Udhëzues për Pritjen e Aplikimit (Aplikim)

Udhëzues për Pritjen e Aplikimit (Aplikim)


Një nga mënyrat më të gjithanshme dhe fleksibile për të ngritur dhe ekzekutuar një aplikacion në internet është të përdorni një instalues ​​të një aplikacioni në internet me një klikim. Softaculous është një instalues ​​i fuqishëm me një klikim që vjen me tej 250 aplikacion falas softuer për të zgjedhur. Softaculous bën të gjitha ngritjet e rënda për sa i përket ngritjes dhe ekzekutimit të aplikacionit, duke bërë të gjitha detyrat teknike që janë prapa skenave, të tilla si konfigurimin e skedarëve, krijimin e bazave të të dhënave dhe përgatitjen e aplikacionit për ju që të përdorni.

Softaculous ofron shumë aplikacione të ndryshme në internet që mund të instaloni në faqen tuaj, përfshirë platformat e blogut (p.sh. WordPress) dhe sistemet e menaxhimit të përmbajtjes (psh Joomla), kornizat e përparme (psh. Bootstrap), e-commerce dhe karrocat e blerjeve (psh. Magento), wikis (psh MediaWiki), forume (psh. phpBB) dhe më shumë. Këtu më poshtë është një listë e disa prej aplikacioneve më të njohura që mund të krijoni me Softaculous, për listën e plotë Shkoni ketu.

Shumica e Gjithë hosteve në internet në ditët e sotme si p.sh. GreenGeeks vjen me instaluar Softaculous. Kështu që merrni në internet dhe regjistrohuni me një host në internet sot për të marrë aplikacionin tuaj dhe të funksionojë.

Shko tek: WordPress Magento joomla Drupal Prestashop Laravel OpenCart TYPO3 MediaWiki phpBB

Logoja e WordPress

WordPress Hosting

WordPress është një nga zgjidhjet më të njohura të pritjes së aplikacioneve. Në fakt, pothuajse 20% e të gjitha faqeve të internetit dhe bloget në internet janë mundësuar nga WordPress. Kjo ju mundëson të krijoni faqen tuaj të internetit dhe t’i jepni asaj një pamje të pastër, pastruese dhe profesionale. WordPress është e thjeshtë për të lundruar për fillestarët.

Numri i shtojcave dhe temave falas që mund të përdoren është i padurueshëm, dhe mbështetet nga një komunitet i përdoruesve në të gjithë botën. Pavarësisht nëse po kërkoni të krijoni blogun tuaj ose një faqe interneti krejt të re, WordPress është një nga platformat më të mira nga të cilat mund të filloni projektin tuaj.

Logoja e Magentos

Magento Hosting

Magento mund të jetë një pasuri e vërtetë për ata në çdo biznes që lidhet me shitjen me pakicë në internet. Aplikacioni mund të personalizohet lehtësisht për t’u përshtatur me mënyrën e drejtimit të biznesit tuaj, dhe ofron llojin e stabilitetit që ju nevojitet për operacione ditore. Mbi 200,000 shitës me pakicë në internet aktualisht përdorin Magento. Ky është një testim i fortë për lehtësinë e përdorimit dhe shkallëzimit të aplikacionit.

Nëse jeni një sipërmarrës i ri, atëherë duhet të filloni udhëtimin tuaj me një platformë të provuar dhe të besuar. Nëse jeni më me përvojë, atëherë duhet të merrni parasysh seriozisht përfitimet e përdorimit të hostimit Magento.

Logo Joomla

Joomla Hosting

joomla është një sistem i menaxhimit të përmbajtjes me burim të hapur (CMS). Kjo ju lejon të përdorni pothuajse çdo numër shtojcash dhe temash falas. Joomla fuqizon gati 2.7 përqind të faqeve të internetit në internet, kështu që është mjaft popullor.

Nëse dëshironi që faqja juaj të jetë e arritshme nga telefonat e mençur, Joomla është një mënyrë e mirë për të shkuar sepse është e gatshme për celular. Kjo aplikacion është e pranueshme, dinamike dhe e lehtë për t’u përdorur.

Logoja e Drupalit

Drupal Hosting

Të gjesh zgjidhjen e duhur për nevojat e tua të internetit do të thotë të punosh me një aplikacion që plotëson operacionet që dëshiron të ndërmarrësh. Drupal hostimi është një CMS i mbështetur nga komuniteti që ka mbi një milion përdorues dhe zhvillues.

Profesionistët e biznesit të cilët drejtojnë korporatat lokale dhe globale përdorin pritjen e Drupal për një larmi qëllimesh. Aplikacioni ka një ekip të dedikuar ekspertësh të sigurisë dhe përmban shumë tema, module dhe shtesa të shkëlqyera.

Logoja e PrestaShop

PrestaShop Hosting

Ndërtimi i një dyqani në internet kërkon kohë, energji dhe përkushtim. Ai gjithashtu merr mjetet e duhura në internet. Prestashop pritja ju jep mjetet për t’u siguruar klientëve tuaj një shërbim efikas dhe të besueshëm.

Ajo ka mundësi të përparuara të caching dhe izolim unik të llogarisë për sigurinë. Mbështetja e shërbimit për PrestaShop përfshin një monitorim të vazhdueshëm në kohë reale.

Logoja Laravel

Laravel Hosting

Laravel është një aplikacion web me burim të hapur PHP. Shtë falas dhe është krijuar për zhvillimin e aplikacioneve në internet për kontrolluesin e modelit. Isshtë një nga aplikacionet më të njohura në internet në mesin e artizanëve në internet.

Nëse jeni të përfshirë në një projekt solo ose grup që merret me hartimin dhe zhvillimin e uebit, atëherë Laravel mund të jetë një aplikacion i përshtatshëm cloud për ju që të përdorni.

Logoja e OpenCart

Hosting OpenCart

Bota e tregtisë elektronike po bëhet gjithnjë e më konkurruese. Konsumatorët nuk janë vetëm në kërkim të marrëveshjeve më të mira për sa i përket produkteve, ato gjithashtu bëhen më të kërkuara në shërbimin që ata presin. OpenCart hostimi është një karrocë me burim të hapur PHP që është i përshtatshëm për një sërë personalizimesh.

Përdorimi i kësaj aplikacioni gjithashtu do t’ju japë qasje në një komunitet të gjerë në internet i cili është i gatshëm t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet. Pritja e OpenCart përmban një strukturë që promovon përdorimin dhe zhvillimin e një larmie shtojcash, shtesa dhe shabllone.

Logoja typo3

Typeo3 Pritja

TYPO3 pritja është një server në cloud që mund të përdoret për të fuqizuar pothuajse çdo lloj operacioni në internet. Pavarësisht se interesi ynë përfshin tregti globale ose një aktivitet më lokal, pritja e typo3 ka shumë vlerë për të ofruar.

Qendra e ndihmës për tavolinën e ndihmës është e fortë, me më pak se pesëmbëdhjetë minuta kohë pritjeje për përgjigjen e biletave. Ju gjithashtu do të mbroheni nga dështimet me një kopje rezervë falas të përditshme.

Logoja e MediaWiki

MediaWiki Hosting

Nëse kërkoni të krijoni një faqe në internet që do të shërbejë si burim informacioni, njohuri dhe analize të informuar, atëherë MediaWiki mund të jetë një aplikacion i mirë për ju që të përdorni. Ai përdor të njëjtin softuer që fuqizon Wikipedia-në mbizotëruese dhe gjithnjë të popullarizuar.

MediaWiki ju lejon të rishikoni dhe zgjeroni vazhdimisht përmbajtjen që vendosni mbi të. Softueri është i thjeshtë për tu instaluar dhe azhurnuar, dhe tashmë është zgjedhja e mijëra personave që drejtojnë faqe individuale Wiki.

logoja phpBB

phpBB Hosting

Kjo është një nga zgjidhjet më të mira të softuerit të bordit të buletinit me burim të hapur. Nëse qëllimi juaj është të ndërtoni një komunitet në internet ose të koordinoni për një projekt specifik, phpBB hosting mund t’ju ofrojë një fillim të shkëlqyeshëm. Ky aplikacion është më i përdoruri në llojin e tij.

Ajo ka një panel administrativ shumë të detajuar që sjell lehtësi të madhe në aftësinë tuaj për të rregulluar dhe kontrolluar bordin. Ju gjithashtu do ta keni të thjeshtë të shkallëzoni sa më shumë anëtarë bashkohen me komunitetin tuaj.

Shkoni dhe merrni aplikacionin tuaj në internet, regjistrohuni me një host të uebit dhe merrni aplikacionin tuaj të ekzekutuar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map