazy danych, w tym certyfikatów i kluczy TLS, kluczy symetrycznych, tokenów API i kluczy SSH dla usług zewnętrznych. Keywhiz to narzędzie do obsługi i udostępniania tajemnic.

Automatyzacja w Keywhiz pozwala nam bezproblemowo rozpowszechniać i konfigurować niezbędne sekrety naszych usług, co wymaga spójnego i bezpiecznego środowiska. Kluczowe cechy Keywhiz to:

 • Keywhiz Server zapewnia interfejsy API JSON do gromadzenia i zarządzania sekretami.
 • Przechowuje wszystkie sekrety tylko w pamięci i nigdy nie powrócił na dysk
 • Interfejs użytkownika jest tworzony za pomocą AngularJS, dzięki czemu użytkownicy mogą sprawdzać poprawność interfejsu użytkownika i korzystać z niego.

Powiernik

Powiernik to narzędzie do zarządzania tajnym oprogramowaniem typu open source, które zapewnia przyjazne dla użytkownika przechowywanie i bezpieczny dostęp do tajemnic. Confidant przechowuje sekrety w dołączany sposób w DynamoDB i generuje unikalny klucz danych KMS dla każdej modyfikacji całego sekretu, używając symetrycznej kryptografii uwierzytelnionej Fernet.

Zapewnia interfejs sieciowy AngularJS, który zapewnia użytkownikom końcowym efektywne zarządzanie tajemnicami, formami tajemnic do usług oraz rejestrowaniem zmian. Niektóre funkcje obejmują:

 • Uwierzytelnianie KMS
 • Szyfrowanie w trybie spoczynku wersjonowanych tajemnic
 • Przyjazny interfejs sieciowy do zarządzania sekretami
 • Generuj tokeny, które można zastosować do uwierzytelnienia między usługami lub do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości między usługami.

Kasa pancerna

Kasa pancerna jest przydatnym narzędziem, które obsługuje, przechowuje i pobiera tajne dane, takie jak tokeny dostępu, prywatne certyfikaty i klucze szyfrowania. Strongbox to wygodna warstwa po stronie klienta. Utrzymuje zasoby AWS dla Ciebie, a także bezpiecznie je konfiguruje.

Możesz szybko i skutecznie sprawdzić cały zestaw haseł i tajemnic dzięki głębokiemu wyszukiwaniu. Masz możliwość przechowywania poświadczeń lokalnie lub w chmurze. Wybierając chmurę, możesz przechowywać w iCloud, Dropbox, OneDrive, Dysku Google, WebDAV itp..

Strongbox jest kompatybilny z innymi hasłami bezpiecznymi.

Azure Key Vault

Hostujesz swoje aplikacje na platformie Azure? Jeśli tak, to byłby to dobry wybór.

Azure Key Vault umożliwia użytkownikom zarządzanie wszystkimi tajnymi kluczami (kluczami, certyfikatami, ciągami połączeń, hasłami itp.) dla aplikacji w chmurze w określonym miejscu. Jest zintegrowany natychmiast z początkami i celami tajemnic na platformie Azure. Może być dalej wykorzystywany przez aplikacje spoza platformy Azure.

Można również użyć do poprawy wydajności, zmniejszając opóźnienia aplikacji w chmurze, przechowując klucze kryptograficzne w chmurze zamiast w siedzibie.

Azure może pomóc w spełnieniu wymagań dotyczących ochrony danych i zgodności.

Sekrety dokerów

Sekrety dokerów pozwala łatwo dodać klucz tajny do klastra. Jest on udostępniany tylko przez wzajemnie uwierzytelniane połączenia TLS. Następnie dane są przekazywane do węzła menedżera w tajnikach Docker i automatycznie zapisuje się w wewnętrznym magazynie Raft, co zapewnia, że ​​dane powinny zostać zaszyfrowane.

Sekrety dokerów można łatwo zastosować do zarządzania danymi, a tym samym do przeniesienia ich do kontenerów, które mają do nich dostęp. Zapobiega wyciekaniu tajemnic, gdy są one wykorzystywane przez aplikację.

Knox

Knox, opracowany przez platformę mediów społecznościowych Pinterest w celu rozwiązania problemu z ręcznym zarządzaniem kluczami i prowadzeniem ścieżki audytu. Knox jest napisany w Go, a klienci komunikują się z serwerem Knox za pomocą interfejsu API REST.

Knox używa tymczasowej bazy danych do przechowywania kluczy. Szyfruje dane przechowywane w bazie danych za pomocą AES-GCM z głównym kluczem szyfrującym. Knox jest również dostępny jako obraz Docker.

Wniosek

Mam nadzieję, że powyższe daje wyobrażenie o najlepszym oprogramowaniu do zarządzania danymi uwierzytelniającymi aplikacji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector